Урочисте відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку у Сторожинці

10 березня 2015 р. на Сторожинеччині відбулася історична подія, яка золотими літерами викарбується в літописі цього краю – урочисте відкриття та освячення пам’ятника Великому Кобзарю у районному центрі.

З самого ранку на центральному майдані міста звучали вірші та пісні на слова Т.Г.Шевченка. Їх співали та декламували як дорослі, так й зовсім юні виконавці. З ініціативою про спорудження пам’ятника Шевченку у Сторожинці виступили громадсько-політичні організації краю. Ідею спорудження пам’ятника також підтримали усі небайдужі мешканці району. Вони зазначили, що це стане ще одним кроком до зміцнення національної єдності та консолідації українського народу.

В урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку взяли участь:голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фіщук, голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру, голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош, Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук, Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та всі чесні отці, а також  представники установ та організацій міста, депутати обласної та районних рад. Автором пам’ятника  є скульптор, член Національної спілки художників України Іван Салевич.

Розпочалося  відкриття з урочистого виконання Гімну України. Перед присутніми виступили голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фіщук , голова Сторожинецької районної ради Катерина Гуцуляк, скульптор Іван Салевич, голова товариства політв’язнів та репресованих Одарка Антем’юк. У своїх виступах вони наголосили: ,,Нехай слово Тараса Шевченка й надалі єднає українців, надихає їх на побудову вільної демократичної України.” Пророчими стали слова великого поета: «Розкуються незабаром заковані люди…»

Шановні гості перерізали символічну стрічку під пісню ,,Реве та стогне Дніпр широкий” у виконанні народного аматорського хору ,,Барвінок” Сторожинецького лісового коледжу (художній керівник та диригент - заслужений працівник культури України Богдан Катамай).

Учасники урочистого заходу поклали живі квіти до пам’ятника Великому Кобзарю, Героям Небесної Сотні та Борцям за волю України.