ВЕРБНА НЕДІЛЯ У ДРАЧИНЦЯХ

ВЕРБНА НЕДІЛЯ У ДРАЧИНЦЯХНеділя за тиждень перед Великоднем називається «Вербною», «шутковою» або «цвітною». З давніх-давен у Драчинцях цей день чекали з особливим нетерпінням. «Верба б'є, не я б'ю, за тиждень – Великдень!» - під такою назвою відбувся минулої неділі у Драчинецькому будинку культури пізнавально-розважальний масовий захід.

ВЕРБНА НЕДІЛЯ У ДРАЧИНЦЯХ

 

Його підготували і провели працівники закладу за активної участі аматорів дитячих колективів народної творчості. Ведучі заходу – Вікторія Піц та Світлана Попович коротко розповіли історію виникнення свята, про народні традиції і обряди у цей день. Особливо радісно зустріли присутні дівчину-Весну (Яна Петрюк), яка привітала зі святом глядачів та завела перший весняний хоровод. А хлопчик-Вістунець (Іван Вербельчук ) приніс світлу новину про Вербну неділю, легенько торкаючись вербовою гілкою зі словами:

 

Верба б’є, не я б’ю,

 

За тиждень – Великдень!

 

Уже недалечко

 

Червоне яєчко.

 

Лоза б’є, не я б’ю,

 

За тиждень – Великдень!

 

Будь здоровий, як вода

 

І багатий, як земля.

ВЕРБНА НЕДІЛЯ У ДРАЧИНЦЯХ

 

Після його слів діти йшли в зал до глядачів та віншували їх вербовою гілочкою, повторюючи слова Вістунця. Звучали вірші про Весну, Вербну неділю, Великдень у виконанні Мар'яни Корсей, Валентини Григорчук, Яни Петрюк, Аліни Петращук. Проводились ігри: «Вербовая гілочка» та «Вербич», конкурси, вікторини. На завершення дійства присутніх зі святом Вербної неділі та з наступаючим святом Світлого Христового Воскресіння привітав директор Драчинецького будинку культури Октавіан Верстюк. А глядачі щиро дякували організаторам та учасникам за цікавий масовий захід , вітали один одного, фотографувались на згадку.

ВЕРБНА НЕДІЛЯ У ДРАЧИНЦЯХ