Новини

Викладач-художник у сучасному освітньому просторі

Викладач-художник у сучасному освітньому просторіВідбулися курси підвищення кваліфікації для викладачів художніх шкіл та образотворчих відділів шкіл мистецтв. «Особливості педагогічної діяльності викладача-художника у сучасному освітньому просторі», – такою була тема курсів підвищення кваліфікації для викладачів художніх шкіл та образотворчих відділів шкіл мистецтв Чернівецької області.

 Відповідно до плану роботи учбово-методичного центру культури Буковини на 2018 рік, з 12-го по 21 лютого 19 викладачів підвищували свій фаховий рівень на базі УМЦКБ, художньої школи ім. Миколи Івасюка, Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівців та Чернівецького обласного художнього музею.

 Ефективність шкіл естетичного виховання, насамперед, залежить від професійності викладача, який володіє методами, прийомами та засобами подачі інформації для учнів. Велике значення відіграє у навчальному процесі обмін досвідом, самореалізація педагога та підвищення фахового рівня. Слухачі курсів мали можливість відвідувати уроки в художній школі ім. М.Івасюка м. Чернівців, які проводили викладачі-методисти Ігор Талалай та Наталія Фонотова, а також старші викладачі Тетяна Гакман та Владислав Готинчан. Відвідували навчальні пари й у Вищому професійному художньому училищі № 5 м. Чернівців, які проводили Микола Шкрібляк, викладач теоретичних дисциплін художнього циклу, заслужений діяч мистецтв України, директор учбово-методичного центру культури Буковини, Олена Іщенко, голова методичної комісії з художньо-реставраційного напряму, старший викладач та Ольга Чайковська, майстер виробничого навчання. Ознайомилися з навчальним процесом, відвідали навчально-виробничі майстерні та мистецьку світлицю «Основи» - кабінет народних художніх промислів. Курсанти мали можливість поспілкуватися з Ігорем Сорокоумовим, головним спеціалістом управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та поділитися думками про сучасний стан іперспективи розвитку шкіл естетичного виховання.

 Іванна Стефюк, завідувач науково-методичного кабінету дослідження та розвитку традиційної культури, кандидат філологічних наук розповіла курсантам про важливу складову нашої культури – етнографічну нематеріальну культурну спадщину «Рідна культура: перепрочитання». Микола Шкрібляк ознайомив з власною колекцією буковинських строїв у майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ. На іншій лекції він розповів про важливість знаково- символічного письма української орнаментик.

 Упродовж курсів викладачі щоденно відвідували виставки художніх творів у Чернівецькому обласному художньому музеї та Центрі культури «Вернісаж», а також музейні експозиції у Вищому професійному художньому училищі № 5.

 Практичне заняття «Організація виставок як одна з форм роботи художніх шкіл та шкіл мистецтв. Принципи побудови тематико- експозиційного плану та художнього вирішення експозиції” (на зразках експонатів Чернівецького обласного художнього музею) провела заступник директора з наукової роботи Чернівецького обласного художнього музею Валентина Любківська.

 Іван Балан, заслужений художник України провів лекцію на тему: «Графічні техніки та їхнє використання у художній школі», а також презентував персональну виставку творів книжкової графіки.

 Підсумком курсів підвищення кваліфікації є власні курсові роботи викладачів, які вони опрацьовували по визначеній темі та по закінченню курсів подали до методичного кабінету.

 Василь БЕЖЕНАР,

методист УМЦКБ

 

View the embedded image gallery online at:
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/2646-vikladach-khudozhnik-u-suchasnomu-osvitnomu-prostori.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProGalleria63663e9e54

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно