Мітинг-реквієм пам’яті жертв репресій та голодомору

 

У неділю, 14 червня, в Сторожинці пройшли мітинги-реквієми до Дня пам’яті жертв політичних репресій та голодомору. Одночасно відбувалися вони на Центральній площі міста та на цвинтарі по вул. Б. Хмельницького (район міста Майдан).

Зранку у всіх церквах проводилися богослужіння. На Майдані молебен провів отець Іван, настоятель церкви Архистратига Михаїла та благочинний отець Василь, настоятель Свято-Георгіївської церкви.

На заході були присутні директор, педколектив та учні Сторожинецької ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів. Діти прийшли до пам’ятника жертвам репресій, де викарбувані прізвища людей, які загинули під час страшних подій на Буковині в 40-х роках. Усі спільно молилися за упокій невинно постраждалих душ.

Діана Миколаївна Ковальчук, присутня на заході, розповіла, що 28червня 1940 року, коли Буковина приєдналася до СРСР, люди зустрічали нову владу як визволителів, з квітами. Але не так сталося, як очікували. Жителів нашого краю почали масово вивозити в Сибір, на Далекий Схід, в Казахстан – це був пілотний проект НКВД по переселенню, в рамках якого понад 100 тисяч людей, незважаючи на вік та стать, були відправлені в товарних вагонах на чужину. Лише у ніч з 13 на 14 червня з Буковини вивезли майже 30 тисяч чоловік, що стало страшною трагедією сотень сімей і родин.

Діана Миколаївна зазначила, що єдиною країною в світі, яка нищила власний народ, був Радянський Союз. Не оминула ця трагедія й Буковину, оскільки наші краяни були нескорені, незламні, відстоювали свою думку та погляди. І зараз наш “брат” нищить український народ, захопив Крим, чинить протиправні дії на Сході нашої держави.

До дітей звернулася і Флоріка Георгіївна Костинян, голова румунського Товариства репресованих. У своїй промові вона наголосила на недопустимості таких подій у майбутньому. Закликала дітей усвідомлено вивчати ці події в школі, аби знати історію рідного краю та завжди її пам’ятати.

Отець Васильзазначив, що майже в кожному населеному пункті в районі є пам’ятні хрести, пам’ятники жертв голодомору та політичних репресій. І православна церква завжди молиться за цих людей. Та за тих, хто зараз знаходиться на Сході України. І тих, які віддали своє життя за своїх рідних та близьких.

На центральному майдані райцентру відбувся молебен, який проводив військовий капелан, священикІван Гопко - настоятель греко-католицького храму таотець Петро - настоятель храму Архистратига Михаїла.

У мітингу-реквіємі взяли участь голова Сторожинецької РДАЯрослав Михайлович Бартошта голова товариства репресованихОдарка Юріївна Антимюк.