Семінар у Путилі

СЕМІНАР У ПУТИЛІ 5 квітня 2013 року у Путильському районному будинку культури відбувся семінар-практикум працівників клубних закладів культури на тему «Нові підходи в організації культурно-дозвіллєвої діяльності у клубних закладах культури району» для директорів, завідувачів, художніх керівників сільських будинків культури та керівників народних колективів і клубних формувань.

Відкрив семінар–нараду начальник відділу культури Путильської райдержадміністрації Василь Нестор. Він представив гостей, які брали участь у роботі семінару: заступника голови Путильської районної державної адміністрації Михайла Платановського та завідувачів кабінетів УМЦКБ – методики розвитку традиційних жанрів Зірку Кудрик, методики удосконалення клубної діяльності Неллу Труфін, методиста кабінету Ніну Василашко. Михайло Платановський наголосив, що розвиток аматорського мистецтва, клубних формувань та культурно-дозвіллєвої діяльності є приоритетним питанням для працівників культури Путильського району. Перший заступник Путильської РДА також підкреслив, що 2013 рік для путильчан особливий: Путила святкуватиме 50-річчя проведення традиційного свята «Полонинська ватра» та приймає естафету ХХІ Міжнародного гуцульського фестивалю.

СЕМІНАР У ПУТИЛІ

На семінарі були розглянуті актуальні проблеми розвитку культури та аматорського мистецтва в краї. Доповідь на тему «Роль кадрової політики відділу культури Путильської РДА в розвитку клубної справи в районі» зробила головний спеціаліст відділу культури Путильської РДА Олена Олександрівна Грималюк.

Провідний методист РБК Оксана Федорівна Шинкарюк розповіла учасникам про нові підходи в організації культурно-дозвіллєвої діяльності. Цікавим і змістовним був виступ методиста РБК з масової роботи Юрія Івановича Боки, адже театральне мистецтво є одним із основних жанрів аматорського мистецтва.

Актуальним для путильчан є питання збереження, розвитку та відродження народних традицій, обрядів та звичаїв, бо саме на Путильщині є що зберігати та відроджувати. Про це говорила у своєму виступі методист з розвитку фольклору Ганна Юріївна Амаркулес. Методист з розвиту аматорського мистецтва в районі Світлана Валеріївна Шинкарюк у своєму виступі розкрила «Інноваційні форми роботи в розвитку аматорського мистецтва в Путильському районі».

Працівники учбово-методичного центру культури Буковини Зірка Кудрик, Нелла Труфін, Ніна Василашко доповнили виступи колег районної ланки конкретними прикладами роботи кращих клубних закладів культури, провідних аматорських колективів Заставнівського, Глибоцького, Сокирянського та інших районів області. Перед працівниками Путильського районного будинку культури та сільських клубних закладів культури були поставлені завдання долучитися до важливих мистецьких акцій: 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка, 150-ліття від Дня народження Ольги Кобилянської, 70–річчя визволення України від фашизму, 1025-ліття Хрещення Русі. Упродовж квітня нинішнього року методичний кабінет Путильського РБК повинен розробити концепцію розвитку мережі аматорських колективів основних жанрів із врахуванням конкретних умов та можливостей на 2013-2014 роки, графік обмінних концертів аматорських колективів клубних закладів культури району, плани проведення районних творчих лабораторій для керівників клубних формувань.

Завершився семінар-навчання практичним показом роботи керівників клубних формувань Путильського РБК. Перед учасниками семінару-наради виступили Неля Генцар (вокал та художнє слово), Юлія Лукіна (вокал та художнє слово), дует у складі Тетяни та Антоніни Амаркулес (вокал, художнє слово, фольклор та хореографія), Христина Нестор (вокал та художнє слово).