Галерея пошани

Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», присвячена 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка, мандрує Буковиною: Сокирянський район

З серпня місяця проточного року з метою вшанування видатного українського поета і письменника Т.Г.Шевченка та з нагоди 200-річчя від Дня народження Кобзаря в закладах культури Сокирянського району відбулись різноманітні заходи в рамках культурно – мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві.

У селах Білоусівка, Вітрянка, Кулішівка, Коболчин спільно з ЗНЗ та бібліотеками були проведені літературно-музичні композиції «Слово Тарасове струнами б’ється», «Життя і творчість Т.Г.Шевченка», «Тече вода з-під явора», «Невмируща сила слова Кобзаря», на яких було вшановано Великого Кобзаря композиціями з віршів та пісень на слова поета.

Цікавими та пізнавальними стали літературні вечори «Великий син українського народу», «Жива душа поетова святая», «Пам’ятаємо тебе, Кобзарю», «Вінок Кобзареві», «Живе Шевченкове слово», «Земля, яку сходив Тарас малими босими ногами», проведені у с.Ломачинці, с.Грубна, с.Селище, с.Шишківці, с.Кормань. Метою таких вечорів було розкрити постать Шевченка як поета, який глибоко розумів роль художнього слова у формуванні людини.Під час заходів глядачі познайомилися з маловідомими фактами з життя українського поета Т.Шевченка та його творчістю.

За участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів, працівників бібліотек, читців-декламаторів у клубних закладах районусіл Ломачинці, Кулішівка, Кормань, Гвіздівці, Коболчин відбулись вечори поезії: «У кожного своя доля і свій шлях широкий», «Сила і мудрість Шевченківського слова», «Дзвенять Кобзареві струни», «Твій образ вічно буде жити в серцях правнуків твоїх», «Шевченко – поет, художник, борець...». Глядачі отримали велике задоволення від поезії Шевченка. Учасники свята зуміли розкрити глибокий зміст його творів, пробудити інтерес глядача до творчої спадщини поета, почуття патріотизму та любові до рідного слова і мови.

Для жителів сіл Кормань та Коболчин клубними та бібліотечними працівниками було оформлено книжкову виставку на тему «Шевченкове слово, немов колискова» та представлено виставку робіт учнів художньої школи «Ілюстрації творів Шевченка».

Цікаві та масштабні заходи відбулися в БК с.Василівка та БК с.Михалкове, де в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» відбулись мистецькі свята «Пісня єднає нас» і «Горить в моєму серці – народна пісня повсякчас!». У мистецькому святі «Пісня єднає нас» взяли участь аматорські колективи сіл Ожеве, Волошкове, народний аматорський оркестр народних інструментів РБНТД та делегація з с.Козлів Вінницької області. На свято були запрошені почесні гості, яких радо зустрічали хлібом-сіллю. Сільський голова А.В. Зелений привітав жителів з святом Села та проведенням заходу в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» і наголосив:

- Народна пісня змалку чарувала Т.Шевченка та давала йому натхнення. Тож нехай наша безцінна культурна спадщина не вмре, не загине!

Мистецьке дійство завершилось святковим концертом для жителів села.

Мистецьке свято «Горить в моєму серці – народна пісня повсякчас!» було організоване клубними та бібліотечними працівниками села Михалкове. У залі було оформлено чудову виставку народних умільців села. Під час свята ведучі запросили до слова сільського голову І.М.Бужака, який у своєму виступі зазначив, що пісні на слова Великого Кобзаря уже давно стали «народними» і передаватимуться з покоління в покоління. Свято було продовжено концертною програмою учасників художньої самодіяльності села.

Заходи в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» тривають у закладах культури сіл:

БНТД с.Ожеве:

28.10 - мистецьке свято «Тарасовими шляхами»;

БНТД с.Волошкове:

13.10 – літературно – мистецький вечір «Хвилююче слово Пророка»;

БНТД с.Шебутинці:

1.10 – дитяче мистецьке свято «У Тарасовій світлиці»;

Об’єкт дозвілля с.Н.Олексіївка:

Жовтень – літературний вечір «Пам'ять Великого Кобзаря»;

Клуб с.Братанівка:

4.10 – літературно – музична композиція «Ми любимо тебе, Кобзарю»;

Об’єкт дозвілля с.Н.Слобода:

13.10 – літературний вечір «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає»;

БК с.Вашківці:

5.10 – літературний вечір «Шевченкове слово, немов колискова»;

БНТД с.Сербичани:

10.11 – літературно – мистецький вечір «Шевченкове слово Пророче»;

24.11 – вечір – зустріч з шанувальницею поезії Шевченка Л.І.Любинецькою «Кобзареве слово не вмре, не загине»;