Новини

У ТЕМНІ ЧАСИ ГОВОРИМО ПРО СВІТЛИХ ЛЮДЕЙ

1_1Ти живеш у добу електрики, а повертаєшся до каганця зі свічкою», - жартували з Гната Хоткевича сучасники, а він лише усміхався: не зупиняти ж задумане через тимчасові труднощі. Хто він – слобожанець, котрий Харкову і гуцульському Красноїллю відкривав Україну з однаковою потужністю та щирістю? Митець, що залишив по собі майже 300 літературних і майже 400 музичних творів? Саме про це спілкувалися відвідувачі Розмовного клубу української молоді – про феномен Гната Хоткевича та його родини.

Лекторка клубу, кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф’юк у короткій лекції висвітлила найцікавіші на її погляд аспекти життя і творчості Гната Хоткевича. А також поділилася ексклюзивними речами – нарисом про перебування Галини Хоткевич у Чернівцях (опубліковано на сторінці проєкту «Спадщина» у квітні 2021 року), її листом «До любих харків’ян», де вона закликає: «Тільки вірте у перемогу», а за день до смерті пише ще одного знакового листа, закликає ширити світло і зосередитися тільки на цьому.

Окремо присутні обговорили книжку родинних споминів, упорядкованих Галиною Хоткевич «Там, де не колеться трава» та авторську дослідницьку програму Ірини Фаріон про Гната Хоткевича «Ген українця». Ірина Фаріон так характеризує Гната Хоткевича: «Найбільший поборник України (від Слобожанщини і до Гуцульщини). Фокус української єдності і української сили».

Враженнями від прочитання окремих творів Гната Хоткевича поділилася очільниця МКУ «Резиденція молоді» Світлана Олексійчук: «Найбільше мені творчість Хоткевича подобається через позитивне мислення. «Об’єднайтеся – і ви все здолаєте», - читаємо ми в поемі про опришків. І взагалі – в його творах практично немає якихось нарікань, «непозбувної журби» - це твори про те, як бути сильними».

Театр Хоткевича і харківська манера гри на бандурі, феномен кобзарства та роль харківської «Громади» у поширенні української ідеї – різновекторна розмова захопила.

  

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6037-u-temni-chasy-hovorymo-pro-svitlykh-lyudey.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleriaca37219d78

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно