Новини

Хореографічні надбання Буковини у рамках Міжнародного культурно-мистецького проєкту

274175498 490660116108181 3493119777059609397 nУ лютому в рамках Міжнародного культурно-мистецького освітнього проекту С.О.Т. (Спілкування. Освіта. Творчість.) відбувся дистанційний семінар-практикум на тему: «Танцювальна культура Буковини», який зібрав представників з 22 областей та 56-ти населених пунктів України. За 30 навчальних годин упродовж шести днів фахівці з народної хореографії отримали чимало цікавої та корисної інформації.

Семінар відбувся за підтримки та участі Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю ім.А. Кушніренка Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка, Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича, Чернівецького обласного краєзнавчого музею та Буковинського центру культури і мистецтва.

Організатор семінару - ГО ТК «Модус-Ніка» (м. Київ), члени якої також проводили Міжнародний культурно-мистецький освітній проєкт С.О.Т. та міжнародні фестивалі українського танцю «ГОПАКФЕСТ» і «ТАНЕЦЬ. NET».

Своїми знаннями та досвідом радо поділилися відомі діячі культури буковинського краю: хореограф, етнограф та дослідник танцювального фольклору Юрій Марко, директор–художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю ім. А. Кушніренка, народний артист України Ярослав Солтис та головний балетмейстер цього колективу, заслужений артист України Леонід Сидорчук, директорка Чернівецького обласного краєзнавчого музею Ірина Яворська, наукові співробітниками музею Микола Ільків, Оксана Драгомирецька, Микола Глібіщук, старший науковий співробітник літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської Юлія Микосянчик, викладач хореографічних дисциплін Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича Володимир Долгий.

Очільник нашої установи, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк говорив про народний одяг Буковини, його локальні особливості, стилізацію та реконструкцію у сценічному костюмі. Микола Миколайович демонстрував зразки традиційних буковинських строїв з власної колекції, а також фото сценічних костюмів на народній основі для професійних та аматорських колективів краю, відповів на численні запитання зацікавлених слухачів.

Професійність, компетентність викладачів та яскрава, артистична подача матеріалу викликали захоплення у слухачів. Для багатьох учасників отримані знання стали справжнім відкриттям культури та історії Буковини. Організатори планують й надалі продовжити знайомство хореографів України з невичерпним багатством танцювальної культури буковинського краю.

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/5709-khoreohrafichni-nadbannia-bukovyny-u-ramkakh-mizhnarodnoho-kulturno-mystetskoho-proiektu.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleria9ea0f12406

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно