Сьогодні у Буковинському центрі культури і мистецтва відбулися два майстер-класи, які, на перший погляд, цілком різні – з витинанкарства і хусткування. Ініціатори і співорганізатори зустрічі – Всеукраїнська ініціатива «Активна громада», відвідувачами стали гості-переселенці з Харкова, Маріуполя, Коростеня та інших населених пунктів. Отож, що поєднує витинанкарство та хусткування? Важливість фантазії. Адже для того й іншого потрібно не так багато затрачених ресурсів та часу, натомість результат залежить від пластичності фантазії.
Основам витинанкарства присутніх навчав народний майстер, методист Буковинського центру культури і мистецтва Василь Беженар. Гості опанували основні принципи роботи з папером і дізналися дещо з історії української витинанки.
Кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ, кандидатка філології Іванна Стеф’юк провела лаконічну лекцію-мандрівку «Одягові традиції України – сакральний та утилітарний аспекти», а відтак продемонструвала кілька способів традиційного вив’язування хустки.
Так, гості дізналися головні таємниці впевненої в собі Кайдашихи, штрамачки Чукутихи і закоханої дівчини з поем Тараса Шевченка. Так, українська хустка має чимало таємниць.
Автор фото – Ігор Молоткін, співробітник БЦКМ
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/5861-yak-navchytysia-stvoriuvaty-krasu-za-kilka-khvylyn.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleriaefbda9a42b