Новини

«СПАДЩИНА» ВІДЗНАЧАЄ ПЕРШИЙ ЮВІЛЕЙ

RURA2992Наукові експедиції, книжкові дослідження традиційної культури Буковини, документальні фільми та ролики, вивчення та презентація елементів нематеріальної культурної спадщини Чернівецької області, етнографічні студії наживо (денні та нічні, «їстівні» та студії з майстерками, студії-реконструкції пам'яті та заняття у бомбосховищі), реалізація грантових проєктів для відродження традиційної культури, етнозйомки, консультування для зйомок художніх фільмів, міждисциплінарні перформанси, Клуб вивчення української мови, вивчення культури національних спільнот Буковини, методичні лабораторії – десь так побіжно і дуже стисло можна охарактеризувати те, чим ми займаємося. Ми – це досліднийкий проєкт «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва. Сам напрям «Спадщина» передбачає вивчення звичаїв, традицій, етнокультури нашого народу і він є одним із профільних для нашої установи. А з 3 січня 2018 року проєкт отримав своє «медійне життя», адже створена сторінка, котра стала дослідницькою та інформаційною платформою для ознайомлення з нашою роботою.

У нас є своя «етнолабораторія», або як жартують наші гості – «машина часу», це майстерня-світлиця народних ремесел та декоративного мистецтва Буковинського центру культури і мистецтва. Світлиця у грудні цього року зустріла десятирічний ювілей і з часу заснування її відвідали як українські, так зарубіжні делегації майже з усіх континентів. Створена вона на основі приватної колекції старожитностей очільника нашої установи, заслуженого діяча мистецтв України миколи Шкрібляка.

Дослідницький проєкт «Спадщина» курує кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури БЦКМ Іванна Стеф'юк і якщо подивитися на цей маленький порівняно проміжок часу – п'ятиріччя – у дискурсі, вийде своєрідний калейдоскоп: етнографічний портал у трипільську культуру, майстерки з витинанкарства, писанкарства, свічкарства, гончарства, традиційного хусткування.. Цикл лекцій про рідкісні обряди «Автентична Буковина», етноперформанси про одягові та кулінарні традиції буковинців, авторські документальні фільми і десятки тисяч експедиційних кілометрів.

Насправді у ці складні часи вкрай важко підводити підсумки, навіть ювілейні. А тому ми ласково запрошуємо вас на наш офіційний сайт http://bukcentre.cv.ua/, де у рубриках «Друковане слово», «Традиційна культура» можна детально ознайомитися з результатами досліджень нашого проєкту, а в рубриці «Наша робота» прочитати про кожен із заходів нашої установи, адже проєкт «Спадщина» - це невіддільна складова Буковинського центру культури і мистецтва.

Ми цінуємо кожен із Ваших відгуків, дорогі читачі, і запрошуємо проєднуватися до нас онлайн – ставши підписниками проєкту «Спадщина» , а також запрошуємо до спілкування наживо у Буковинському центрі культури і мистецтва.

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно