Уже хорошою традицією стали відкриті лекції та студії етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва у співпраці з «Гончаренко-Центром. Чернівці». Специфіка формату – тему обирає аудиторія. І за побажанням відвідувачів 19 березня відбувся «Портал у дитинство», на якому читали тексти і підтексти казок про тварин, чарівних та соціально-побутових казок. І проводили неочевидні паралелі. До прикладу, як пов’язані елементи НКС Чернівецької області «Обряд на викликання дощу «ховання ляльки» і «Буковинський урочистий вінок з ковилою» із народною казкою у записі Михайла Івасюка «Оленка і підземне царство», що спільного між казкою про Івасика-Телесика та обрядом з народної медицини «запікання дитини», почули деякі несподівані відомості про дитячі-недитячі сюжети казок та багато іншого.
Цього разу заняття було камерним, бо передбачало практичну складову – «Казкову майстерку». Всі присутні під керівництвом лекторки колективно створили «Казку про щастя». Як показала практика, навіть малознайомі між собою учасники, які мають різні характери, різний досвід, легко і захопливо працюють у команді. Сюжет казки вийшов символічним: хлопець Тарас хоче захистити сестру, яку спокушає злий чужинець і хоче забрати у свої краї (здогадуймося, які). І коли герой вже втратив усю надію, на допомогу йому прийшли крилаті душі героїв і сказали: та зла сутність боїться слова «Любов». І боїться її правдивого вияву. Вимовив Тарас це заповітне слово – і такий великий і страшний ворог щез, розлетівся на дрібні шматки.
Добрим доповненням стала і аудіоказка «Іван-Побиван», а ще спогади про улюблені збірники казок. Адже, пригадуючи слова Івана Франка про феномен казки, в довгому житті можна забути багато чого, лише не перші казки свого життя.
Якщо цей захід зацікавив вчителів, ми відкриті до співпраці і можемо повторити «Казкову майстерку» для ваших учнів. Хто ж має намір потрапити на наші наступні заплановані заходи – просимо стежити за нашим офіційним сайтом та сторінками у соціальних мережах, де ми анонсуємо кожну подію.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/7308-portal-u-dytynstvo-z-etnohrafichnym-aktsentom.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleria7f5eab6d79