Індивідуальна етнографічна студія-діалог для гостей з Донеччини, присвячена буковинській та бессарабській культурі, а також філософії ремесел, відбулася 17 травня у майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва Буковинського центру культури і мистецтва.
Відвідувачі з цікавістю познайомилися з правдивими скарбами буковинської традиції, приватною колекцією очільника вищезгаданої установи, етнолога, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка.
Одна з гостей, викладачка Краматорської школи мистецтв №3 Оксана Черевань поділилася направду видовищними етнографічними мультфільмами, котрі створюють її учні.
Ми ж, у свою чергу, на побажання гостей розповіли про традиції килимарства, феномен культурних традицій династії Китайгородських-Воронюків, про історію зміни буковинської тайстри тощо. Окремо йшлося про альбом «Океан Квітів Вікторії Китайгородської».
Інша наша гостя, Лариса Геннадіївна, поділилася теплими спогадами про культуру Донеччини, зокрема вишивальні традиції, хлібну культуру обрядів родинного циклу. Пані Лариса мала можливість порівняти варіанти побутування обрядового хліба на Буковині та на Донеччині.
Такі етнографічні розмови збагачують взаємно, тож ми щиро раді спілкуванню. Провела етнографічну студію-діалог завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та популяризації традиційної культури БЦКМ, кандидатка філологічних наук, письменниця Іванна Стеф’юк.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/5792-bukovyna-ta-donechchyna-dialoh-pro-kulturnyi-dosvid.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleria33792ada89