Відбулися онлайн-курси директорів базових клубних закладів

allЗ 22 по 31 березня відбулися дистанційні курси підвищення кваліфікації директорів базових клубних закладів територіальних громад області на тему: «Пріоритетні напрями діяльності клубного закладу в територіальних громадах».

Розпочалося навчання онлайн-спілкуванням слухачів з очільником Буковинського центру культури і мистецтва, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Шкрібляком. Тема спілкування: «Впровадження інноваційних моделей клубних установ, зорієнтованих на громаду». Він висвітлив питання ефективної взаємодії закладів культури та органів місцевого самоврядування, говорив про вимоги до професійного рівня керівника клубного закладу, а також наголосив на необхідності нового бачення діяльності закладів культури. Клубні установи, зокрема, будинки культури та сільські клуби – головні осередки, навколо яких вирує культурне життя. Сучасний відвідувач, глядач потребує іншого підходу до роботи, - нестандартного, креативного, змістовного та цікавого. Під час розмови зі слухачами обговорювалася й проблема співпраці та спільної діяльності клубного закладу з місцевою громадою, бібліотекою, школою та іншими громадськими організаціями.

З лекцією-презентацією на тему:«Питання культури та культуротворчості в контексті стратегічних векторів становлення державотворення» виступила докторка філософських наук, доцентка кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Ірина Горохолінська. «Українську культуру недостатньо знають у світі», - підкреслила лекторка. Звичаї, традиції, обряди, які супроводжують людей упродовж життя, об’єднують їх в один народ – націю, тому духовне і матеріальне життя найтіснішим чином пов’язані з українською землею, її географічними умовами. Ми повинні бути мудрими просвітниками і популяризувати та поширювати знання про історію, культуру, мистецтво представників багатьох національностей та етнічних груп, які проживають в Україні.

Методистка відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг БЦКМ Зірка Кудрик працювала зі слухачами над фаховими темами: «Функції та завдання клубного закладу як культурно-освітнього та інформаційного простору», «Пріоритетні напрями діяльності клубного закладу в територіальних громадах». Крім лекційного матеріалу відбулося й активне онлайн-обговорення. Надавалися фахові консультації з питань клубної діяльності закладів культури.

Актуальною стала лекція-презентація на тему: «Особливості взаємодії влади і громадянина на сучасному етапі», яку провела Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

З відеолекцією на тему: «Організація роботи щодо формування та реалізації культурно-мистецьких заходів, творчих програм і проєктів у закладах культури клубного типу» виступив заступник директора БЦКМ Василь Фоменко.

Важливою у роботі клубних закладів є тема «Нормативно-правове та документаційне забезпечення діяльності клубних закладів», з якою виступила завідувачка відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг БЦКМ Тетяна Антонюк. Цікавою і плідною була фахова дискусія на тему: «Інтерактивне фахове спілкування з питань запровадження та використання інноваційних форм організації соціокультурної діяльності», яку також провела Тетяна Антонюк. З метою обміну досвідом роботи було організоване онлайн-спілкування з директорами базових клубних закладів територіальних громад, які розповіли про діяльність своїх клубних закладів, про виклики та проблеми, з якими доводиться стикатися в сучасних умовах. Досвідом роботи поділилися директори та спеціалісти базових клубних закладів: Ольга Литвинюк, директорка центру мистецтв, культури та дозвілля Кіцманської міської ради, Іван Петрусяк, головний спеціаліст відділу гуманітарних питань Неполоковецької селищної ради, Алла Ілаш, директорка будинку народної творчості та дозвілля Кельменецької селищної ради, Світлана Шалаєва, провідна методистка будинку народної творчості та дозвілля Хотинської міської ради.

Пізнавальною і цікавою була тема «Практика збереження та використання нематеріальної культурної спадщини», з якою виступила Іванна Стеф’юк, кандидатка філологічних наук, докторка філософії у галузі філології, методистка БЦКМ. Вона наголосила на важливості збереження традицій шляхом впровадження їх у масову культуру за допомогою культурно-мистецьких заходів, а також через співпрацю з туристичними організаціями. Щодо тенденцій збереження нематеріальної культурної спадщини, котрі можуть бути застосовані у галузі культури то, передусім, лекторка закцентувала увагу на освітньо-методичній роботі з аматорськими колективами області, оскільки саме вони вибудовують репертуар на самобутності фольклору конкретно свого регіону і представляють його на всеукраїнських та міжнародних заходах, у такий спосіб популяризуючи народну культуру.

Альона Головіна - практичний психолог. Тема її лекції-презентації: «Синдром професійного вигорання під час пандемії та шляхи його подолання». Слухачі курсів ознайомилися з поняттям «синдром творчого професійного вигорання», його причинами, стадіями, способами профілактики та самореалізації, а також навчалися зняттю емоційної напруги, способам саморегуляції, зняттю емоційної напруги і навичкам адекватного вираження почуттів.

На завершення варто зазначити, що під час проведення курсів значна увага приділялася питанням професійної роботи клубних закладів, культурно-просвітницької діяльності, застосуванню нових технологій та інновацій, правовому регулюванню діяльності закладів культури, досвіду роботи клубних закладів.