Тема нематеріальної культурної спадщини, її збереження та популяризації зібрала зацікавлене товариство на семінарі-практикумі "Нематеріальні скарби Тернопілля як важлива складова національної ідентичності". Захід організував Тернопільський обласний методичний центр народної творчості (директор - заслужений артист України Володимир Вермінський) за сприяння департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації (директор - Світлана Байталюк). Відбувався семінар на території парку «Агроленд». Директор парку – громадський діяч, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня Іван Чайківський.
Як повідомляється на сторінці Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, упродовж семінару учасники та гості ознайомилися з унікальними традиціями та обрядами, проаналізували шляхи збереження народної творчості, ремесел і фольклору. Обмінялися досвідом та ідеями щодо розвитку нематеріальної культурної спадщини.
Буковину на цьому поважному дійстві мав честь представляти заслужений діяч мистецтв України, директор Буковинського центру культури і мистецтва, член експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури і стратегічних комунікацій України Микола Шкрібляк.
Як повідомляє сторінка «Культура.Хмельницький», на Тернопільщині вже задокументовано 7 елементів нематеріальної культурної спадщини, які включені до обласного переліку НКС, два елементи входять до Національного переліку НКС України. «Під час заходу директорка «Музейний комплекс «Лемківське село» Віра Дудар та голова Тернопільської організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Юрій Венгринович спільно з Володимиром Вермінським представили новий елемент нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини «Лемківська кривулька». Працівники Тернопільського обласного краєзнавчого музею на чолі з директором Яремою Шатарським представили унікальну виставку «Колекція борщівської народної вишивки з фондів музею», кожен зразок якої – це історія, розказана мовою візерунків, кольорів та символів. Студенти Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв взяли участь в дефіле «Борщівська народна вишивка – спадок поколінь». Представники влади, громад, музейних установ, методичних центрів, фахівці та члени експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини (близько 150 учасників) дискутували про механізми роботи на місцях, обговорили співпрацю державних і місцевих установ у сфері культури, внесення нових елементів до обласного та національного переліку нематеріальної спадщини. Учасників заходу відзначили подяками Тернопільської обласної ради за збереження та популяризацію елементів нематеріальної культурної спадщини та презентували їм Тернопільський обласний перелік НКС з можливістю дегустації Кременецьких гречаних вареників та Лемківської киселиці», - йдеться у повідомленні.
Фото організаторів заходу