Відбувся обласний онлайн-семінар

Depositphotos 76554095 m-201521 січня в онлайн-режимі відбувся обласний методичний семінар викладачів відділів музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл на тему: «Новітні методики та удосконалені форми викладання предметів теоретичного циклу в сучасній системі освітньої діяльності». Захід проводився з метою підвищення фахового рівня викладачів.

Музично-теоретичні дисципліни мають важливе значення для комплексного навчання та виховання дитини, формують особисто-ціннісне ставлення до мистецтва, стимулюють творчий потенціал особистості, сприяють підвищенню культури слухання та сприйняття музики, виховують потребу в духовному самовдосконаленні.

Враховуючи реалії сьогодення (перенавантаження учнів у закладах загальної середньої освіти, дефіцит вільного часу, навчання в групах із музично-теоретичних дисциплін учнів різних здібностей і віку) викладачу необхідно планувати кожен урок за принципом оптимізації освітнього процесу, який передбачає системний підхід до організації навчання, підвищення якості викладання за рахунок раціональної організації уроку, застосування найбільш оптимальних методів і прийомів навчання, що забезпечать заощадження часу, сил та сприятимуть зацікавленості учнів на уроці.

В такому ключі й представили свої лекції викладачі мистецьких шкіл нашої області:

- Таїсія Вікован, викладачка Сторожинецької музичної школи;

- Марія Павлюк, викладачка музичної школи №3 м. Чернівців;

- Наталія Новаковська, викладачка музичної школи №2 м. Чернівців;

- Олена Труфин, старша викладачка музичної школи №2 м. Чернівців;

- Мирослава Мацько, викладачка-методистка музичної школи №2 м. Чернівців;

- Анжела Мінтянська, викладачка-методистка музичної школи №1 м. Чернівців;

- Світлана Загул, викладачка-методистка Вижницької мистецької школи;

- Тетяна Нестерюк, викладачка-методистка Кадубовецької музичної школи.

Проведення методичних семінарів є одним з важливих інструментів у підтримці творчої активності викладача. Саме систематичний обмін досвідом та постійний пошук нових шляхів якісної подачі інформації є запорукою успіху у сприянні кращого засвоєння учнями дисциплін музично-теоретичного циклу.

Підготувала та провела семінар завідувачка навчально-методичного відділу мистецьких закладів та підвищення кваліфікації працівників культури Ірина Лесюк.