День української хустки

           1 1 7 грудня відзначається  Всесвітній день української хустки.  Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові Раніше хустка була беззмінним атрибутом українок, який носили впродовж усього року. Залежно від сімейного статусу, віку та події хустка змінювалася: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші — темні, вдови — чорні. Для заміжньої жінки вона була обов'язковим головним убором.  

Ось декілька цікавих фактів про українську хустку:

• Хустка була «індикатором» соціального статусу жінки. Незаміжні дівчата зазвичай носили вінки або стрічки у волоссі, тож їм було необов’язково покривати голову. Якщо ж вони одягали хустку, то зав’язували її вінкоподібно. Після весілля дівчина обов’язково починала покривати голову.

Вітаємо з днем працівника культури!

Шановні колеги!           1 2

Працівники Кіцманської музичної школи щиросердно вітають усіх причетних до професійного свята - дня працівника культури. Ваша нелегка праця є надзвичайно важливою для нашого суспільства, а ваш внесок у розвиток культури та мистецтва - неоціненний. Нехай ваша енергія та ентузіазм ніколи не згасають, а душу і серце переповнює натхнення творити далі. Успіхів та мистецьких злетів у такій непростій, але потрібній діяльності.
Бажаємо мирного неба, наснаги, мудрості та сили творити далі, наближаючи нашу перемогу.

«Музика в наших серцях»

        1 1Саме під такою назвою минулої п’ятниці в актовій залі Кіцманської музичної школи ім.В.Івасюка відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Міжнародного дня музики та Дня вчителя. Особливо очікуваним гостем на святі був Остап Васильович Савчук, заслужений діяч мистецтв України, уродженець міста Кіцмань та колишній вихованець Кіцманської музичної школи, який звернувся до присутніх з привітаннями та поділився своїми спогадами про роки навчання у стінах школи.

Урочиста лінійка у Кіцманській художній школі

1_2

14 вересня у Кіцманській художній школі відбулася урочиста лінійка. В учнів, які цього року вступили до художньої школи, здійснилася маленька мрія, вони були прийняті у когорту художників і стали «юними художниками».Юні обдарування отримали благословення від Отця Юрія та побажання на успішне навчання. Директор школи Богдан Гордей привітав першокласників та подякував представникам Кіцманської ОТГ за сприяння у відкритті навчального класу елементарного рівня.

Представники Кіцманської громади взяли участь у фестивалі людей з інвалідністю

357734978 1395583544632141 2793962091144156244 n

"На крилах надій" - 2023

4 червня 2023 року у Центрі культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка м. Чернівців відбувся XV обласний благодійний фестиваль народної творчості людей з інвалідністю «На крилах надій», який щорічно проводиться з метою моральної підтримки людей з інвалідністю, створення належних умов для їхньої інтеграції в суспільство і широкого залучення до народної творчості.

Презентували свою творчість учасниці від Кіцманської територіальної громади:

- номінація «Театральна творчість» - Юлія Душинська, яка зачитала вірш «Герої не вмирають»;

- номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво» - Тетяна Романко, яка презентувала виставку власних робіт в техніках в’язання гачком, бісероплетіння, створення герданів на станку.