Галерея пошани

Заходи до 200-річчя від дня народження видатного українського письменника Т.Г.Шевченка в центральних клубних установах Заставнівського району

Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» мандрує Буковиною. У вересні цього року святкові концерти художньої самодіяльності «Народився, щоб осіяти Україну» відбулись у клубних установах сіл Заставнівського району. Так, у с. Погорилівка у виконанні родинного тріо Руданів звучали пісні на слова Т.Шевченка, у с. Самушино, Шубранець, Юрківці на концерті були прочитані вірші, написані місцевими авторами про Т.Шевченка.

БК с. Василів спільно з бібліотекою організував вечір-пам’ять «Ми завжди з голосом Тараса». Активними учасниками вечора стало родинне тріо Осадчуків (матиі та двоє доньок), у виконанні якого прозвучали твори Т.Шевченка.

У ЦК с.Чуньків, БК с.М.Кучурів та БК смт.Кострижівка з допомогою викладачів української мови та літератури, бібліотечних працівників відбулось свято співаної поезії за творами Т.Шевченка «Тобі співаємо, Тарасе».

БК с.Кадубівці спільно з філіалом музичної школи організував музично-тематичний вечір «Іду з дитинства до Тараса», під час якого звучали вірші великого Тараса. Кращі учні ЗОШ села вшанували пам’ять про поета урочистим покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Упродовж серпня-вересня працівники бібліотеки та РПК м.Заставна підготували цикл радіопередач на місцевій радіохвилі. Серед них: «Життя і творчий шлях Кобзаря», «Жінки в житті Т.Шевченка», «Вшанування першої книги - «Кобзар».

27 вересня у м.Заставна відбулося свято «Моя Буковина» за участю керівників закладів освіти України, під час якого відбулось покладання квітів до підніжжя пам’ятника Т.Шевченку. Під час свято було проведено конкурс на кращий поетичний твір «Тарасовими шляхами».

1 жовтня в РПК м.Заставна (у вітальні «Ліра») відбувся вечір-діалог з людьми поважного віку. на якому лунали твори як самого Тараса Шевченка, так і про нього у виконанні місцевих поетів – аматорів Заставни. Кращим з них визначили вірш про Т.Шевченка О. Дриги «Тобі, Кобзарю».

В НД с.Дорошівці пройшов кіно-мистецький вечір «Кобзареве слово» за участю переможців районного огляду-конкурсу читців-декламаторів. Завершився вечір показом фільму «Шевченко».

У клубних установах Заставнівського району триває підготовка до творчого звіту колективів художньої самодіяльності «Вінок Кобзареві сплітаєм».