Батик з музейної колекції

Покотило Т. Народні мотивиЧернівецький художній музей продовжує знайомити відвідувачів із творами з колекції. 24 липня, відкрилася виставка «Батик з музейної колекції». Вона складається з 15 творів, виконаних трьома майстринями: Тамарою Покотило, Богданою Якимчук та Вікторією Гордєєвою.

Батик є цікавим видом художніх тканин. Це ручний розпис по тканині. Батик приваблює митців неповторністю, виразністю та багатством різноманітних технічних прийомів. Існує два види батику – холодний і гарячий, які відрізняються технікою виконання.

Більшість творів виставки виконані у техніці холодного батику Тамарою Покотило, відомою буковинською мисткинею, яка багато років працює у вищезгаданій техніці. Вона свого часу закінчила факультет художнього текстилю Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. Ранні роботи Т.Покотило створені за мотивами українських пісень та фольклору. Це такі композиції, як: «Колискова», «Через кладку», «Парубоча пісня», «Ой, на Купала», «Народні мотиви», «Пісня про щастя». Згодом у її творчості з'являються більш філософські та алегоричні композиції. Це проникливі за звучанням твори на мотиви Шевченківської поезії: «За байраком байрак», «Ковчег праведного Ноя» та ін. У своїх роботах художниця використовує прийоми стилізації як своєрідну образну мову.

Покотило Т. За байраком байрак Покотило Т. Народні мотиви
Покотило Т. "За байраком байрак" Покотило Т. Народні мотиви

Єдиний твір в експозиції, що представляє техніку гарячого батику, належить Богдані Якимчук, випускниці відділення художнього ткацтва Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка та кафедри текстилю Львівської академії мистецтв. У її роботі «Композиція» відчутне прагнення авторки віднайти співзвучність давньої техніки воскового розпису тканин та сакрального змісту первісних символів.

Твір «Пори року» представляє творчість випускниці Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка Вікторії Гордєєвої. Це чотири композиції, об’єднані однією темою і стилістикою. В «Порах року» відчувається вплив європейського стилю початку 20 ст. – віденської сецесії.

Якимчук Б. Композиція Гордєєва В. Пори року
Якимчук Б. Композиція Гордєєва В. "Пори року"

 

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку!

Ольга ДЕНИСОВА ,

завідувачка сектором

декоративно-прикладного мистецтва

Чернівецького художнього музею