У співпраці Чернівецького обласного краєзнавчого музею та Буковинського центру культури і мистецтва 3 квітня відбулася публічна лекція кандидатки філологічних наук, кураторки етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва Іванни Стеф’юк «Цукрові писанки та уквітчані гойдалки – деякі спостереження за міськими великодніми традиціями». Місце проведення – Чернівецький обласний краєзнавчий музей.
Зокрема, йшлося про великодні традицій міщан 100 років тому, про ставлення Ольги Кобилянської та Галини Хоткевич до великодніх традицій, лекторка аналізувала різні види великодньої обрядової випічки (переписи пасок по-міщанськи, козонаків, білоголових бабок), йшлося про традиції благодійництва та ярмаркування. Візуальним екскурсом для відвідувачів стала добірка старовинних українських, польських, румунських, німецьких, англійських листівок – це було доповнення до одного з векторів розмови – великодні та весняні загалом традиції національних спільнот нашого краю.
Особливо промовистими були етнографічні свідчення, котрі довірили етнографічному проектові «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва Станіслава Жутовська, Любов Добровольська.
Провадила захід Людмила Косован, котра очолює відділ науково-освітньої та науково-методичної роботи Чернівецького обласного краєзнавчого музею.
Настроєвим візуальним тлом стала «Писанкова карта України» від клубу «Вечорниці», виставка покрівців та іншої великодньої атрибутики.
На згадку про зустріч очільниця Чернівецького обласного краєзнавчого музею Оксана Ротар подарувала лекторці «Щорічник» ЧОКМ, збірник наукових праць.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/7344-vidbulasya-lektsiya-pro-velykodni-tradytsiyi-mista.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleria18b0c4cc28
Автори фото – Чернівецький обласний краєзнавчий музей.