Травень на Заставнівщині

 

Для багатьох весна – найчарівніша, найпривабливіша пора року. Саме весною християнський світ святкує найбільше православне свято – Великдень.

Стало доброю традицією у місті Заставна проводити районний огляд-конкурс дитячих фольклорних колективів «Ой, прийшла весна, ой, прийшла красна» на другий день Великодня. Це свято родин, давніх друзів, що трепетно шанують, бережуть народні звичаї, традиції якими так багата Заставнівщина.

Районний огляд-конкурс відкрили ЗДТЮГ «Мандрівник» (кер. Л.Гайдей) та хореографічна студія «Пролісок» РПК (кер. О.Цимбалюк).

122

У святі взяли активну участь дитячі фольклорні колективи «Паросток» клубу с.Прилипче (кер. Я.Рибак), «Чарівні барви» БНТ  с. Горошівці (кер. Я.Кравчук), «Дивограй» БФ с. Звенячин (кер. С.Капустянська), «Дзвіночок» БК с.Василів (кер. В.Українець).

На огляд колективи представили обряди, притаманні їхній місцевості, з елементами театралізації, хореографії, народного співу (приповідки, примовки, веснянки, гаївки).

Тиждень після Великодня минув швидко. Заставнівщина, як і вся Україна, щороку 9 травня відзначає День Перемоги. На центральному майдані м.Заставни багатолюдно, усе потопає в зелені і барвистих квітах. Ветерани Великої Вітчизняної війни, працівники установ, організацій райцентру зібралися для того, щоб відзначити 68-річницю Великої Перемоги.

122

Святкова колона (ветерани в автомобіля) рушила до пам’ятника загиблим воїнам-землякам. Пам'ять полеглих була вшанована хвилиною мовчання. Опісля святкова колона перейшла до Братської могили, що у міському парку. Ведучі О.Цимбалюк та С.Статуєв оголосили про відкриття мітингу-реквієму «Хай лунає салют Перемоги». В урочистостях взяв участь директор департаменту освіти, науки молоді і спорту Чернівецької облдержадміністрації М.Бауер

Для ветеранів та усі присутніх було підготовлено театралізоване вокально-хореографічне дійство «Фронтова сестра». Учні Заставнівської гімназії поклали до братської могили Гірлянду Слави.

На мітингу прозвучали зворушливі пісні, які виконали учасники хорової групи НАПІТ «Веселка» (кер. Ю.Марусяк), «Попурі на воєнну тематику» у вик. чол. квартету, «Одинокая гармонь» у виконанні найстаршої учасниці С.Шидловської. На добру згадку про цей день ветерани висадили ялини біля пам’ятника.

На завершення прозвучала пісня «Спасибі вам, фронтовики», у небо злетів барвистий серпантин. святі перебував директор департаменту освіти, науки молоді і спорту ОДА – М.Бауер.

122

Гімн нашої держави повідомив про завершення заходу.

Свято продовжив виступ НДО РПК (кер. В.Грещук).

Опісля ветерани могли скуштувати солдатської каші.

Після обіду усі бажаючі насолоджувалися виступами юних обдаровань на дитячому концерті присвяченому Дню Матері.

Методичний кабінет РПК м. Заставна, 2013 р.