НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ НАРОДНИЙ МАЙСТЕР»

 

майтерЧевюк

Майстер художньої обробки дерева Федір Чевюк (місто Вижниця)

          Чев’юк Федір Петрович - майстер художньої обробки дерева, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат  стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва, викладач живопису, композиції, ліпки, рисунку у Вижницькій художній школі. Під час своїх занять прививає учням любов до прекрасного, яка передалась від матері – професійної художниці.

          На творчій ниві Федір Чев’юк намагається вдало поєднувати техніки коренепластики та об'ємного різьблення, вивчає й творчо переосмислює кращі зразки традиційного мистецтва, захоплюється оформленням інтер’єрів приміщень. Майстер прагне бути неповторним у своїх витворах, завжди дивує традиційною орнаментикою, яка складалася з прадавніх символів наших предків. Авторські роботи та унікальні вироби майстра побували на численних міжнародних та всеукраїнських  виставках, симпозіумах.

 

  

майтерКурикМайстер художньої обробки дерева Дмитро Курик (село Виженка, Вижницький район)

Дмитро Миколайович - майстер художньої обробки дерева, заслужений майстер народної творчості України, заступник голови Буковинського осередку  НСМНМУ, лауреат  обласної премії ім. Г.Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, художник-прикладник та чудовий педагог, який виховав не одне покоління своїх послідовників.

Дмитро Курик присвятив своє життя  служінню мистецтву, поєднавши його з педагогічною діяльністю. Роботи відомого майстра вирізняються художнім смаком, традиційністю та цілісністю сприйняття, вони несуть людям тепло і самобутність народних традицій, які передаються від діда до батька, від батька до сина. Дмитро Миколайович - учасник обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

  

 

майтерЖарМайстер народної вишивки Олександра Жар (село Петрашівка, Герцаївський район)

Усе життя, займаючись педагогічною працею, улюбленою справою Олександри Георгіївни Жар було і залишається народне мистецтво. Ще з дитинства вона навчилася тримати голку в руках, а згодом осягнула і технологію ткацтва, але найулюбленішим заняттям залишилося вишивання на полотні. Нині пані Олександра створює вишиті образи, рушники, скатертини, чоловічі, жіночі та дитячі сорочки, блузи. Це сприяє її творчому розвитку. У доробку майстрині й пошиття традиційних народних костюмів, у яких присутні елементи стародавньої румунської вишивки. Широка колористична гама та яскрава виразність, вміле поєднання теплих і холодних тонів роблять її вироби неповторними. Протягом багаторічної педагогічної діяльності майстриня передала своє вміння не одному поколінню гуртківців, навчила застосовувати набуті вміння у роботі. Вона - постійна учасниця районних культурно-мистецьких заходів, виставок.

 

  

майтерШибаловаМайстер народної вишивки Вікторія Шибалова (селище Путила)

 Вікторія Гаврилівна Шибалова народилася в багатодітній сім'ї. З 1974-го року працює у бібліотечній сфері на посаді завідувачки відділу комплектування і обробки літератури в Путильській районній бібліотеці. Любов до вишивання  Вікторії привила мати.  Зроставши серед чарівних барв лісу, Вікторія Андріївна з роками тільки поглибила свої відчуття гармонії гуцульської краси. Співає та складає гуцульські коломийки, любить вишивати весільні рушники, доріжки, ікони, скатертини, ясики. На вишиваних виробах пані Вікторії літають маленькі ангели, розквітають дивовижні квіти, зеленіють вербові гілочки… А гарний виріб майстрині народжується тричі: спочатку в мріях, потім в ескізах й нарешті – у вишитому варіанті. Сама добирає кольори, її роботи наповнені особливою енергетикою тепла, світла та позитиву. Бере активну участь у виставках народних умільців. 

  

 

майтерБогопольськийМайстер художньої кераміки Сергій Богопольський (місто Чернівці) 

         Сергій Петрович Богопольський - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Професійно займається багато років керамікою, хоча за фахом військовий моряк. 20 років тому він самотужки опанував непросте ремесло гончарства, його технологічні тонкощі, таємниці випалу різних глин та почав малювати.

 Зараз в доробку майстра різноманітні вироби: кухлі, горщики, тарелі, підсвічники, музичні інструменти, античні амфори, ойнахойї, екзотичні африканські форми, якими захоплюються навіть знані художники краю.

 Вивчає Сергій Богопольський прадавні культури, зокрема відтворює керамічні форми трипільської культури. Намагається постійно відкривати нові мистецькі аспекти у творчості. Та найбільшим своїм досягненням вважає, що при Чернівецькому міському палаці дітей та юнацтва створив гурток «Художня кераміка», де працює керівником та вчить вихованців різного віку з глини виліплювати чудернацькі витвори.

Майстер - постійний учасник багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок, симпозіумів, ярмарків, майстер-класів. 

майтерПриходнюкМайстер народного малярства Олександр Приходнюк (місто Чернівці) 

Олександр Якович Приходнюк - живописець, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича. 

Пейзаж - це жанр, в якому найповніше проявилася творча індивідуальність Олександра Приходнюка. Для своїх робіт художник-аматор обирає характерні, переконливі мотиви природи. Його приваблюють буйне розмаїття весни, багрянець осені, вічнозелені й стрункі смерічки, карпатські гори, швидкоплинні річки і водоспади. Олександр Якович будує простір чітко вираженими об'ємними планами, у його картинах багато ліризму, поезії, тепла, ніжності й невимовної любові до рідного краю. 

Творчий доробок майстра становить понад 3000 полотен. Його роботи прикрашають державні установи, банки, офіси, посольства, зберігаються в Чернівецькому обласному художньому музеї, приватних колекціях поціновувачів живопису.