ФЕСТИВАЛЬ ЦЕРКОВНИХ КОЛЯДОК НА СТОРОЖИНЕЧЧИНІ

 11 січня 2015 року у приміщенні Сторожинецького РБНК відбувся фестиваль церковних колядок УПЦ МП. Свято, засноване 2008 року настоятелем храму Святого Георгія у Сторожинці, благочинним району Василем Ковальчуком, згуртувало у районному будинку національних культур 17 церковних хорових колективів та чимало поціновувачів різдвяного піснеспіву. Цього разу серед почесних гостей дійства були архієпископ Чернівецький і Буковинський Мелетій та Генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован. Ведучими заходу були Марина Піта та Олена Повшик.

 Розпочалося свято спільною молитвою, після якої архієпископ Мелетій привітав присутніх із різдвяними святами та закликав християн до взаємної любові та прославлення Христа. До гостей свята також звернувся голова Сторожинецькоїрайонної державної адміністрації Ярослав Бартош, який привітав усю християнську спільноту району з Різдвом Христовим та наступаючими святами. «Цими днями ми прославляємо Господа словами: Хвала на небесах, а на землі мир…. Господь подарував землі мир, однак багато наших співгромадян нині перебувають у смутку. Йде війна. На тілі України кровоточить страшна рана. Тож наше завдання – зробити все, аби відвернути від держави загрозу й загоїти рани», – сказав Ярослав Бартош, закликавши присутніх до молитви та пропагування миру. Водночас посадовець подякував благочинному району за сприяння у підтримці волонтерського руху на Сторожинеччині та допомогу військовим у зоні АТО. Пан Бартош висловив також подяку отцю Василю за виховання своїх синів, зокрема нинішнього семінариста Степана, який цими днями став ініціатором виконання семінаристами української колядки «Добрий вечір тобі!» у одному з торгових центрів Москви.

 Слово взяла й Генеральний консул Румунії у Чернівцях пані Елеонора Молдован, котра наголосила на необхідності єднання християн та плекання дідівських традицій. Миру та злагоди присутнім побажав Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук.

У своєму виступі благочинний району Василь Ковальчук ще раз звернув увагу присутніх на важливості плекання таких християнських цінностей, як любов до ближнього та взаєморозуміння. Водночас він підкреслив, що фестиваль колядок покликаний розділити з усім людом радість від народження Сина Господнього. Співаючи колядок, народ з любов’ю звертається до Бога, прославляючи Його.