Новини

В УМЦКБ відкрили унікальну виставку

DSC 081321 листопада у рамках культурно-мистецької акції «Обмінні виставки між областями України» в учбово-методичному центрі культури Буковини відбулася презентація Всеукраїнського проекту «Відродження борщівської сорочки», який стартував ще у 2017 році та об’єднав вишивальниць з різних куточків України та за кордоном, які вивчають і реконструюють сучасні та давні техніки цього культурного надбання.

Мета та завдання проекту - відшити зразки деталей автентичних борщівських сорочок задля відтворення   та збереження давніх технік народної вишивки.

В експозиції представлені 22 вишитих фрагменти жіночих, борщівських, автентичних сорочок з різних регіонів України, які відтворили 24 майстрині давніми борщівськими швами і техніками. 15 експозиційних робіт учасниць проекту - це сучасні, автентичні чоловічі, жіночі, дитячі сорочки із застосуванням народних традиційних технік та жіночі сорочки борщівського регіону з колекції директора УМЦКБ, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка. Він привітав усіх присутніх з Днем Гідності та Свободи, нагадав про чергову річницю Революції Гідності та попросив хвилиною мовчання вшанувати загиблих під час тих трагічних подій.

Відкриваючи виставку, Микола Миколайович представив присутнім кураторку та учасницю проекту в Чернівцях - майстриню народної вишивки Наталку Пташинську, яка детально та поетапно охарактеризувала кожен розділ проекту, а також розповіла про історію борщівської сорочки. Вона привітала гостей заходу та учасниць проекту - майстринь народної вишивки Олександру Ситник і Галину Переймибіду та ініціаторку проекту Майю Юркевич з міста Тернопіль. Пані Майя розповіла про ідею виникнення проекту, його основну мету, а також про учасниць, які живуть в різних містах України, щиро пораділа з того, що Чернівці теж зголосилися прийняти цю унікальну виставку в учбово-методичному центрі культури Буковини.

Свої враження від виставки висловили члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України Дарія Стасюк, заступниця голови Чернівецького обласного осередку НСМНМУ, член НСХУ Ганна Кривобок, а також директорка мережі магазинів для рукоділля «Санта» Одарка Кучерява. Відомий краєзнавець, фотохудожник, родом із Тернопільщини Степан Карачко відзначив, що цей мистецький захід ніби повернув його у дитинство.

На завершення творчої імпрези Наталка Пташинська щиро подякувала колективу учбово-методичного центру культури Буковини за надану можливість та сприяння презентувати цей проект у виставковій залі нашої установи.

З нагоди презентації виставки найщиріші вітання усім дотичним до цього непересічного заходу адресувала начальник управління культури Чернівецької ОДА, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська. Вона відзначила подяками управління культури Чернівецької ОДА Майю Юркевич за поширення та популяризацію української вишивальної спадщини та збереження стародавніх технік, Наталку Пташинську - за сприяння в організації та проведенні виставки у Чернівцях та упорядницю схем – майстриню художньої вишивки Вікторію Кривоніс (м. Тернопіль).

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/4176-v-umtskb-vidkrili-unikal-nu-vistavku.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleriaa54ab7980a

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно