Чернівецька команда на «Буковинських зустрічах»

46e1e-DSC 5422Прийшла пора підвести риску під польською частиною 34 Міжнародного фольклорного фестиваль «Буковинські зустрічі», що проходить у місті Ястровʼє  ще з 1989 року. З року в рік аматорські колективи, фольклорно-етнографічні гурти, фольклорні колективи, усі небайдужі до збереження, примноження й популяризації славних традицій та обрядів Буковини, збираються, щоб відчути дух єднання, взаєморозуміння та гармонії. 

У зв’язку із вторгненням окупантів на територію України мистецька презентація колективів проходила дещо по-іншому, із гірким присмаком. Проте обов’язково з вірою в наших відважних захисників, в довгоочікувану Перемогу України. Незважаючи на те, що виступи відбувалися щодня і на різних локаціях, кожен вихід на сцену команди з Чернівців захоплював і дивував розмаїттям мелодій і щирих віншувань, вражав неперевершеними костюмами, майстерним виконанням традиційної та сучасної української хореографії,  купальський та обрядових піснеспівів.

Попри воєнні виклики управління культури Чернівецької міської ради делегувало на фестиваль народний аматорський ансамбль народного танцю «Юність» Центрального палацу культури, народний аматорський вокально-інструментальний гурт «Золота криниця» клубу «Рогізна» та учасниць громадської організації «Вишиваний дивотвір». Сподіваємося, що українська частина фестивалю, яка відбудеться 7-9 липня зуміє зібрати ще більше коло учасників.

Народний аматорський ансамбль народного танцю «Юність» Центрального палацу культури м. Чернівців, керівник - Вікторія Крупа. Постійний учасник фестивалю, цьогоріч підготував театралізовану вокально-хореографічну композицію «Буковинський родовід». Основний задум дійства розкрила Майя Фисюк, яка в образі Буковини, запрошувала глядачів поринути у світ багатовікових традицій краю. Глядачі аплодували під час виконання постановки та виконання етнокомпозиції «Купальська ніч». Фантастичне шоу, барвінкові вінки, які дівчата спускали на воду, пошуки квітки рути, факельна хода, дивовижні міфічні історії Купальської ночі - це ті яскраві моменти, які на якийсь час, ніби перенесли глядача у казкову реальність.

Народний аматорський вокально-інструментальний гурт «Золота криниця» клубу «Рогізна», керівники - Георгій та Ірина Постевка. Учасник фестивалю з 2009 року. Чоловіча група гурту підготувала музично-інструментальні твори на основі буковинського музикування, а дівчата триголосим співом запрошували глядачів до купальських хороводів.

Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» - це ще  просторір для розвитку науки та популяризації наукових дослідів. Власне, цього року під час проведення Буковинського фестивалю науки учасниці громадської організації Одарка Кучерява та Олена Ясінська презентували Буковинську тайстру – надбання культурної спадщини України. Пані Одарка розповіла науковцям Польщі, про «Школу Буковинської тайстри», як майстрині з нуля освоювали ткацтво на старовинних верстатах і понад півроку створювали власні тайстри. Зокрема пані Олена ознайомила охочих з ткацьким верстатом - головним інструментом для виготовлення буковинської тайстри.  Вона також навчала основам ткацького ремесла, продемонструвала основні види ткацтва, які застосовувалися у виготовленні стародавніх буковинських тайстр, для яких характерне використання традиційних народних орнаментів.

В рамках фестивалю відбувся гастрономічний ярмарок «Смаки Буковини». Цьогоріч однією зі страв, які презентували на «Смаках Буковини» були голубці! Готували їх всією чернівецькою делегацією під мудрим керівництвом файних господинь Майя Фисюк та Наталія Каралаш.

Під час «Буковинського ярмарку» відбулася презентація традиційних страв з регіонів, де мешкають учасники творчих колективів. Наша делегація приготувала начинку з куркою та суп з квашеної капусти, голубці, бутерброди з підчеревеною та колач з медом. На чолі з нашими господинями учасниці ансамблю «Юність» та гурту «Золота криниця» накрутили два казани голубців, три підноси бутербродів та один казан капусти.

Під час ярмарку до уваги присутніх була експозиція «Код нації», виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, яку підготувала Одарка Кучерява. А пані Олена Ясінська провела майстер-клас з ткацтва для юних жителів та гостей міста Піла. У чернівчан зʼявилися й свої місцеві фанати, які під час ярмарку насолоджувалися співом Тетяни Петришиної, яка виконувала українські народні пісні та пісні сучасних авторів. 

Упродовж п’яти фестивальних днів у соціальних мережах учасників колективів охочі мали змогу спостерігати, як чернівецька делегація представляла наш край на польській частині «Буковинських зустрічей», все це завдяки Любові Шилюк, відеографу нашої команди. За допомогою фотооб’єкту пані Люба передала самобутній колорит фестивального дійства: яскраві костюми, запальні танці, душевні пісні, барвисті вишиванки. Звукотехнічне забезпечення: димові ефекти, світловий ряд, звуковий супровід виступів колективів здійснив Мар’ян Габор. Завдяки звуковій концепції сценічного дійства «Купальська ніч», «Буковинський родовід», яку розробив пан Мар’ян, глядачі мали змогу відчути художню виразність жанрових сцен у виконанні колективів «Юність» та «Золота криниця».

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/m-chernivtsi/6397-chernivetska-komanda-na-bukovynskykh-zustrichakh.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleriae392635808

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно