Літературна кав’ярня у Сторожинецькій районній бібліотеці

Днями у Сторожинецькій районній бібліотеці за участю літературно-мистецької вітальні “Літературний вернісаж”, митців краю відбулася літературна кав’ярня “Краю мій, оспіваний у віршах і піснях”, під час якрї відбулась презентація поетичних збірок поета-сторожинчанина Омеляна Столяра.

Омелян Столяр народився у с.Давидівка, закінчив Банилівську школу та здобув фахову спеціальність у Снятинському сільськогосподарському технікумі. Після служби у радянській армії займав посаду інженера інспекції державного нагляду у районному управлінні сільського господарства. Наступні 14 років працював головним інженером “Райагропостачу”. Нині Омелян Іванович на заслуженому відпочинку. Природа щедро обдарувала талантами не тільки Омеляна Івановича, а й його сина Тараса, який має дар фотографа, професійно займається фотографією та знаний у Сторожинці. Під час заходу присутні мали нагоду переглянути слайд-шоу фотографій сина поета, на яких зафіксовані мальовничі куточки нашого краю (“Сторожинецькі замальовки”). Учасники літературної кав’ярні отримали можливість ближче познайомитися з творчість фотомитця завдяки представлені у бібліотеці виставці “Фотовернісаж Тараса Столяра”, на фото світлинах якої – традиційні свята та обряди Сторожинеччини.

Бібліотекарі оформили й книжкову виставку “У кожному слові – нотка добра і любові”. Приємно відзначити, що те, що сторожинчани спільно дбають про своє місто. Під час підготовки до презентації творчості сім’ї Столярів, всі, до кого звертались організатори з запрошенням, з радістю погодились прийти, оскільки прекрасно знайомі з цією сім’єю. На зустрічі були присутні товариші-однокласники поета, колеги по роботі: поет-сатирик Слюсарчук С.М., поет-пісняр Мисько І.М., майстер кераміки Васелович І.І., Даскалюк М.П., поетеса Єремійчук М.С., товариш Фестей В.І., Багрій В.І., Бартош Я.М., Ходан Р.М.. Кожен з них мав нагоду виступити та звернутися з побажаннями та привітаннями до винуватців зустрічі.

P.S. Перша поетична збірка Омеляна Столяра “Поетичне мереживо” вийшла з друку у 2011 році. Передмову до неї написав друг, однокласник, поет-сатирик і лірик С.Слюсарчук. Обласний часопис “Відродження” майже в кожному номері друкує найновіші вірші О.Столяра.