Упорядник видання М. Шкрібляк у вступному слові «Вишиванки Михайла Покиданця» простежує етапи творчого зростання відомого не лише на Буковині, а й у світі майстра народної вишивки. Зокрема підкреслено, що М. Покиданець у своїх вишиваних полотнах відтворює буковинські, покутські, гуцульські, бойківські, лемківські та подільські орнаментальні мотиви. Крім того, зібрав велику колекцію кращих зразків народної орнаментики для вишивання та розробив цілу галерею візерунків, які свого часу були опубліковані у таких журналах: «Україна», «Наш дім», «Краса і мода», «Народна творчість та етнографія», «Радянська жінка», згодом «Жінка». У передньому слові зауважено, що нині майстер багато уваги приділяє відродженню вишивки Буковини. Водночас у своїх вишиваних роботах творчо переосмислює орнаменти, зібрані понад століття тому відомим австрійським архітектором Еріхом Кольбенгайєром. А серед розмаїття вишиваних творів М. Покиданця вражають колористикою та багатою орнаментикою рушники на тематику шевченківських поезій. Таких у колекції майстра налічується понад два десятки.
Альбом містить зразки вишиваних доріжок та серветок на різдвяну та великодню тематику, фрагменти геометричного та рослинного орнаментів, що увиразнюють особливості західноукраїнської вишиваної традиції.
Вишиванки Михайла Покиданця: альбом / [Упорядкув., вст. ст. М. Шкрібляка ;фото, дизайн В. Цитрака]. – Чернівці : Прут, 2009. – 20 с.
Ольга МЕЛЕНЧУК, кандидатка філологічних наук,
методистка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури БЦКМ