Новини

ЕТНОГРАФІЧНА СТУДІЯ «ЕСТЕТИКА НАЇВУ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ»

1_9

Тема захоплива і разом з тим непроста для осмислення - «Естетика наїву в українській культурі та мистецтві». Саме їй була присвячена свіжа етнографічна студія проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва, яка відбулася 26 лютого. Погляд на світ крізь призму дитинности, наївности, самолікування позитивом та барвою, або ж окремі світи, витворені уявою – кожен у таких творах шукає своє. 

Відвідувачі заходу познайомилися з «розповідними» зразками народного мистецтва у малярстві та вишивці, а також творчістю Вікторії Китайгородської (гобелени), Поліни Райко (стінопис), Марії Гебрін (малярство), Марії Ковальчук (кераміка), Івана Угрина (малярство), дізналися про традиції подільського та бессарабського стінопису. Один зі зрізів заходу – біографічний: аналізувалися приклади того, як творчість здатна зцілити і «розфарбувати» темну дійсність людини.

Відтак лекторка познайомила відвідувачів із творчістю Валерія Шаленка, зокрема виставкою малярських робіт «Основи», котра експонується в нашому центрі. Валерій Шаленко в якомусь сенсі «перевтілився», адже наїв – не притаманний для нього напрям. Тож виставка «Основи» - особлива у дуже багатьох сенсах. Тут можна побачити Тараса Шевченка у ролі весільного боярина або ж підгледіти, як юний Іван Франко розмальовує бойківські скрині.

До слова, з виставкою «Основи» Валерія Шаленка можна ознайомитися до 6 березня, тож не пропустіть такої нагоди.

 Фото Ігоря МОЛОТКІНА

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/7275-etnohrafichna-studiya-estetyka-nayivu-v-ukrayinskiy-kulturi.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleria0428d9fee7

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно