Новини

«ДІАЛОГ» ВАСИЛЯ ТА АЛЬОНИ БЕЖЕНАР

27 жовтня у виставковій залі Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника відбулося відкриття персональної виставки молодих художників з Буковини - Василя та Альони Беженар. Символічною є назва виставки - «Діалог», яка розкриває основні теми у творчості подружжя: спілкування між художниками, спілкування матері й дитини, взаємозв’язок з культурно-мистецькою спадщиною Буковини. Тут і найсокровенніше, втілене через призму мистецьких творів, - взаємозв’язок з Всевишнім. На виставці представлено 40 творів, виконаних техніками олійного живопису, а також витинанки та ікони на склі. 

 Альона Беженар презентувала серію живописних полотен «Моя Україна», де зображує етнокультуру Буковини, синтезуючи її з іконографічним письмом. Художниця займається й відродженням хатніх ікон Буковини на склі. Характерні ознаки цих ікон - чіткість контурів, приземленість, площинність фігур, схематизм, ритмічність структури, дзвінка експресія відкритих контрастних кольорів та надмірна декоративність розкішних квітів. У виставковій залі представлені ікони «Розп’яття з предстоящими», «Різдво Христове», а також ікони Миколая - Чудотворця, Великомучениці Варвари, Юрія та низка ікон Пресвятої Богородиці (Покров, Одигітрія, Неустанної помочі, Годувальниця).

 Витончена експозиція притаманна витинанкам Василя Беженаря. На них зображені ікони Богородиці та Різдва Христового. У серії витинанок під назвою «Археологія» відчувається метафоричність мислення, звернення до глибинних шарів світосприйняття, асоціацій та етичних понять, властивих національній культурі й визначених у відібраних століттями лаконічних образах, ніби перекладених автором на мову сучасного мистецтва. Особливою вишуканістю та лаконічністю вирізняються образи людей трипільської культури. У залі були презентовані й дві дитячі малюнки маленької доньки молодої сімʼї - Єлизавети. Гармонійним доповненням експозиції стали вишиті рушники Зінаїди Опанасівни, бабусі Альони.

 На відкритті були присутні викладачі Камянець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, студенти, одногрупники, колеги, викладачі мистецьких та художніх шкіл Буковини, друзі та просто поціновувачі мистецтва. Виставка триватиме до 7 листопада поточного року.