(майстер-клас онлайн етнопроєкту «Буковинське Різдво»)
Народні прикраси, іграшки (відео дев'яте)
І таке не казка: на різдвяну ялинку, для дизайну помешкання чи в подарунок до свята зробити яскравих янголів, коників і півників, інші образи, звірів чи птахів, розписавши їх в стилі традиційного українського розпису. Можна, як каже художниця Олена Тимчук, - манерою петриківського, самчиківського, яворівського чи косівського. А можна пошукати й власний підхід до декорування іграшки - прикраси технікою розпису різними фарбами. Тут царина для творчої фантазії, як мовиться, без обмежень. Те ж стосується і кольорової гами - вибирайте, що ближче Вашим художнім вподобанням. Орнаментальний малюнок також будуйте за власним художнім смаком. Звісно, якщо зберігати мистецькі традиції народного розпису в Україні, то варто знайти трохи вільного часу і прочитати чи пошукати в інших доступних джерелах про сутність і принципи тієї чи іншої відомої школи розпису, якою славиться українська культура.
Насправді все починається з простого: треба створити ескіз та вирізати заготовки фігурок улюблених образів з картону чи ДВП. А вже вибір манери декоративного розпису, можливо, прийде не одразу, тому у цьому допоможе тільки бажання творити й навчатися ретельно та послідовно.
Сподіваємося, тут посприяє і наш майстер-клас від художниці Олени ТИМЧУК, керівниці гуртка образотворчого мистецтва Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва та її учениці Вікторії ГАМАЛЬ.
І якщо Ви захопилися такою творчою пропозицією створити власні роботи з декоративним розписом, навіть і після різдвяних свят, ми будемо раді долучити Вас до великого Буковинського Кола Коляди. Для цього надішліть за посиланням своє фото і відео:
(https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=108236704481859&id=103888124916717)
Так хочеться, аби здобутки славної спадщини українців у кращих традиціях народного розпису мали продовження. І, можливо, також завдяки Вашій творчій праці.
Микола ШКРІБЛЯК