Новини

Історія та психологія традиційних головних уборів: розмова про Буковину в контексті України загалом

11165Як ми зазначали, постійна співпраця нашої установи з міським КЦ «Турбота» та створеним при цій організації Університетом ІІІ віку переросла у систематичні стаціонарні заняття: відвідувачі виявили бажання вивчати курс народознавства, який для них розробила і читає завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури, кандидат філологічних наук Іванна Олещук.

За перші два місяці поточного року проведено три лекційні заняття з етнографії та один відеосеанс – перегляди документальних фільмів проекту «Спадщина».

19 лютого відбулося перше підсумкове заняття, яке відвідувачі курсу підготували, порівнюючи відомі їм буковинські традиції (проаналізовані на попередніх заняттях) з загальноукраїнськими.

Історико-культурологічний та аналітичний підхід лектора та його аудиторії дозволили з’ясувати ґенезу традиційних головних уборів, які є вершиною автентичного строю і одночасно виразником локальних традицій кожного регіону.

«Ми різні – але ми єдині», «так цікаво, що кожна область має своє обличчя», «народознавство є паспортом душі українця», - до таких висновків дійшли слухачі лекції і висловили побажання побачити хоча би один із обрядів, аналізованих на заняттях, на власні очі.

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/3580-istoriia-ta-psykholohiia-tradytsiinykh-holovnykh-uboriv-rozmova-pro-bukovynu-v-konteksti-ukrainy-zahalom.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleriae0964d84c5

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно