Справжня майстерня творчості

SER 3731Зразковий аматорський хореографічний колектив «Крок вперед» Комунальної установи «Хотинський будинок народної творчості та дозвілля Хотинської міської ради, Хотинської ОТГ – це формат сучасного дитячого творчого простору, вільної самореалізації та самовираження.

Початком творчої діяльності колективу було створення у 2007 році, школяркою Вірою (тоді ще Цвентарною) при Хотинській загальноосвітній школі №1 дитячого хореографічного колективу сучасного танцю "Крок вперед", який налічував усього 12 учасників. Керуючи колективом, молода, енергійна, закохана у мистецтво танцю Віра Цвентарна була учасницею народного аматорського ансамблю танцю «Дністер» Хотинського РБНТД та заочно здобувала фахову освіту в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Івана Франка. Завдячуючи невтомній праці керівника та учасників, збагачувався репертуар колективу, зростала виконавська майстерність. У 2010 році за ініціативи директора Хотинського РБНТД Валерія Шестобуза "Крок вперед" продовжив свою діяльність на базі районного клубного закладу.

DSC 5090

Знаковим для колективу був 2012 рік. В червні у переповненій глядацькій залі відбулася презентація творчого доробку колективу, за підсумками якої атестаційною комісією управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації хореографічному колективу було присвоєння звання "зразковий аматорський". Нині зразковий аматорський хореографічний колектив «Крок вперед» - це понад 100 учасників віком від 4-х до 18 років (підготовча, молодша, старша групи). Творчий доробок - це понад 50 різноманітних хореографічних постановок (танцювальні композиції у формі мінівистав, постановки з ігровими сюжетами, хореографічні композиції малих форм). Цей дивовижний колектив - один з кращих колективів області у своєму жанрі. Він вирізняється неповторністю стилю виконання, оригінальністю сюжетів хореографічних постановок, колоритністю сценічного костюму.

Репертуар колективу презентує в основному сучасну хореографію. «Сучасна хореографія - це саме той вид хореографії, якій притаманні ритміка, пластика і чіткість рухів під відому популярну музику. Сучасні танці не мають меж, вони відображають різні ідеї та можливості танцюриста на сцені», - говорить керівник колективу Віра Тамазликар. Для творчого розвитку керівника та вихованців на базі колективу організовуються майстер-класи, зокрема від учасника шоу «Танцюють всі» Івана Величка, хореографів з м. Києва Анастасії Григорчук та Вікторії Пшенишнюк, викладача хіп-хопу з Вінниці Андрія Площенка. Учасники вивчають основи класичного уроку, акробатичних трюків, «modern» та «jazzmodern».

img3-1  img3-2   SER 3755
     

Хореографічний колектив «Крок вперед» став для учасників другою сім’єю, в якій є власні традиції. Щоб вихованцям було цікавіше проводити час, керівник започаткувала щорічні творчі звіти, зйомки роликів для усього колективу, професійну фотосесію для груп та учасників індивідуально. У колективі панує атмосфера єдності, творчого підйому єдиної родини – керівника, вихованців та їхніх батьків. Гуртківці та їхні батьки беруть активну участь у житті колективу. Так, у їхньому репертуарі з’явився хореографічний номер учасниць молодшої групи зі своїми матерями «Я теж вчуся танцювати». Серед розмаїття хореографічних номерів найбільш популярні «Дністровський передзвін», «Перлини України», «Ой у лузі», «На галявині», «Відчуй ритм».

IMG 20191011 142806   IMG 20180928 142012  SER 3436
     

Кожен виступ колективу «Крок вперед» - це справжнє танцювальне шоу. Танцюристи мають неабиякий досвід участі та перемог у різних культурно-мистецьких заходах, обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях і конкурсах.

img5   img6  img7
     

На Всеукраїнському конкурсі «Українська естафета творчості» (м. Івано-Франківськ) колектив удостоєний найвищої нагороди - гран-прі, І місце у п’яти номінаціях здобув на Всеукраїнському конкурсі «Львівська осінь» (м. Львів). Виборов ІІ і ІІІ місця на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Перлина мистецтв» (м. Львів), Міжнародному конкурсі «Україна поєднує світ» (м. Скадовськ), став дипломантом ІІІ ступеня на Міжнародному фестивалі-конкурсі у м. Кранево (Болгарія). Учасники колективу - ініціатори проведення танцювальних флешмобів просто неба на центральних локаціях міста Хотин, приурочених державним, календарним та національним святам.

Photo 089  SER 1682   img9-3
     

 

Через пандемію коронавірусу керівник колективу вирішила проводити заняття онлайн. Наразі відбуваються прямі ефіри не лише для учасників, а й для усіх бажаючих в соцмережі «Instagram». Люди, закохані в танець, працюють у групах в Zoom, розсилають домашні завдання за допомогою месенджера «Viber». Адже секрет успіху колективу «Крок вперед» у майстерності виконавців та копіткій праці керівника.

img1 img2