Фільтр
 • Село – колиска дитинства мого

  Село – колиска дитинства мого27 жовтня мешканці села Ожеве Сокирянського району у будинку народної творчості та дозвілля святкували День села «Село – колиска дитинства мого». Захід розпочався спортивними змаганнями з футболу команд сіл Ожеве та Василівка. Продовжилося святкування конкурсно–розважальною програмою «Міс Ожівчаночка». Цей титул здобула Валерія Скутельник.

 • "Переможемо з піснею"-2017

  «Переможемо з піснею»-201727 жовтня в смт. Берегомет Вижницького району відбувся фестиваль-конкурс патріотичної пісні імені Павла Лейби «Переможемо з піснею». Фестиваль відбувається вже вдруге з метою вшанування пам’яті Павла Лейби, який загинув від вогнепального поранення у зоні проведення антитерористичної операції на Луганщині.

 • Урочистості з нагоди визволення України від нацистів відбулися у Вижниці

  Урочистості з нагоди визволення України від нацистів відбулися у Вижниці 27 жовтня біля Братської могили загиблим воїнам у Вижниці громадськість міста вшановували пам'ять полеглих у Другій Світовій війні. Участь у заході взяли голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук, голова Вижницької міської ОТГ Олексій Чепіль, керуючий справами районної ради Георгій Івоняк, голова районної ради ветеранів Іван Бойко, представники громадськості та учнівська молодь.

 • Урочистості з нагоди звільнення України від нацистських окупантів у Сербичанах

  Урочистості з нагоди звільнення України від нацистських окупантів у Сербичанах27 жовтня працівники бібліотеки-філії села Сербичани Сокирянського району спільно з працівниками місцевої клубної установи та учнями 9 класу Сербичанського НВК провели урочистості з нагоди 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників.

 • Перша персональна виставка Елли Мадей відбулася у Вижниці

  Перша персональна виставка Елли Мадей відбулася у Вижниці26 жовтня за сприяння клубу творчої інтелігенції Вижниччини "Німчич", Асоціації книголюбів Буковини та Єврейської громади Чернівецької області, яку представляв Олександр Авербух у Вижницькому будинку художника відбулася перша персональна виставка робіт молодої художниці з Чернівців Елли Мадей.

 • Засідання любительського об’єднання « Кому за…» у Кельменцях

  Засідання любительського об’єднання « Кому за…» у Кельменцях 26 жовтня у Кельменецькому РБНТД відбулося чергове засідання любительського об’єднання « Кому за…». На засіданні присутні мали змогу творчо поспілкуватися з росіянкою, але за покликом душі - українкою, яка всім серцем закохана у пісню, Наталею Андріївною Регульською.

 • Урочистості з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом відбулися на Сокирянщині

  Урочистості з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом відбулися на Сокирянщині27 жовтня у місті Сокиряни відбулися урочистості з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників. У рамках урочистостей відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам у роки Другої Світової війни та Братської могили.

 • Районний конкурс «Пісенний краю, Буковино» відбувся у Сокирянах

  Районний конкурс «Пісенний краю, Буковино» відбувся у Сокирянах 26 жовтня у залі Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний конкурс аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино». Мета конкурсу - збереження та подальший розвиток пісенного мистецтва Буковинського краю, піднесення творчої активності аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм пісенного жанру, виявлення нових талановитих виконавців, удосконалення виконавської майстерності аматорських колективів, збагачення репертуару високохудожніми творами. У цьогорічному конкурсі взяли участь 14 аматорських колективів Сокирянщини.

 • Між нами жінками

  Між нами жінкамиНа базі Сокирянської центральної районної бібліотеки успішно діє жіночий клуб, учасницями якого є активні мешканки районного центру. На засіданні клубу обговорюються питання, які цікавлять сучасну жінку: краса і мода, домоводство і кулінарія, знаки зодіаку і гороскопи…

 • На Глибоччині тривають творчі звіти перед населенням

   На Глибоччині тривають творчі звіти перед населенням21 жовтня у селі Петричанка відбувся творчий звіт перед населенням «Про хліб, про мир, про Україну». Просто неба відбувся концерт, який підготували бібліотекар бібліотеки-філії Флоаря Лупаштян та завідувач клубу Сільвіян Петрюк. Під час концертної програми прозвучали патріотичні вірші, пісні у виконанні Флоарі Лупаштян, Сільвіяна Петрюка, Крістіни Бойко та ін. Гостями свята були танцювальний колектив Корчівецького клубу та жіноча вокальна група клубу села Сучевени.

 • Відбулася конференція викладачів вокально-хорових відділів мистецьких шкіл області

  Відбулася конференція викладачів вокально-хорових відділів мистецьких шкіл області 24 жовтня у Чернівецькій музичній школі №1 відбулася обласна методична конференція викладачів вокально-хорових відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв на тему: «М. Леонтович – класик української хорової музики».

 • «Пісенний краю, Буковино» на Кіцманщині

  «Пісенний краю, Буковино» на Кіцманщині 19 жовтня у Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувсяІ тур обласного конкурсу аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино». Мета районного конкурсу - збереження традицій та подальший розвиток аматорського пісенного мистецтва Буковини, піднесення творчої активності аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм, виявлення талановитих виконавців.

 • Круглий стіл на тему: ««Заклади культури в умовах децентралізації»

  Круглий стіл на тему: ««Заклади культури в умовах децентралізації»19 жовтня у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему: «Заклади культури в умовах децентралізації» з питань децентралізації та добровільного об’єднання громад у Глибоцькому районі. Куратор проекту - заступник директора ЧОУНБ ім. Івасюка Марія Довгань. Основні спікери зустрічі - консультант з питань місцевого економічного розвитку регіонального відділення Асоціації міст України, заступник голови ЧОГО «Комітет виборців» Ігор Бабюк, експерт з правових питань Регіонального офісу з питань децентралізації Ольга Чепель.

   

 • Юні хотинчани гідно виступили на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі

  Юні хотинчани гідно виступили на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі 15 жовтня учасники зразкової аматорської вокальної студії "Муза" (керівник - Оксана Кульчицька) та студії східного танцю "BelliDance" (керівник - Уляна Топала)демонстрували свої вокальні та хореографічні здібності на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв "Соняшник". Загалом на конкурсі було представлено близько ста номерів вокального, хореографічного та інструментального жанрів.

 • У селі Привороки звітували аматори

  У селі Привороки звітували аматори22 жовтня у клубі села Привороки Глибоцького району відбувся творчий звіт аматорських колективів під назвою «Про хліб, про мир, про Україну».На свято завітали начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА О. Рєпіна, методист Глибоцького РБТД А. Сторожук, методист Глибоцької ЦБС Н. Федорчук. Свою творчість глядачу дарували кращі місцеві виконавці. Свято розпочали ведучі, які розповіли про пам’ятні дати 2017 року.

 • Історико-краєзнавчу подорож здійснили працівники Путильської ЦБС

   Історико-краєзнавчу подорож здійснили працівники Путильської ЦБС19 жовтня працівники Путильської центральної районної бібліотеки разом з читачами здійснила історико-краєзнавчу подорож по Красному Долу. У кожного народу є своя історія, свої герої. Їх пам’ятають і шанують. Про них складають легенди, перекази, пісні, пишуть картини. До таких людей можна віднести й легендарного Лук’яна Кобилицю.

 • На Вижниччині відбувся Міжнародний фестиваль гірських професій

  На Вижниччині відбувся Міжнародний фестиваль гірських професійЗ 19 по 21 жовтня у селі Мигове Вижницького району проходив Міжнародний фестиваль гірських професій, який об’єднав представників різних професій з Франції, Польщі, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. 20 жовтня на базі Мигівського туристичного комплексу відбулося урочисте відкриття фестивалю. За доброю традицією шановних гостей зустрічали під звуки оркестру хлібом-сіллю.

 • Традиційне свято осені на Роші

  Традиційне свято осені на Роші20 жовтня у будинку культури мікрорайону "Роша" м. Чернівців" відбулося щорічне свято осені. Завітала ЇЇ Величність Осінь не з пустими руками, а з щедрими мистецькими дарунками.

 • Делегація з Донбасу знову відвідала УМЦКБ

   

  Делегація з Донбасу знову відвідала УМЦКБУ рамках навчального візиту «Міжнаціональна, міжрелігійна та міжкультурна толерантність як складова територіального розвитку Чернівецької області» в рамках проекту ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» Учбово-методичний центр культури Буковини відвідала делегація представників Донецької та Луганської областей.

 • Атестувалися аматорські колективи Кельменеччини

  Атестувалися аматорські колективи Кельменеччини18 жовтня відбулася атестація колективів Кельменецького району. Народна аматорська КТБ «Веселка» та зразковий аматорський театральний колектив БНТД с. Лівинців підтвердили свої звання навесні. Народний аматорський гурт "Альтернатива" захистився минулого року.

   

 • Вічна пам'ять Василю Кривому

  Вічна пам'ять Василю КривомуСумна звістка долинула з Кельменеччини: 19 жовтня раптово пішов із життя український журналіст, народознавець, фольклорист та редактор Василь Дмитрович Кривий. Уродженець села Козиряни, що на Кельменеччині, практично усе своє життя присвятив слову та народній традиції. Автор чотирьох книг, останню з яких (народознавчий роман-хроніку «Козиряни») як відданий син своєї землі Василь Кривий присвятив рідному краєві. Без перебільшення можна сказати, що ця людина була серцем і душею бессарабської традиції.

 • Музичний водограй-2017

  АНОНС

   

  IV обласний конкурс аматорських оркестрів,

  ансамблів народних інструментів,

  ансамблів народної музики та троїстих музик

  «Музичний водограй»

  Музичний водограй-2017Буковинський край здавна славиться народно-інструментальним мистецтвом. Аматорські оркестри та ансамблі - справжня окраса районних, обласних культурно-мистецьких заходів.

  20 жовтня 2017 року у Чернівцях відбудеться IV обласний конкурс аматорських оркестрів, ансамблів народних інструментів, ансамблів народної музики та троїстих музик «Музичний водограй».

 • Буковинські художники-педагоги презентували своє мистецтво

  Буковинські художники-педагоги презентували своє мистецтво 113 робіт викладачів художніх шкіл області експонуються на одній виставці «Барви Буковинського краю». Живопис, графіка, гобелени, писанки, батик, вишивка, художня кераміка, нанизування бісером… У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася Х обласна виставка творчих робіт викладачів шкіл мистецтв області «Барви Буковинського краю». Вона бере свій початок ще з 1994-го року.

 • Відбулася рада директорів художніх шкіл

  Відбулася рада директорів художніх шкіл17 жовтня у художній школі ім. М.Івасюка м. Чернівців відбулася рада директорів художніх шкіл області. Під час роботи засідання було проаналізовано плани роботи художніх шкіл області на 2017-2018 навчальний рік, розглянуто низку проблемних питань пов’язаних із навчальним процесом, фінансуванням мистецьких навчальних закладів та заходів, що відбуваються упродовж навчального року.

 • Вижниччина відзначила День ветерана

  Вижниччина відзначила День ветерана18 жовтня відбулося урочисте засідання пленуму районної ради ветеранів, присвячене Міжнародному дню людей похилого віку та Дню ветерана. Залу районної ради заповнили ті, хто творив і творить історію нашого краю, нашої держави. Голова ради старійшин - Олексій Бужора, народні депутати України Василь Бідений та Анатолій Блажчук, працівники усіх галузей народного господарства.

   

 • На Вижниччині відбулася атестація народних аматорських колективів

  На Вижниччині відбулася атестація народних аматорських колективівПротягом жовтня у закладах культури Вижницького району відбулася атестація аматорських колективів на підтвердження звання «Народний аматорський». Члени обласної атестаційної комісії ознайомилася з роботою та документацією народних аматорських колективів району.

 • Жінки, жінки, о скільки в цьому слові

   Жінки, жінки, о скільки в цьому словіУ Сокирянській центральній районній бібліотеці у рамках щотижневої тематичної середи проведено інформ-досьє "Жінки, жінки, о скільки в цьому слові". Ведуча заходу – завідувач відділу обслуговування Валентина Гавдюк розповіла присутнім цікаві факти, які стосуються жінки.

 • Атестація народних аматорських колективів Кіцманського району

  Атестація народних аматорських колективів Кіцманського району12–13 жовтня відбулася чергова атестація народних (зразкових) аматорських колективів Кіцманського району. Атестація проводиться з метою активізації творчої діяльності по збереженню, розвитку і популяризації національної культури як в Україні, так і за її межами, організації дозвілля населення, удосконалення виконавської майстерності, оновлення репертуару високохудожніми творами, програмами, постановками тощо. Оцінювала колективи обласна атестаційна комісія управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації.

 • Вечір козацької слави

  Вечір козацької слави17 жовтня у будинку естетики та дозвілля м. Чернівців у рамках засідання клубу творчої інтелігенції відбувся «Вечір козацької слави», присвячений Дню Українського козацтва та Дню захисника України.

 • Шляхи професійно-творчої самореалізації педагога

   Шляхи професійно-творчої самореалізації педагога17 жовтня у художній школі ім. М.Івасюка м. Чернівців відбувся обласний семінар для викладачів художніх шкіл та образотворчих відділень шкіл мистецтв на тему: «Шляхи професійно-творчої самореалізації педагога».

 • Сила нескорених

  Сила нескорених

  Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України у Малятинецькому ЗНЗ I-IIст. відбулося свято "Сила нескорених".

 • Свято козацтва відбулося в Киселеві

  Свято козацтва відбулося в Киселеві

  15 жовтня у будинку культури села Киселів Кіцманського району відбувся святковий концерт з нагоди святкування Дня захисника України та Дня українського козацтва.

 • Дякуємо вам за труд неоціненний

  Дякуємо вам за труд неоціненний

  У БНТД села Лівинці Кельменецького району відбувся вечір вшанування під назвою: «Дякуємо вам за труд неоціненний». На цьому вечорі щирі слова вдячності линули на адресу лікарів місцевої лікарні - подружжю Дмитрюків. Параску Миколаївну та Дмитра Івановича вітали з тридцятирічною професійною діяльністю.

 • Слава козацька - гордість держави

  Слава козацька - гордість держави

  Щороку у жовтні ми відзначаємо чимало важливих дат. Це й День козацтва, День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цього року 14 жовтня виповнилося 75 років від дня створення УПА.

 • Урочистості з нагоди дня захисника України у Глибоці

  Урочистості з нагоди дня захисника України у Глибоці

  Напередодні Дня захисника України у Глибоцькому будинку творчості та дозвілля відбулося урочисте зібрання. На урочистостях очільники району привітали учасників АТО зі святом і нагородили почесними грамотами та медалями «За оборону рідної держави». Посмертно були нагороджені герої, які віддали своє життя, захищаючи східні кордони нашої держави. Ці нагороди отримали родичі загиблих воїнів.

 • День Захисника України у Вижниці

  День Захисника України у Вижниці

  14 жовтня у місті Вижниця біля символічної могили-хреста «Борцям за волю України» відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню захисника України. Того дня на мітинг зібралися представники районної влади, громадськість, колишні воїни УПА та нинішні захисники, які боронять кордони України на Сході. На заході були присутні воїни УПА - Андрій Клим та Домніка Гришин-Грищук. Військовослужбовці поклали квіти до символічної могили та спільно з усіма вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх, хто загинув, відстоюючи незалежність України.

 • Успішний виступ солісток зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір"

  Успішний виступ солісток зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір"

  Солістки зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір" будинку культури села Драчинці Кіцманського району Крістіна Ткачук та Марина Нявчук успішно виступили на VІІІ регіональному фестивалі-конкурсі мистецтв «Джерело надій».

 • День захисника України у Драчинцях

  День захисника України у Драчинцях

  14 жовтня у селі Драчинці Кіцманського району після богослужіння біля пам’ятника героям-односельчанам відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України. З вітальним словом до присутніх звернулися сільський голова Корниль Прокопець, голова осередку обласної організації союзу українок і товариства репресованих села Драчинці Олександра Гасяк, голова сільської ради ветеранів Тодор Кошурба, вчитель історії Драчинецького ЗНЗ Оксана Потічко. Присутні поклали квіти до пам’ятника героям-односельчанам.

 • Концерт до Дня захисника України у Зеленій

  Концерт до Дня захисника України у Зеленій14 жовтня у будинку народної творчості та дозвілля села Зелена Кельменецького району відбувся концерт, присвячений Дню захисника України. На свято були запрошені учасники бойових дій та їхні родини. З вітальним словом до присутніх звернулися сільський голова Петро Чебан та директор БНТД Світлана Дроник.

 • У арт-сквері Небесної Сотні відбулися святкові заходи до Дня захисника України

  У арт-сквері Небесної Сотні відбулися святкові заходи до Дня захисника України

  14 жовтня у арт-сквері Небесної Сотні смт. Кельменців відбувся святковий благодійний концерт ВІА «Рикошет» (м. Чернівці), до складу якого входять воїни-інтернаціоналісти та учасники АТО (керівник - Юрій Річкінда). Організатори святкового дійства - спортивно-патріотичний клуб «Шершні» (керівник - Юрій Цуркан) та представники громадських організацій учасників АТО і воїнів-інтернаціоналістів.

 • На Кельменеччині відзначили День захисника України

  На Кельменеччині відзначили День захисника України13 жовтня на Кельменеччині урочисті заходи з нагоди відзначення Дня захисника України розпочалися церемонією покладання квітів до меморіальної дошки загиблим воїнам АТО та героям Небесної Сотні. Голова Кельменецької райдержадміністрації Віталій Швець, голова районної ради Віктор Ілаш, представники трудових колективів установ, підприємств і організацій району хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів.

 • Наші герої

  Наші герої12 жовтня у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся вечір пам'яті, присвячений Дню захисника України "Наші Герої". На заході були присутні учасники антитерористичної операції, родини загиблих героїв, керівництво району, школярі, громадськість міста та району. Розпочався вечір проникливою молитвою ведучих Любові Жалоби та Світлани Шалаєвої до Пресвятої Богородиці.

 • Посвята в юні художники у Сторожинецькій художній школі

  Посвята в юні художники у Сторожинецькій художній школіНещодавно у Сторожинецькій художній школі відбулися одразу дві події: урочиста посвята учнів перших класів в юні художники та продовження навчального процесу в новому приміщенні. Якщо перша подія вже доволі звична, то друга стала несподіванкою для багатьох.

 • З душею про долю України

  З душею про долю України

  3 жовтня у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося свято сили, мужності та звитяги «З душею про долю України» з нагоди Дня захисника України.

 • Ми меч і щит твій, Україно!

   Ми меч і щит твій, Україно!13 жовтня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України «Ми меч і щит твій, Україно!» Зі святом присутніх привітав голова Кельменецької райдержадміністрації Віталій Швець. Ведуча заходу Наталія Білобрицька ще раз нагадала історію виникнення цього свята.

 • На цій маленькій прикрасі давні буковинці помістили цілий світ

  На цій маленькій прикрасі давні буковинці помістили цілий світПершу книжку про буковинські прикраси з бісеру презентували в Учбово-методичному центрі культури Буковини при вщент заповненому залі.

  Авторка багатоілюстрованої книги-альбому “Стародавні буковинські вироби з бісеру” – Настасія Марусик, буковинська мисткиня, яка вже давно мешкає у США. На жаль, через далеку відстань вона не змогла приїхати, не дожив до цього дня і світлої пам’яті Іван Снігур, колекцію якого вона досліджувала. 

  На презентації зібралися усі ті, кому небайдуже народне мистецтво – мистецтвознавці, музейники, бібліотекарі, члени обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Від імені авторки до присутніх звернулася рідна сестра Настасії Марусик – Анна Кушнір, яка також брала участь у реконструкції бісерних прикрас, вміщених у книзі. Багатоілюстрована книга-альбом Настасії Марусик “Стародавні буковинські вироби з бісеру” вийшла у київському видавництві “Народні джерела” два місяці тому. Перша презентація відбулася у Чикаго, а презентація у Чернівцях стала другою. Виготовлення художніх виробів з бісеру – один з найцікавіших видів українського народного мистецтва.

 • Чергове засідання клубу за інтересами «HandMade»

  Чергове засідання клубу за інтересами «HandMade»11 жовтня у Глибоцькому РБТД відбулося чергове засідання клубу за інтересами «HandMade». Цього разу діти виготовляли об’ємну квітку з кольорових серветок та пінопласту. Вона може стати одним з елементів декору на сцені або під час днів народження, адже сьогодні великої популярності набуло використання цікавих фотозон.

 • День художника відзначили на Глибоччині

   День художника відзначили на ГлибоччиніВсеукраїнський день художника педагоги та учні Глибоцької художньої школи відзначили у товаристві очільників району – Георгія Придія, Петра Панчука, секретаря селищної ради Глибоцької ОТГ Олени Бадюк та народного депутата України Григорія Тіміша. 9 жовтня презентація робіт учнів художньої школи у Глибоцькому районному будинку творчості та дозвілля вже традиційно ознаменовує початок нового навчального року та мобілізує творчі сили педагогів і вихованців до нових перемог та здобутків.

 • «Про хліб, про мир, про Україну»

   «Про хліб, про мир, про Україну»8 жовтня відбувся творчий звіт перед населенням аматорських колективів закладу культури села Молодія Глибоцького району. Він носив символічну назву: «Про хліб, про мир, про Україну». На звіті були присутні: сільський голова О. Онуфрійчук, начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА О. Рєпіна, директор Глибоцького РБТД Р. Нагірний, завідувач методично-бібліографічного відділу ЦРБ Н. Федорчук та місцеві жителі.

 • Свято народної пісні у Кельменцях

  Свято народної пісні у Кельменцях

  21 вересня у дружньому родинному колі в Кельменецькому РБНТД відбулося районне «Свято народної пісні». У ньому взяли участь народні та аматорські колективи «Наддністрянка», «Родина», «Кумасеньки», «Пісенне сяйво», «Зоряниця», «Джерело», «Надвечір’я», «Бабинчанка», «Сузір’я», «Горлиця», «Калинонька», вокалісти Ангеліна Верлан, Яна Биховська, Мар’яна Ласій, дует у складі Марти Навозняк та Лесі Катеринчук, родина Герасемчуків, родинний дует «Два дубочки» і тріо з села Іванівці.

 • У Вашківцях святкували день міста

  У Вашківцях святкували день міста

  8 жовтня вашківчани та гості міста відзначали 586-ту річницю від дня першої писемної згадки про місто. Привітали жителів та численних гостей голова Вашківецької об'єднаної громади Микола Перч, заступник голови Вижницької районної ради Сергій Вірста та народний депутат України Іван Рибак.

 • «Пісня буде поміж нас» - 2017

  «Пісня буде поміж нас» - 2017З 5 по 8 жовтня у місті Вижниця проходив відкритий фестиваль-конкурс виконавців української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас». Участь у фестивалі взяли 38 солістів, дуети та ансамблі з Черкаської, Донецької, Запорізької, Київської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Житомирської, Херсонської, Тернопільської, Івано-Франківської, Сумської областей та міста Київ.

 • Учні та викладачі Сокирянської художньої школи відвідали Кам'янець-Подільський

  Учні та викладачі Сокирянської художньої школи відвідали Кам'янець-Подільський

  З нагоди Дня художника 6 жовтня учні та викладачі Сокирянської художньої школи відвідали місто Кам'янець-Подільський.

 • День художника відзначили у Путилі

  День художника відзначили у Путилі

  Напередодні Дня художника, 6 жовтня у Путильській центральній районній бібліотеці відбулася посвята в художники першокласників місцевої художньої школи.

 • До дня міста відбувся щорічний турнір з гри «Брейн-ринг»

  До дня міста відбувся щорічний турнір з гри «Брейн-ринг»

  8 жовтня у дворику Ратуші відбувся щорічний турнір з гри «Брейн-ринг» на кубок міста. Цей турнір був присвячений Дню міста Чернівці. Його організували та провели працівники Будинку культури творчої молоді «Автограф», клубу інтелектуальних ігор «Що?Де?Коли?» та управління культури Чернівецької міської ради.

 • Привітали ювілярку

  Привітали ювілярку6 жовтня учасники вітально-обрядового гурту Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля Ангеліна Верлан, Христина Єрофєєва–Бідюк та Наталія Білобрицька привітали з ювілеєм Світлану Василівну Кормуш, колишнього начальника апарату Кельменецької РДА.

 • День працівників освіти у Кельменцях

  День працівників освіти у Кельменцях5 жовтня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочисті заходи з нагоди Дня працівників освіти. Численні делегації освітян навчальних закладів району з професійним святом привітали голова Кельменецької районної державної адміністрації Віталій Швець та начальник управління освіти райдержадміністрації Любов Мартинюк.

 • У Старому Вовчинці гуляли весілля

  У Старому Вовчинці гуляли весілляВажко знайти людину, яка б не захоплювалася красою весільних обрядів, запальними танцями, мелодійними піснями та щедрістю частувань. Традиції весілля пов’язані з сивою давниною. Нещодавно у краєзнавчому музеї села Старий Вовчинець Глибоцького району усі бажаючі могли спостерігати за різноманітними обрядовими дійствами, послухати журливо-величальних пісень, побачити народні танці й віншування. Присутні на заході мали змогу й самі взяти участь у відтворенні народних звичаїв та обрядів передвесільного дійства: сватання, пошиття вінка, одягання молодої, прикрашання весільного деревця, заводини, викуп та покривання молодої...

 • Блаженне все, що відцвіло. Блаженне все, що впало плодом…

  Блаженне все, що відцвіло. Блаженне все, що впало плодом…«Блаженне все, що відцвіло. Блаженне все, що впало плодом…», - під такою назвою гарного теплого жовтневого дня у бібліотеці села Гвіздівці Сокирянського району відбувся захід, на якому вшанували місцевих вчителів-пенсіонерів.

 • Таїнство осінніх барв

  Таїнство осінніх барв5 жовтня у Сокирянському історичному музеї відбулося відкриття виставки робіт викладача Сокирянської художньої школи, майстрині з виготовлення гобеленів Лариси Скаженюк «Таїнство осінніх барв». Це її перша персональна виставка, яка огорнула барвистим теплом усіх присутніх.

 • Колективи Сокирянського району підтвердили звання «Народний аматорський»

  Колективи Сокирянського району підтвердили звання «Народний аматорський»

  3 жовтня у районному будинку народної творчості та дозвілля народні аматорські колективи Сокирянського району: народний аматорський камерний хор «Гроно» Сокирянського РБНТД (керівники - Майя Алєксандрова і Тетяна Гончарук), народний аматорський фольклорний колектив «Веселі бабусі» будинку культури села Василівка (керівник - Микола Шостак), народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» клубу села Ломачинці (керівник - Ігор Чабан), народний аматорський фольклорно–етнографічний колектив «Прялочка» будинку культури села Селище (керівник - Дмитро Волошин), народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Мелодія» Сокирянського РБНТД (керівник - Людмила Мафтуляк), народний аматорський оркестр народних інструментів Сокирянського РБНТД (керівник - Дмитро Шкварун) та народний аматорський хоровий колектив «Любисток» будинку народної творчості та дозвілля села Коболчин (керівник – заслужений працівник культури України Іван Гончар) проходили переатестацію на підтвердження звання «Народний аматорський колектив».

 • “Осінь весільна”: як гуцул і бессарабка одружувалися

  “Осінь весільна”: як гуцул і бессарабка одружувалисяТретє обласне фольклорно-етнографічне свято “Осінь весільна” відбулося у музеї просто неба - з музикою, танцями і весільним столом та гостями із Коломийщини.

  У неділю, 1 жовтня, всі чернівчани та гості міста побували на справжньому буковинському весіллі. Які традиції у гуцулів на Путильщині та у бессарабців на Кельменеччині – все це можна було побачити у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту. Учбово-методичний центр культури Буковини вже втретє провів фольклорно-етнографічне свято “Осінь весільна”. І хоча весілля було не справжнє, а театралізоване, всі почувалися наче на весілі справжньому.

 • «Заставнівська юшка» - 2017

  «Заставнівська юшка» - 2017

  1 жовтня на Заставнівщині відбувся IV фестиваль–конкурс «Заставнівська юшка». На фестиваль завітали Народний депутат України Богдан Онуфрик, перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, перший заступник голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, перший заступник голови Кіцманської районної державної адміністрації Юрій Косар. Захід відкрив голова Заставнівської районної державної адміністрації Юрій Кітар.

 • Літніх людей вітали у Сторожинці

  Літніх людей вітали у Сторожинці

  Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку в залі засідань Сторожинецької РДА представники районної та міської ради грамотами, квітами та грошовими преміями привітали поважних людей Сторожинецького району. Своїми виступами присутніх потішили учасники аматорських колективів Сторожинеччини.

 • Відбулася вереснева рада директорів

  Відбулася вереснева рада директорів

  27 вересня у Чернівецькій музичній школі №4 відбулося засідання Ради директорів музичних та мистецьких шкіл області. На засіданні завідувач методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ Любомира Мазурик висвітлила організаційні питання проведення обласних фахових семінарів у І півріччі та питання внесення змін і доповнень в обласні виконавські конкурси у ІІ півріччі.

 • У Кельменцях з професійним святом урочисто привітали бібліотекарів району

  У Кельменцях з професійним святом урочисто привітали бібліотекарів району

  29 вересня напередодні професійного свята у Кельменецькій ЦРБ відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Усіх працівників бібліотечних установ Кельменеччини від імені керівництва району з професійним святом привітала начальник відділу культури Кельменецької районної державної адміністрації Наталія Чепурняк, яка відзначила вагомий внесок бібліотекарів у розвиток українського державотворення, виховання освіченої та свідомої нації.

 • Працюємо, подорожуємо, святкуємо...

  Працюємо, подорожуємо, святкуємо...

  Бібліотечні працівники Сокирянської ЦБС вміють працювати та відпочивати. 29 вересня працівники системи з нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек здійснили екскурсійну подорож до Чернівецького ботанічного саду, який був заснований ще у 1877 році.

 • Людей поважного віку вшанували на Глибоччині

  Людей поважного віку вшанували на Глибоччині

  Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління - відчути мудрість своїх років. Літній вік людини – зовсім не означає, що вона вже на багато що не здатна, як раз навпаки, - те, що може літня людина, рідко здатна зробити молодша. Мова зовсім не про сили і енергію, яка властива молодому поколінню, але про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, які притаманні більшості літніх людей.

 • Освітяни Глибоччини урочисто відзначили своє професійне свято

  Освітяни Глибоччини урочисто відзначили своє професійне свято

  Свята приходять і відходять, змінюються дати і події, люди і традиції, але День працівників освіти – свято поза часом, політикою, віком і уподобанням. 28 вересня вшановували педагогів, працівників дошкільних установ, методистів, практичних психологів, соціальних педагогів, бухгалтерів, шкільних медичних сестер, керівників гуртків та вихователів груп продовженого дня, водіїв шкільних автобусів, кухарів і технічних працівників шкіл,– усіх, хто душею і серцем відданий своїй професії.

 • Всеукраїнський день бібліотек відзначили на Глибоччині

  Всеукраїнський день бібліотек відзначили на Глибоччині

  30 вересня у нашій державі відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Напередодні свята в актовій залі Глибоцької музичної школи відбулися урочистості з нагоди цього дня.

 • Немає вищої святині ніж чисте сяйво доброти!

  Немає вищої святині ніж чисте сяйво доброти!

  Для працівників культури Сучевенської сільської ради (завідувачі клубами Сілвіан та Костянтин Петрюки, завідувачі бібліотеками Родіка Зегря, Флоаря Лупаштян, Аліна Скіпор), учасників танцювального дитячого колективу будинку культури села Корчівці (директор - Єлісавета Чік) та Евеліни Панцир виступати у Петричанському інтернаті з благодійними концертами стає вже доброю традицією.

 • У Бузовиці гостинно відчинив двері оновлений Народний дім

  У Бузовиці гостинно відчинив двері оновлений Народний дім

  Села… Їх так багато на карті України, вони знайомі і незнайомі, малі і великі, немов живі острови, які славляться своїми людьми: творчими, талановитими, працьовитими, патріотичними, просто добрими, щедрими, щирими.

 • Найстаріший хор Буковини став дипломантом престижного конкурсу

  Найстаріший хор Буковини став дипломантом престижного конкурсуНещодавно народний аматорський хор села Дністрівка Кельменецького району (керівник – Лариса Цекало) уперше взяв участь в одному з найпрестижніших хорових конкурсів - VIII Всеукраїнському конкурсі народного хорового співу ім. Порфирія Демуцького, який відбувся у м. Києві.

 • Творчий звіт у Тарашанах

  Творчий звіт у Тарашанах30 жовтня у селі Тарашани Глибоцького району відбувся творчий аматорських колективів місцевого клубу під назвою «З Україною в серці». На звіті були присутні голова Тарашанської сілької ради Василь Чуляк, начальник відділу культури Глибоцької РДА Олена Рєпіна, методист Глибоцького РБТД Алла Сторожук та місцеві мешканці.

 • «Народні витоки Поділля» у Чернівцях

  «Народні витоки Поділля» у Чернівцях28 жовтня в Учбово-методичному центрі культури Буковини відкрилася виставка творів майстрів народного мистецтва Вінничини «Народні витоки Поділля».     Ця подія – результат тісної та плідної співпраці з вінницькими колегами. Ще у 2011 році була започаткована культурно-мистецька акція «Обмінні виставки між областями України» за ініціативи директора Вінницького обласного центру народної творчості, заслуженого працівника культури України Тетяни Омелянівни Цвігун та за підтримки управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації.

 • Обласний методичний семінар на тему: «Методи роботи над звуком у класі духових інструментів»

  Обласний методичний семінар на тему: «Методи роботи над звуком у класі духових інструментів»28 жовтня у Чернівецькому обласному училищі мистецтв ім. С.Воробкевича відбувся методичний семінар викладачів духових відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Методи роботи над звуком у класі духових інструментів».

 • Бабинські свашки» на телепередачі «Фольк-мюзік»

  «Бабинські свашки» на телепередачі «Фольк-мюзік»Цікавою та змістовною стала поїздка учасників аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Бабинські свашки» з села Бабино Вижницького району (керівник - Фрозина Вірста) до Києва.

 • Небайдужі глибоччани долучилися до благодійного марафону

   

  Небайдужі глибоччани долучилися до благодійного марафону25 жовтня у Глибоцькому районному будинку творчості та дозвілля відбувся благодійний концерт шоу-групи «Вікторія» ЦПКіВ ім. Т. Г. Шевченка м. Чернівці (керівник – заслужений працівник культури України Людмила Гатрич). Захід відбувався у рамках благодійного туру групи районними центрами Буковини під егідою Чернівецького обласного благодійного фонду "Подаруй дитині життя".

 • У Кельменцях з благодійним концертом виступив Павло Дворський

  У Кельменцях з благодійним концертом виступив Павло ДворськийБуковина дала Україні чи не найбільше талановитих діячів української культури. Чого лише вартують такі імена, як Володимир Івасюк, Назарій Яремчук, Іван Миколайчук..! До цієї славетної когорти належить й народний артист України, композитор, співак, соліст та музикант легендарної «Смерічки» Павло Дворський, пісні якого вже понад 40 років зачаровують Україну і весь світ. 21 жовтня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся благодійний концерт Павла Дворського, який виступав разом зі своїми синами у рамках туру «Горнусь до тебе, Україно», присвяченого 40-річчю творчої діяльності.

 • День Захисника України на Сокирянщині

  День Захисника України на СокирянщиніЗ нагоди відзначення Дня Захисника України на Сокирянщині ветерани Другої Світової війни, учасники антитерористичної операції, т.в.о. голови Сокирянської райдержадміністрації Петро Бескупський, голова Сокирянської районної ради Василь Козак поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим воїнам – односельчанам та Братської могили.

 • «НАРОДНІ ВИТОКИ ПОДІЛЛЯ»

  «НАРОДНІ ВИТОКИ ПОДІЛЛЯ»У рамках обмінних виставок між областями України Вінницький обласний центр народної творчості презентує виставку творів народного мистецтва «Народні витоки Поділля». Урочисте відкриття виставки відбудеться 28 жовтня о 14.00 в залі учбово-методичного центру культури Буковини (м. Чернівці, вул. Й. Главки, 1-а).

 • Районний конкурс аматорських хорових колективів на Кельменеччині

  Районний конкурс аматорських хорових колективів на Кельменеччині27 жовтня у Кельменецькому РБНТД відбувся районний конкурс аматорських хорових колективів ім. Сидора Воробкевича, в якому взяли участь 3 кращі аматорські хорові колективи району.

 • Конкурс професійної майстерності на Кельменеччині

  Конкурс професійної майстерності на Кельменеччині25 жовтня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний конкурс професійної майстерності клубних працівників, в якому взяли участь представники 12-ти клубних закладів культури району.

 • Обласний методичний семінар на тему: «Робота над звуком у класі гітари»

  Обласний методичний семінар на тему: «Робота над звуком у класі гітари»27 жовтня у Чернівецькій музичній школі №4 відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів музичних та мистецьких шкіл по класу гітари на тему: «Робота над звуком в класі гітари».

 • Дарую радість людям…

  Дарую радість людям… Мешканці та гості району часто відвідують Сокирянський історичний музей. В його стінах можна доторкнутися до древньої і сучасної історії нашого краю. Працівники музею – директор Валентина Ярова та екскурсовод Артем Махіборода організовують та проводять заходи, що знайомлять відвідувачів з видатними людьми Сокирянщини, аматорськими колективами, талановитими жителями району, поетами, письменниками, майстрами народного мистецтва, представниками різних професій, творчими особистостями, тими, хто залишає яскравий слід в нашій історії.

 • Обласний методичний семінар викладачів фортепіанних відділів на тему: «Музика – мистецтво звуку»

  Обласний методичний семінар викладачів фортепіанних відділів на тему: «Музика – мистецтво звуку»26 жовтня у Чернівецькому обласному училищі мистецтв ім. С.Воробкевича відбувся обласний методичний семінар викладачів фортепіанних відділів музичних та мистецьких шкіл на тему: «Музика – мистецтво звуку». Після відкриття семінару з інформацією про рівень підготовки абітурієнтів у 2016 році виступив голова циклової комісії «Фортепіано» Чернівецького обласного музичного училища ім. С.Воробкевича Ярослав Колотило.

 • «Торкнутись піснею душі»

  «Торкнутись піснею душі» Білі півонії розквітли 21 жовтня на сцені Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля. Піснею-спогадом про дитинство «Поміж бутонів білих півоній…» розпочала свій творчий вечір з нагоди видання першої збірки Галина Семенюк-Сисолєтіна.

 • Народний аматорський хор «Любисток» знову лауреат престижного конкурсу

  Народний аматорський хор «Любисток» знову лауреат престижного конкурсу Українське народне хорове мистецтво є великим національним культурним надбанням, вагомою часткою світової культурної спадщини. Заснування й традиційне проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу колективів народного хорового співу імені Порфирія Демуцького є знаком пам`яті нащадків, свідченням глибокої шани та щирої вдячності людства українському митцеві.

 • Нарада-семінар працівників закладів культури Глибоцького району

  Нарада-семінар працівників закладів культури Глибоцького району25 жовтня працівники відділу культури і туризму Глибоцької райдержадміністрації та методичного кабінету Глибоцького РКБТД провели нараду-семінар для завідувачів закладів культури, бібліотек-філій, керівників художніх колективів.

 • Обласний методичний семінар на тему: «Методика написання музичного диктанту. Форми та методи»

  Обласний методичний семінар на тему: «Методика написання музичного диктанту. Форми та методи»25 жовтня у Чернівецькій музичній школі №1 відбувся обласний методичний семінар викладачів теоретичних дисциплін музичних та мистецьких шкіл на тему: «Методика написання музичного диктанту. Форми та методи».

 • Намистом осені рясним…

  Намистом осені рясним…Намистом осені рясним защедрилася 19 жовтня ювілейна життєва палітра знаного у нашому краї маестро, талановитого педагога й музиканта, члена Асоціації композиторів-піснярів Всеукраїнської музичної спілки, відмінника освіти України, переможця Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Джерело творчості» і володаря медалі Софії Русової, переможця-фіналіста Всеукраїнського конкурсу «Спалахи багаття», переможця міського конкурсу «Людина року» у номінації «Митець року», Почесного громадянина м. Новодністровська, лауреата обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів і просто – людини щирого серця, чия провідна зоря яскраво сяє ось уже 60 літ – Михайла Васильовича Рожка!

 • У Глибоцькому краєзнавчому музеї відкрито нову тематичну експозицію

  У Глибоцькому краєзнавчому музеї відкрито нову тематичну експозиціюУ Глибоцькому районному краєзнавчому музеї відкрилася пізнавальна, патріотична експозиція «УПА – історія нескорених», приурочена 74-й річниці створення УПА та 40-й річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.

 • Творчий звіт у селі Привороки

  Творчий звіт у селі ПриворокиНещодавно у клубі села Привороки Глибоцького району відбувся творчий звіт працівників культури перед населенням. Першу частину заходу під назвою «З Україною в серці» презентувала завідувач бібліотеки-філії Вікторія Романюк.

 • Звіт аматорських колективів у Шипинцях

  Звіт аматорських колективів у Шипиннях 16 жовтня у селі Шипинці Кіцманського району відбувся звіт аматорських колективів місцевого будинку культури, присвячений Дню Захисника України.

 • Нашій «Осені весільній» й погода - не перешкода!

  Нашій «Осені весільній» й погода - не перешкода! 23 жовтня у Чернівецькому музеї просто неба вже вдруге відбулося відроджене фольклорно-етнографічне свято «Осінь весільна», започатковане у 1988 році відомими етнографом, фольклористом, заслуженим працівником культури України, колишнім працівником УМЦКБ Авксентієм Яківчуком.

 • «Горнусь до тебе, Україно»

  «Горнусь до тебе, Україно»23 жовтня у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся концерт народного артиста України Павла Дворського «Горнусь до тебе,Україно».

 • Обласний методичний семінар викладачів народних відділів на тему: «Робота над звуком»

  Обласний методичний семінар викладачів народних відділів на тему: «Робота над звуком»24 жовтня у Чернівецькій музичній школі №2 відбувся обласний методичний семінар викладачів відділів народних інструментів по класу баяна, акордеона музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Робота над звуком». У роботі семінару взяв участь голова циклової комісії відділу народних інструментів Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича Олексій Буришин.

 • Екскурсійна поїздка вижниччан по музеях Снятинського району

  Екскурсійна поїздка вижниччан по музеях Снятинського району23 жовтня делегація клубу творчої інтелігенції Вижниччини завдяки підтримці відділу освіти Вижницької РДА (начальник відділу – М. Андрич) та фінансовій підтримці профкому працівників бюджетних установ району (голова профкому – І. Закусило) здійснила екскурсійну поїздку по музеях Снятинського району на Івано-Франківщині.

 • «Вітрила надії»

  «Вітрила надії»21 жовтня у Заставнівському районному палаці культури відбулася благодійна акція «Вітрила надії». Вона була проведена спільно із Заставнівським районним товариством «Червоного хреста України», місцевою музичною школою та працівниками культури Заставнівського РПК.

 • «Переможемо з піснею»

  «Переможемо з піснею»23 жовтня в смт. Берегомет Вижницького району відбувся І районний фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Переможемо з піснею» ім. Павла Лейби. Фестиваль присвячений пам’яті українського воїна, учасника АТО, жителя смт. Берегомет, який загинув у липні 2014 року. Захід проводився з ініціативи депутатського корпусу та голови Берегометської селищної ради Сергія Боднарюка за допомоги працівників відділу культури Вижницької районної державної адміністрації та Вижницького РБНТД.

 • День Захисника України у Вижниці

  День Захисника України у Вижниці14 жовтня громадськість Вижниччини, учасники АТО, представники влади зібралися біля символічної могили на околиці Вижниці, щоб вшанували світлу пам'ять усіх українців, які поклали своє життя за волю та незалежність нашої держави ще з часів козацької доби до сьогодення. Настоятель Свято-Юріївської церкви отець Юрій провів панахиду за загиблими.

 • «Червона рута» знову в Чернівцях

  «Червона рута» - 201622 жовтня 2016 року у Чернівцях відбувся обласний відбірковий конкурс ХV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» - 2017, метою якого є пошук і розкриття творчих здібностей молодих авторів та виконавців.

  Конкурс проводився серед солістів і гуртів за окремими жанрами сучасної молодіжної музики та українського автентичного фольклору, а саме «Популярна музика», «Танцювальна музика», «Рок-музика», «Акустична музика», «Український автентичний фольклор».

 • Вашківчани святкували день міста

  Вашківчани святкували день містаНещодавно вашківчани святкували 585-ту річницю першої писемної згадки про місто. Свято розпочалося урочистою ходою городян, представників влади, учасників мистецьких колективів. Вашківський міський голова Микола Перч привітав усіх присутніх з цією датою та нагородив почесними грамотами кращих підприємців, почесних громадян, учасників аматорських колективів. Мешканців міста вітали заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук, перший заступник голови Вижницької районної державної адміністрації Ілля Романюк, заступник голови Вижницької районної ради Сергій Вірста, начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталія Додяк.

 • «Добро, посіяне в душі»

  Добро, посіяне в душі14 жовтня колектив народної пісні «Родина» став гостем свята пошани «Добро, посіяне в душі», яке проходило у рамках районної культурно-мистецької акції «З криниці людської мудрості». Захід відбувся у будинку культури  села Лівинці Кельменецького району та був присвячений вчителям-ветеранам. Організатори вирішили об’єднати важливі жовтневі дати – День вчителя, День людей похилого віку, День Захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці.

 • День міста Хотин

  День міста Хотин16 жовтня хотинчани святкували День міста. У Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля аніматори потішили малечу розважальною програмою. Усі охочі мали змогу відвідати різноманітні мистецькі виставки, взяти участь у майстер-класі по розмальовуванню гіпсових фігурок, подивитися на роботу шоколадної майстерні.

 • Доземно вклоняємося захисникам

  Доземно вклоняємося захисникам13 жовтня у Хотині відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Захисника України «Доземно вклоняємось захисникам». Захід розпочався «Молитвою Пресвятої Богородиці», яку виконали учасники зразкової аматорської вокальної студії «Муза». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх героїв, які боролися за волю і незалежність нашої держави.

 • Храмове свято у Мамаївцях відзначили святковим концертом

  храмове святоНа Покрову Пресвятої Богородиці будинок культури села Мамаївці Кіцманського району був переповнений вщент, адже того дня мешканці відзначали храмове свято.

 • У Кіцмані відкрили Пам’ятний хрест «Борцям за волю України»

  хрест14 жовтня у Кіцмані відбулося відкриття Пам’ятного хреста «Борцям за волю України» - воїнам ОУН-УПА, репресованим, жертвам штучних голодоморів, учасникам Революції Гідності. Освячення меморіалу провели настоятелі храмів Кіцманя отці Юрій та Василь.

 • День Захисника України у Кіцмані

  УПАУ Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості, присвячені Дню українського козацтва, вшануванню воїнів ОУН-УПА та Дню Захисника України. Захід розпочався панахидою, яку відслужив настоятель Свято-Миколаївського храму міста Кіцмань отець Юрій Кав’юк.

 • День Захисника України на Глибоччині

  день захисника глибока14 жовтня Україна відзначала потрійне свято - День Захисника України, День козацтва та День УПА. З цієї нагоди 13 жовтня у Глибоцькому РКБТД відбулися урочистості, на яких вшановували українських воїнів, схилили голову перед іменами загиблих героїв, висловили вдячність матерям і батькам, які виховали таких гідних й сміливих синів. Свято розпочалося піснею «Ой у лузі червона калина», яку виконав народний аматорський хор працівників культури Глибоччини.

 • «Вірні сини України»

  вірні сини13 жовтня з нагоди відзначення Дня Захисника України у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості. Хвилиною мовчання присутні вшанувала пам’ять усіх загиблих за волю і Незалежність нашої держави. 

 • Мужність та гордість українського народу

  Мужність та гордість українського народу«Мужність та гордість українського народу», - під такою назвою 13 жовтня у Сокирянській районній бібліотеці пройшла година мужності, присвячена Дню Захисника України. У ній взяли участь учні 8-Б класу (класний керівник - І. Пугач ) та вчитель фізики М. Головачук Сокирянської гімназії.

 • День Захисника України на Герцаївщині

  герци13 жовтня у Герцаївському районному будинку дозвілля дітей та молоді відбувся урочистий захід, присвячений Дню Захисника України. Почесними грамотами учасників АТО нагородили голова Герцаївської районної державної адміністрації Віорел Ястремський  та заступник голови Герцаївської районної ради Костянтин Танас.

 • «Збереження та розвиток традиційної обрядової культури Буковини»

  конференція12 жовтня у майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва учбово-методичного центру культури Буковини відбулася прес-конференція на тему: «Збереження та розвиток традиційної обрядової культури Буковини». У ній взяли участь директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, т.в.о. директора Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту Василь Павлюк, начальник управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко.

 • «Осінній вернісаж» у Новоселиці

  худЗ нагоди Дня художника України учні та викладачі Новоселицької художньої школи підготували виставку творчих робіт «Осінній вернісаж».

 • День Захисника України в Кельменцях

  День захисника12 жовтня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України. Під козацький марш до зали був занесений Державний Прапор України. Згідно указу Президента України за значні особисті заслуги у становленні незалежної України ювілейною медаллю «25 років Незалежності України» були нагороджені кращі представників району.

 • «Свою Україну любіть»

  глибока9 жовтня відбувся творчий звіт працівників культури села Опришени Глибоцького району під назвою «Свою Україну любіть».

 • День художника України у Глибоці

  глибоччаниЩороку в другу неділю жовтня майстри пензля відзначають своє професійне свято - День художника України. Вчителі та учні Глибоцької художньої школи приурочили цій даті виставку творчих робіт, яку презентували напередодні у вестибюлі районного будинку творчості та дозвілля.Юних художників та їхніх педагогів-наставників привітали поважні гості. Грамоту викладацько-учнівському колективу від голови Глибоцької райдержадміністрації та районної ради вручив перший заступник голови районної ради Віталій Гуменний. Грамоти викладачам з нагоди професійного свята та премії від імені голови Глибоцької селищної ради об’єднаної територіальної громади Григорія Ванзуряка вручила секретар селищної ради Олена Бадюк.

 • «Лиш боротись – значить жить!»

  виставки11 жовтня у залі Чернівецького обласного краєзнавчого музею відкрилася обласна виставка-конкурс творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв, присвячена 160-ти річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка «Лиш боротись – значить жить!».

 • Хореографічні колективи з Драчинців знову переможці

  драчинціНещодавно відбувся перший тур ІІІ Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва "Art Dance". За підсумками роботи журі зразковий аматорський танцювальний колектив «Драчинецький сувенір» будинку культури села Драчинці Кіцманського району (керівник - Ніна Верстюк) став Срібним чемпіоном І туру чемпіонату та був нагороджений дипломами та кубком у категорія "Children", номінація «Народна стилізація» за номер «Смерека».

 • Пленер юних художників Сокирянщини

  планер9 жовтня, у день художника України п’ятдесят учнів Сокирянської художньої школи під керівництвом директора Тетяни Гладкої, начальника відділу культури Сокирянської РДА Раїси Горн та викладачів відвідали Свято-Миколаївський чоловічий печерний монастир «Галиця».

 • «Вишиванка» святкувала славний ювілей

  глибока9 жовтня у будинку культури села Старий Вовчинець Глибоцького району учасники народного аматорського фольклорного колективу "Вишиванка" відзначали свій славний ювілей. Того дня привітати колектив з 30-ти річчям зібралися представники районної влади, депутатського корпусу Чернівецької обласної ради, поважні гості з Румунії, творча громадськість краю.

 • Вічна пам'ять Іванові Снігуру

  Снігур8 жовтня 2016 року на 88-му році життя перестало битися серце одного з найшановніших митців Буковинського краю, живої легенди, етнографа, збирача старожитностей, фольклориста, краєзнавця, майстра лозоплетіння, лауреата обласної премії ім. Г. Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини, заслуженого майстра народної творчості України, Почесного громадянина міста Чернівці Івана Назаровича Снігура.

 • День села Хряцька

  герци6 жовтня у селі Хряцька Герцаївського району відзначили День села. Того дня у місцевому будинку культури для мешканців та гостей влаштували святковий концерт. Присутніх привітала голова Хряцківської сільської ради Емілія Матей. Вона подякувала всім, хто долучився до організації урочистостей та вручила односельчанам грамоти та подарунки.

 • Як глибоцькі бібліотекарі ярмаркували

  ярмаркувалиПрацівники Глибоцької ЦБС взяли участь у обласному ярмарку бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді». У складі делегації були начальник відділу культури і туризму Глибоцької райдержадміністрації Олена Рєпіна, головний спеціаліст відділу культури і туризму Олена Сандуляк, директор РЦБС Ольга Ковальчук, голова села Червона Діброва Володимир Чоботар та бібліотечні працівники.

 • Виставка юних митців у Сторожинці

  митціУ Сторожинецькій художній школі з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня художника вже традиційно пройшла посвята в «Юні художники» учнів перших класів.

  З вітальним словом присутніх звернувся директор школи Світлана. У Сторожинецькому районному будинку національних культур урочисто відкрили виставку робіт юних митців. 

   

 • «Бібліофолькparty» у Глибоці

  глибока28 вересня з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у актовому залі Глибоцької музичної школи відбулося яскраве свято «Бібліофолькparty». На заході були присутні представники місцевої влади - заступник голови Глибоцької районної державної адміністрації Ілля Лупуляк, начальник відділу культури і туризму Олена Рєпіна, активні читачі та працівники бібліотек Глибоччини.

 • Подвійне свято у Глибоцькій музичній школі

  музична школаПодвійне свято відзначили викладачі Глибоцької музичної школи,  вихованці та їхні батьки напередодні Міжнародного дня музики та Всеукраїнського дня працівників освіти. Концерт-лекцію на тему «Майстерність інструментального та пісенного виконання» для всіх поціновувачів музичного мистецтва підготували та провели учні та викладачі школи. Насолодитися творами українських та світових композиторів мали змогу учасники та запрошені гості.

 • «Чом, чом, земле моя, так люба ти мені…»

  діалог«Чом, чом, земле моя, так люба ти мені…», - під такою назвою в Народному домі села Стрілецький Кут Кіцманського району недільного жовтневого дня відбулося велелюдне свято, на якому вшановували людей, які пов’язали свою долю з сільським господарством.

 • Незгасний вогонь пам’яті

          ЯківчукВчора, 5 жовтня, у залі учбово-методичного центру культури Буковини відбувся вечір пам’яті, присвячений 90-річчю від дня народження відомого на Буковині та й в Україні фольклориста, етнографа, народознавця, лауреата обласної літературної мистецької премії імені Сидора Воробкевича, заслуженого працівника культури України Яківчука Авксентія Федоровича.

 • Творча делегація з Вижниччини відвідала Молдову

  молдоваНещодавно творча делегація Вижниччини з метою популяризації української культури, налагодження дружніх стосунків з українцями інших держав відвідала село Стольнічени Єдинецького району (Республіка Молдова). Делегацію очолювали директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк, начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталія Додяк, Іспаський сільський голова Олексій Гордійчук.

 • «Вироблено на Буковині»

  васяНа запрошення голови Сучавської повітової ради пана Георге Флутура  участь у VIIIосінньому ярмарку «Вироблено на Буковині» у Румунії взяла делегація з Чернівецької області на чолі з керівником Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном. Гостинну румунську землю відвідали заступник керівника апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін, заступник начальника – начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно Чернівецької ОДА Тетяна Шарагова, депутати обласної ради, підприємці, майстри народного мистецтва Альона та Василь Беженарі, учасники народного аматорського ансамблю танцю «Букурія» з села Динівці Новоселицького району.

 • Районний конкурс професійної майстерності на Глибоччині

  танці5 жовтня у Глибоцькому РКБТД відбувся районний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів культури.Конкурс проводився з метою підвищення фахового рівня, професійної майстерності, сприяння творчому пошуку та поширення кращого досвіду роботи працівників установ клубного типу.

 • День села Молодія

  seloДля багатьох мешканців День села – це ще один привід зібратися разом, згадати тих, хто народився, хто зростав у рідному селі, подивитися виступи вже досвідчених артистів та власних дітей. Тому, зазвичай, у такий день не лише сходяться, а й з’їжджаються усі односельчани.Цей чудовий день об’єднує людей різного віку - від малого до великого.

 • «МУЗИЧНИЙ ВОДОГРАЙ» – 2015

   

  «МУЗИЧНИЙ ВОДОГРАЙ» – 2015       Нещодавно у столиці Буковини вже втретє відбувся обласний конкурс оркестрів народних інструментів, ансамблів народних інструментів, ансамблів народної музики та троїстих музик «Музичний водограй». Різнобарвний репертуар колективів, цікаві інструментовки, яскраве, динамічне, гармонійне та ансамблеве звучання, колорит мелодій, солісти, обдаровані співаки та музиканти – ось ті складові, які упродовж багатьох років приваблюють усіх поціновувачів музичного мистецтва.

   

 • Обласний методичний семінар викладачів відділів фортепіано (2)

  Обласний методичний семінар викладачів відділів фортепіано 28 жовтня у приміщенні Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича відбувся обласний семінар викладачів фортепіанних відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв на тему:«Робота над розвитком техніки у загальному процесі занять піаніста». На семінар запросили Людмилу Закопець, викладача-методиста Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької. Вона професійно, доступно і послідовно поділилася своїм досвідом роботи над технічним розвитком учнів. Теоретичний матеріал підкріплювався ілюстраціями, які здійснювали учні класу викладача.

 • «ДІАЛОГ» ВАСИЛЯ ТА АЛЬОНИ БЕЖЕНАР

  «ДІАЛОГ» ВАСИЛЯ ТА АЛЬОНИ БЕЖЕНАР

  27 жовтня у виставковій залі Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника відбулося відкриття персональної виставки молодих художників з Буковини - Василя та Альони Беженар. Символічною є назва виставки - «Діалог», яка розкриває основні теми у творчості подружжя: спілкування між художниками, спілкування матері й дитини, взаємозв’язок з культурно-мистецькою спадщиною Буковини. Тут і найсокровенніше, втілене через призму мистецьких творів, - взаємозв’язок з Всевишнім. На виставці представлено 40 творів, виконаних техніками олійного живопису, а також витинанки та ікони на склі.

 • НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ ВІТАЛИ ВЕТЕРАНІВ

   НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ ВІТАЛИ ВЕТЕРАНІВЦього року чергову річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників кельменецькі ветерани війни чекали з особливим нетерпінням. Вони знали, що до них завітають працівники культури районного будинку народної творчості та дозвілля спільно з головою первинної ветеранської організації Кельменців Анатолієм Пунгою. Через поважний вік та за станом здоров’я сивочолі ветерани вже не в змозі брати участь в урочистостях, тому їх провідують вдома.

   

 • «СЛАВА ВОВІКИ ВІКІВ»

  «СЛАВА ВОВІКИ ВІКІВ»28 жовтня у Сокирянах відбулося урочисте покладання квітів з нагоди 71–ї річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників. До Братської могили та пам’ятника односельчанам прийшли вклонитися та покласти квіти керівники районної влади, організацій та установ міста, ветерани Другої Світової війни та мешканці, які несуть у своїх серцях імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. 

 • «Чарівна флейта осені»

  сявто осеніОсінь вже остаточно вступила у свої права і днями завітала до будинку культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців на щорічне свято.

 • Обласний методичний семінар викладачів відділів духових інструментів

  семінар20 жовтня поточного року в приміщенні Чернівецького училища мистецтв ім. С.Воробкевича відбувся обласний семінар викладачів відділів духових інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Нетрадиційні виконавські прийоми і засоби виразності при грі на духових інструментах».

 • Свято театру на Роші

  РошаУ комунальній бюджетній установі «Будинок культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців» відбулося справжнє свято для усіх поціновувачів мистецтва Мельпомени. Одразу два театральні колективи, які діють при закладі, представили свої мистецькі доробки жителям міста.

 • Гурт «Альтернатива» виступив у Новодністровську

  АлтернативаДо Дня захисника України кельменецький гурт «Альтернатива» з концертною програмою відвідав сусідній Новодністровськ. Музиканти подарували глядачам гарний настрій та море позитивних емоцій, виконавши низку пісень, серед яких «Літо», «Хмари», «Ти подобаєшся мені», «Революція» та ін. Свій виступ учасники гурту завершили виконанням легендарної «Червоної рути», яку радо підспівували усі глядачі в залі.

  За вдалу концертну програму музиканти були відзначені подякою.

 • Велика рада Українського козацтва в Лужанах

  рада18 жовтня 2015 року в смт. Лужани Кіцманського району відбулася непересічна подія. Сюди з'їхалося козацтво з усієї України на Міжнародну Велику раду Українського козацтва.

 • Семінар для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв області

  семінар        З метою підвищення кваліфікації та професійної підготовки педагогів 19 жовтня 2015 року в приміщенні Чернівецької художньої школи ім. М. Івасюка відбувся семінар для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Методична розробка викладача: аналіз власного досвіду та самореалізація у розвитку художньої освіти». У семінарі взяли участь 8 директорів та 33 викладачі з 12 художніх шкіл та 2 шкіл мистецтв області.

 • ОСІНЬ ВЕСІЛЬНА НА БУКОВИНІ

  Осінь весільна18 жовтня на території Чернівецького музею просто неба відбулося перше обласне фольклорно-етнографічне свято «Осінь весільна».

   

           Ідею започаткування такого заходу творчі працівники учбово-методичного центру культури Буковини виношували вже давно. Так, свято «Від Різдва Христового до Йордана» охоплює народні свята зимового циклу, весною на території музею лунають веселі гаївки та великодні пісні від учасників свята «Христос Воскрес! Воскресне Україна!»,

 • Славний ювілей композитора-аматора Володимира Крупки

  КрупкоСаме в день одного з найвеличніших християнських свят, на Покрову, випало народитися відомому кельменецькому композитору-аматору Володимиру Захаровичу Крупці.

 • НАВЧАЛИСЯ ЗВУКОРЕЖИСЕРИ

  звукЗ 23 вересня по 3 жовтня поточного року при учбово-методичному центрі культури Буковини відбулися курси підвищення кваліфікації звукорежисерів клубних закладів культури області на тему: «Сучасні технічні засоби та їхнє використання у проведенні культурно-мистецьких заходів в закладах культури області».

 • «Пісенний краю, Буковино» у Кіцмані

  пісенний краю4 жовтня у Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся перший тур обласного конкурсу народних аматорських, аматорських хорових колективів, аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино».

 • У Кельменецькому районі відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України

   

  У Кельменецькому районі відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України13 жовтня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля з нагоди відзначення Дня захисника України відбулися урочисті збори та святковий концерт для учасників АТО, військовослужбовців, воїнів-афганців та прикордонників. Під звуки «Козацького маршу» прикордонники урочисто внесли Державний Прапор України.

   

 • Колективи з Новоселиччини на «Дністровській хвилі»

  Дністровській хвилі10-11 жовтня у місті Одеса відбувся Всеукраїнський фестиваль молдавської культури «Дністровська хвиля». Захід відбувся за сприяння Всеукраїнської національно-культурної молдавської асоціації. Вже традиційною участь в ньому беруть аматорські колективи Новоселиччини.

 • День художника України в Сокирянах

  виставка8 жовтня 2015 року в приміщенні Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля відбулося свято з нагоди Дня художника України.

 • НААТ «Букурія» відсвяткував ювілей

  Букурія9 жовтня у великій залі Новоселицького районного будинку культури зібралися ті, хто назавжди подружився з мистецтвом хореографії, кого зачарував танець, який наче, повноводна ріка, поєднав в бурхливому вирії ритму представників різних національностей на ювілейному вечорі з нагоди 5–ти річчя від дня заснування народного аматорського ансамблю танцю «Букурія» будинку культури села Динівці Новоселцицького району. Цей колектив – постійний учасник та переможець багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних фестивалів, конкурсів. Виступ ансамблю – це завжди неповторність і чудова постановка танців, барвистість національних костюмів та запальна енергетика.

 • Колектив з Сокирян взяв участь в III міжрегіональному фестивалі конкурсі народної пісні «Теодор Негаре»

  Колектив з Сокирян взяв участь в III міжрегіональному фестивалі конкурсі народної пісні «Теодор Негаре» Колектив з Сокирян взяв участь в III міжрегіональному фестивалі конкурсі народної пісні «Теодор Негаре» 8 жовтня 2015 року в селі Савка Окницького району (Республіка Молдова) відбувся III міжрегіональний фестиваль–конкурс народної пісні «Теодор Негаре».

   

 • «ПІСЕННИЙ КРАЮ, БУКОВИНО» НА СОКИРЯНЩИНІ

  «ПІСЕННИЙ КРАЮ, БУКОВИНО» НА СОКИРЯНЩИНІУ Сокирянському РБНТД відбувся районний конкурс аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино». Цей конкурс проводиться раз на два роки і його основною метою є збереження та подальший розвиток аматорського пісенного мистецтва Буковини. У заході взяли участь більше 30 колективів, які діють при клубних закладах району. Конкурс підтвердив піднесення творчої активності вокальних ансамблів та виконавців малих форм Сокирянщини.

 • Науково-практична конференція, присвячена Миколі Івасюку

  ІвасюкУчбово-методичним центром культури Буковини в 2013 році започатковано проведення виставок-конкурсів, присвячених знаменитим буковинським митцям.

 • Вчимося по-новому

  семінарУ напрочуд не по-осінньому теплий день, 7 жовтня, кельменчани радо зустрічали учасників обласної творчої лабораторії методистів по організації дозвілля та керівників любительських об’єднань, клубів за інтересами.

 • Привітали ветеранів

  ПОХИЛИЙ ВІКДо Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана аматори Сторожинецького районного будинку національних культур організували святковий концерт, з яким завітали до реабілітаційного центру у селі Михальча. З теплими та щирими словами вдячності до присутніх звернулася в.о.директора РБНК Тетяна Кокошина. Вона привітала ветеранів війни та праці і побажала їм миру, здоров’я, надії та віри у завтрашній день.

 • Творче життя аматорів з Драчинців

  драчинціЗ 23 по 27 вересня в м. Затока Одеської області проходив ХХІІ всеукраїнський фестиваль команд КВК під назвою «Країна веселого народу», участь в якому взяли команди КВК з усієї України. Буковину на фестивалі представляла команда КВК «ПОЛОНИНА style» будинку культури села Драчинці Кіцманського району. Наша команда стала лауреатом фестивалю, а кращим керівником команди журі визнало Октавіана Верстюка.

  ***

 • ПЕРЕМОГИ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ З НОВОСЕЛИЦІ

   

  ПЕРЕМОГИ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ З НОВОСЕЛИЦІПриємним сюрпризом на початку навчального року стали нагороди, які отримали учні Новоселицької художньої школи. Вони є постійними учасниками районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і виставок.

 • Обласний методичний семінар викладачів музично-теоретичних дисциплін музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему «Формування та розвиток в учнів інтересу до занять музично-теоретичних дисциплін – важлива умова успішного навчання»

  семінар30 вересня 2015 р. в приміщенні Чернівецької музичної школи № 1 відбувся обласний семінар викладачів музично-теоретичних дисциплін музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему «Формування та розвиток в учнів інтересу до занять музично-теоретичних дисциплін – важлива умова успішного навчання». Семінар проводила професор, докторант кафедри теорії, історії культури та музикознавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва Олена Сталівна Афоніна (м. Київ).

 • ІХ обласна виставка творчих робіт викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв

  виставка30 вересня 2015 року о 15-й годині в залі Чернівецького обласного художнього музею відбулося відкриття ІХ обласної виставки творчих робіт викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв.

 • НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ ВІТАЛИ ФРОНТОВИКІВ

  ветерани28 жовтня, у день 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників до ветеранів Великої Вітчизняної Війни з Кельменеччини Петра Георгійовича Равлюка, Михайла Федоровича Гриба, Василя Петровича Кубляка, Василя Івановича Побережника та Олександра Єремійовича Крупка прийшли цікаві гості - вітальна група відділу культури Кельменецької райдержадміністрації. Через поважний вік ветерани не завжди можуть бути присутніми на урочистостях. Тому працівники відділу культури прийняли рішення навідати ветеранів у їхніх домівках. Наталія Білобрицька, Володимир Паламарчук та Микола Ганін щиро вітали сивочолих ветеранів із цією пам’ятною датою.

 • Мітинг з нагоди 70-річчя визволення України від фашистських загарбників на Вижниччині

  мітинг28 жовтня у місті Вижниця поруч з братською могилою загиблих у Великій Вітчизняній Війні відбувся районний мітинг з нагоди 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

 • «ЗАПІЗНІЛІ КВІТИ НЕ В`ЯНУТЬ»

  «ЗАПІЗНІЛІ КВІТИ НЕ В96;ЯНУТЬ»Село Мілієве Вижницького району здавна славиться своїми працелюбними й талановитими мешканцями. Це люди, які закохані у рідне село, народне мистецтво, традиції. Саме такою людиною є Василь Васильович Овадюк – працівник культури, поет, який вміє через мистецтво слова поринути у світ духовності й чистоти, віри й надії, любові й добра.

 • КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ НА ПУТИЛЬЩИНІ

  КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ НА ПУТИЛЬЩИНІ17 жовтня у приміщенні Путильського районного будинку культури відбувся районний етап обласного конкурсу професійної майстерності працівників сільських клубних закладів.

   

 • “Духовна пісня єднає нас”

  “Духовна пісня єднає нас”19 жовтня в селі Кам’янa–Глибочок Сторожинецького району відбулося свято під назвою «Духовна пісня єднає нас». Організаторами заходу стали депутат Старобросківецької ради М. Солтич та завідувач клубу Кам’яна – Глибочок С. Іліка.

 • Районний семінар клубних працівників культури у Комарівському СБНТД

  РАЙОННИЙ СЕМІНАР КЛУБНИХ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ У КОМАРІВСЬКОМУ СБНТД14 жовтня на базі Комарівського сільського будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний семінар клубних працівників культури на тему: «Діяльність клубних установ Кельменецького району щодо піднесення ролі творчої людини, молодих обдарувань, трудових і творчих династій в єднанні українського суспільства».

   

 • БЛАГОДІЙНИЙ МАРАФОН «ДЖЕРЕЛА ДУХОВНОЇ ЄДНОСТІ»

  БЛАГОДІЙНИЙ МАРАФОН «ДЖЕРЕЛА ДУХОВНОЇ ЄДНОСТІ»16 жовтня у приміщенні будинку народної творчості та дозвілля села Мигове відбувся черговий благодійний марафон для дітей-інвалідів «Джерела духовної єдності». Гостями свята стали вихованці Снятинського психоневрологічного центру. Вони зі сцени щиро освідчувалися в любові до життя, співаючи пісні та декламуючи вірші. Поспілкуватися зі своїми однолітками завітали діти сіл Банилів, Мілієве, Берегомет, Шепіт, Лопушна, Лукавці, Мигове Вижницького району.

 • Фахівець клубної справи

  ФАХІВЕЦЬ КЛУБНОЇ СПРАВИ17 жовтня 2014 року у приміщенні Сторожинецького районного Будинку національних культур відбувся районний конкурс професійної майстерності серед працівників сільських клубних закладів культури.

 • У день захисника України

  У ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці у селі Драчинці Кіцманського району після богослужіння у Свято-Покровській каплиці біля пам’ятника героям-односельчанам, які віддали своє життя за волю і незалежність України, відбулися урочистості з нагоди дня Українського козацтва, 72-ї річниці утворення Української повстанської армії та Дня захисника України.

   

 • Свято української військової честі

  СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧЕСТІ ТА ЗВИТЯГИ14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або святої Покрови. Для православних українців це свято – не лише одне з найбільших релігійних свят осені, але й свято української військової честі та звитяги. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем Українського козацтва. Віддавна козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

 • ОБ’ЄДНАЛА ЛЮБОВ ДО ПІСНІ

  ОБ’ЄДНАЛА ЛЮБОВ ДО ПІСНІ У п’ятницю, 10 жовтня, у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося засідання клубу за інтересами «Кому за…». Лейтмотивом зустрічі стала любов до української пісні. На засідання були запрошені фольклорний колектив «Оберіг», а також кельменчани із обмеженими фізичними можливостями, яких об’єднала її величність - пісня.

 • «СТРИВОЖЕНІ ЗОРІ» ХАРИТОНА БОРОДАЯ

  «СТРИВОЖЕНІ ЗОРІ» ХАРИТОНА БОРОДАЯ9 жовтня у Вижницькій районній бібліотеці відбулася презентація книги «Стривожені зорі» Харитона Бородая.

 • НОВОСЕЛИЧЧИНА ВІДЗНАЧАЄ ПРОФЕСІЙНІ СВЯТА

  НОВОСЕЛИЧЧИНА ВІДЗНАЧАЄ  ПРОФЕСІЙНІ СВЯТА9 жовтня у приміщенні Новоселицького районного будинку культури відкрилася виставка з нагоди Дня художника. 

   

 • ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР - ПРАКТИКУМ ДЛЯ МЕТОДИСТІВ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ РАЙОННИХ ТА КЛУБНИХ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ

  ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР - ПРАКТИКУМ ДЛЯ МЕТОДИСТІВ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ РАЙОННИХ ТА КЛУБНИХ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ9 жовтня у клубній установі села Дубово Сторожинецького району відбувся обласний семінар- практикум для методистів по організації дозвілля районних та працівників сільських клубних закладів культури на тему: “Організація сімейного відпочинку в установах культури клубного типу в 2014 році, ХХ ювілейному, проголошеному ООН «Міжнародним роком сім”ї».

 • «Народження Майстра або Думи на полотні»

  У п’ятницю, 10 жовтня, мистецьким перформансом «Народження Майстра або Думи на полотні» буковинська громада віншувала майстра художньої вишивки, заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця з його 75-річчям.У п’ятницю, 10 жовтня, мистецьким перформансом «Народження Майстра або Думи на полотні» буковинська громада віншувала майстра художньої вишивки, заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця з його 75-річчям.

 • “НОУ-ХАУ” З КІЦМАНЩИНИ ЗНОВУ ПЕРЕМОЖЦІ!

  квкЗ 27 по 29 вересня у селищі Затока під Одесою проходив щорічний ХІХ Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВК «ЖАРТ-ПТИЦЯ-2014».

 • Ювілейні «Буковинські зустрічі»

       зустрічіДвадцять п’ятий рік поспіль Буковина приймає учасників та гостей Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі». Захід розпочався пісенним заспівом «Ми з Україною, ми з Буковиною!» біля скульптури «Колиска миру». Згодом присутні завітали у фойє другого поверху Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» на відкриття фотовиставки «Україна очима поляків»,

 • На Кельменечинні відначили день вчителя

  НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯЩорічно, у першу неділю жовтня, ми маємо можливість привітати з професійним святом усіх вчителів. 2 жовтня у Кельменецькій районній державній адміністрації відбулося урочисте вшанування працівників освіти. Зал був переповнений представниками ліцею, сільських шкіл, дошкільних та позашкільних навчальних закладів району.

 • «На вічнім шляху до Шевченка»

  «НА ВІЧНІМ ШЛЯХУ ДО ШЕВЧЕНКА»Наша землячка, жителька села Купка Глибоцького району, чарівна Ірина Тіміш представляла Буковину на Всеукраїнській літературно-мистецькій акції «На вічнім шляху до Шевченка».

   

 • Вшанували ветеранів та людей похилого віку

  ВШАНУВАЛИ ВЕТЕРАНІВ ТА ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУНа зміну веселій, буйній весні, гарячому та грайливому літу прийшла золота осінь. Справжня… Вона є символом зрілості, символом мудрості і душевного умиротворення. А тому з нею завітало свято до тих, хто своїми роками відзначає осінь, хоча в душі у них буяє справжня весняна пора.

 • Бібліотекарів Кельменецького району вітали з професійним святом

  БІБЛІОТЕКАРІВ КЕЛЬМЕНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ30 вересня у Кельменецькій центральній районній бібліотеці відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. З професійним святом бібліотекарів району привітав заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Усатий.

 • Конкурс професійної мастерності клубних працівників на Глибочинні

  КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ КЛУБНИХ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ НА ГЛИБОЧЧИНІ26 вересня у приміщенні Глибоцького РБТД проходив районний конкурс професійної майстерності серед працівників сільських клубних закладів культури. У конкурсі змагалися вісім учасників з сіл Тарашани, Тереблече, Слобідка, Поляна, Горбівці, Багринівка, Старий Вовчинець, Валя Кузьмина. З найкращими побажаннями до учасників звернулася завідувач кабінету методики удосконалення клубної діяльності УМЦКБ, один із засновників цього конкурсу Нелла Труфін.

   

 • Обласному осередку майстрів народного мистецтва – 10 років

  ОБЛАСНОМУ ОСЕРЕДКУ МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА – 10 РОКІВ Сьогодні, 30 жовтня 2013 року, у великій виставковій залі Чернівецького обласного художнього музею відкрилася виставка творів народних майстрів з нагоди 10-річчя Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва зорганізована Учбово-методичним центром культури Буковини.

 • «Садгоряни» на фестивалі козацької пісні

  «САДГОРЯНИ» НА ФЕСТИВАЛІ КОЗАЦЬКОЇ ПІСНІНе уявляють себе без пісні учасники народного аматорського хору «Садгоряни» культурно-мистецького центру «Садгора» м. Чернівців, який очолює майстер своєї справи Валентин Рибак. Жоден захід чи свято у Садгорі не обходиться без них.

 • Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» у закладах культури Новоселицького району

  Згідно з розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації про проведення культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, у Новоселицькому районі стартували творчі звіти аматорських колективів клубних закладів району.

  На творчих звітах аматорських колективів клубних закладів сіл Драниця, Мамалига, Кошуляни, Ванчиківці, Тарасівці, Зелений Гай, Костичани, Рокитне, Слобода, Маршинці, Бояни, Магала, Форосна, Жилівка, Щербинці були присутні начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Валентин Васильович Скоробогач, директор районного будинку культури Семен Пилипович Вайнберг, методисти районного будинку культури та бібліотечної системи сільські голови та інші.

  У будинку культури с. Драниця відбувся творчий звіт під назвою «Величне слово Кобзаря». Високий рівень виконавської майстерності продемонстрували виконавці «Тарафу» (кер. Віталій Дамян), які зіграли «Віночок молдавських мелодій». Учасники художнього гуртка продекламували вірші Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі», «Катерина». Окремими солістами будинку культури були виконані пісні «Рушничок», «Стежка додому», «Омул бун ши де оменіе», «Щастя добра і любові». Жіноча вокальна група представила пісні «Країна моя», «За сонце за небо», «Хора», «Пе толака сатулуй», «Фоае верде де кукуце». Організатори свята презентували літературну виставку та вироби народних умільців села.

  Сільський голова Володимир Григорович Єфтемій подякував усім учасникам дійства за гарний концерт.

  У будинку культури с. Мамалига та клубу с. Кошуляни гості свята отримали чудову нагоду побачити виступ жіночого тріо, вокальної групи та окремих солістів будинку культури. На святі були представлені нові танці у виконані танцювального колективу. Організатори свята зробили чудовий подарунок - літературну виставку «Давно те минуло, та пам’ять про нього жива», виставку виробів народних умільців, на якій були представлені вишиті старовинні національні костюми, вишиті бісером портрети, вишиті хрестиком рушники, (вишивальниці Лідія Василівна Скорокиржа, Дідіна Дмитрівна Дарій), різьба по дереву (Руснак Віталій Вікторович).

  На завершення тематичного свята сільський голова Аркадій Костянтинович Шова привітав усіх учасників, гостей та подякував працівникам будинку культури за гарний концерт.

  У селі Ванчиківці відбувся звітний концерт під назвою «Малий Кобзар». У фойє будинку культури була представлена літературна виставка та вироби народних майстрів села. Родзинкою сільського вернісажу стали вироби з майоліки та картини майстера-художника Юрія Куку. Для всіх жителів села співали солісти Ігор Раца, Маряна Чебан, Тетяна Кіцак, Ростислав Кучюк. Під час концерту були продекламовані вірші Тараса Шевченка «Думи мої, думи», «Заповіт», «Сон». Запальною музикою порадував оркестр народних інструментів, а також виступ танцювального колективу з танцем «Хора де демулт». З вітальним словом виступив сільський голова Маріан Володимирович Каланча.

  Приємно вразили виступи учасників художньої самодіяльності БК с. Тарасівці. Гості свята отримали чудову нагоду послухативірші «У неділеньку у святую», «Туман, туман долиною» та інші. Молодша вокальна група виконала молдавські танці «Сирба тарасауцєнілор», «Ве пофтім пє тоць ла жок». Вокальна група «Окішєлєлє» заспівала пісні «Фоєчіка фой дє сок», «Лумя копіілор», а середня вокальна група «Аура» - пісні «Хай ла жок ку тоцій», «Буне сяра господарь». «Віночок молдавських мелодій», «Попурі» у виконанні оркестру народних інструментів викликали бурхливі оплески глядачів. Сільський голова Сергій Зіновійович Тігу щиро привітав усіх учасників та гостей свята.

  У клубі с. Зелений Гай була організована літературно-художня виставка «Тарасова доля», а також виставка виробів народних умільців. На святі прозвучали вірші Т.Шевченка «Над тихим плаєм пісня лине», «Якби мені черевички». Гарно виступив хореографічний колектив з українськими та сучасними танцями. На високому виконавському рівні виступили солісти Семенюк Олег з піснею «А на Україні», Княжницький Дмитро – пісня «А я живу на рідній Україні» і Шугані Христина – пісня «Дивись».

  У будинку культури с. Костичани відбувся творчий звіт під назвою «Майстерне слово Кобзаря». Була презентована літературна виставка та виставка творів народних умільців села, а саме – в’язання крючком (Каптар Діана), вишивка та національні костюми (Діліон Зінаїда). Під час звітного концерту був продемонстрований відеоролик про життя Т.Г.Шевченка. Дитячий оркестр народних інструментів зіграв «Віночок буковинських мелодій», танцювальний колектив представив танці, характерні для їхнього села. З вітальним словом виступила поетеса Зінаїда Смокіна-Ротару.

  Учасниками свята були продекламовані вірші Т.Г.Шевченка. На завершення святкового дійства виступив оркестр народних інструментів «Ізвораш», популярний далеко за межами України. Ансамбль неодноразово збирав повні зали у Молдавії, Румунії, Росії, Прибалтиці. «Ізвораш» - справжня гордість нашого краю. Керівник оркестру – заслужений працівник культури України Володимир Фелімонович Шеремет.

  У клубі с.Рокитне під час творчого звіту «Тарасові шляхи» була представлена літературна виставка, виставка вишитих тайстр (Віра Кузнєц), вишивка бісером (Вікторі Дісар). На концерті прозвучали вірші Т.Г.Шевченка «Лілея», «Думка», а також вірші про Кобзаря «Він у Києві», «Присвячується Шевченкові». З танцем «Хора» виступив дорослий танцювальний колектив. Солісти клубу заспівали пісні «Копілеріє», «Моя Україна», «Україна», «Ти моя земля». На завершення свята виступив сільський голова Василь Михайлович Бордіян та привітав всіх присутніх.

  У клубі с.Жилівка відбувся творчий звіт під назвою «Згадаймо слово Тараса». Гості та учасники свята отримали нагоду ближче познайомитися з творами, представленими на художній виставці та виставці виробів народних умільців села. Юні читці виконали поезії Тараса Шевченка: Юлія Шинкар вірш «Петрусь», Діана Булавка – «Розрита могила», Карина Скицько – уривок з поеми «Утоплена». Аматорами-театралами були представлені театральні сценки «В неділю рано зілля копала», «Ще той ся не вродився щоби всім догодив» та інші.

  У виконанні фольклорної групи прозвучали українські народні пісні «Стелиться сивий туман», «Козаче, козаче», «Ой на горі на високій», «Реве та стогне Дніпр широкий». На святі виступили й солісти – Світлана Іванова, Юлія Шинкар, Алина Шинкар.

  Усіх гостей та учасників свята привітали вчитель української мови та літератури Марія Василівна Козак та сільський голова Ілля Апанасович Антонюк.

  Звітний концерт під назвою «Пророк українського народу» відбувся у клубі с. Форосне. Солісти клубу заспівали пісні «Це моя земля» (у виконані Тетяни Шумейко та Анни Карпенко), «Варенички» (у виконані Нікити Чернописького та Гіколети Журат), «Кинтекул веций» (у виконані Валерія Вакаріци та Віталіни Усати), «Балада про Мальви» (у виконані Тетяни Шумейко) та інші.

  Вірші Т.Г.Шевчека «Катерина», «Сон», «Причинна», «Тополя», продекламовані на концерті, вкотре змусили слухачів задуматися над долею українського народу, над своєю долею. Організатори дійства підготували виставку виробів народних умільців села.

  Усіх присутніх привітав сільський голова Флор Леонтійович Щербанюк.

  У клубі с. Щербинці відбувся звітний концерт під назвою «Батьківщина – частина серця кожного українця». У рамках акції «Буковинський вінок Кобзареві» була представлена літературна виставка та виставка творів народних умільців села.

  На концерті, присвяченому 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка, у виконанні фольклорної групи прозвучали пісні «Цвіте терен», «На камені ноги мию», «Куди б я не їхала», «Била мене мати», «Перелаз». Окремі солісти заспівали такі пісні, як «Свіча», «Місяць по небу ходить» (Ольга Кіцен), «Мій рідний край» (Інга Остафійчук), «Батьки мої» (Христина Лисак), «Батьківська хата» (Еммануїл Бідяк, Валентина Бідяк), «Україночка» (Ліона Саргош). Читці продекламували вірші «Маленькій Мар’яні», «І виріс я на чужині», «Мені тринадцятий минало», «Минають дні, минають ночі», «Думка», «Тарасова ніч», «Вітре буйний, вітре буйний!». Театральний гурток представив сценки «Гості з Італії», «Перепис».

  Зі святом усіх привітав сільський голова Петро Федорович Бабич.

  На високому рівні відбувся звітний концерт «Екскурс сторінками Кобзаря» у селі Бояни, де також була представлена літературна виставка, присвячена Великому Кобзарю. Гарний настрій подарували усім присутнім солісти Сільвія Федоряк, Діана Гучак, Марина Цуркан, Адіна Шурубарь. У виконанні Жоржети Лазарь та Юрка Олекси були продекламовані вірші про Т.Г.Шевченка. Дитячий та дорослий танцювальний колективи «Міоріца» виконали декілька народних танців, притаманних цьому селу, а саме – «Ла кулес де флорь», «Фрумоасей в’яза ин Боян», «Бриулєцул», «Сирба луй Васіле».

  Як завжди, неперевершений концерт для жителів села підготували аматори клубу с.Маршинці. Свято відбулося під назвою «Шевченків світ в буянні фарб, сплетенні ліній».

  Літературна виставка та виставка виробів народних умільців Софії Рошки та Зінаїди Савки викликали неабиякий інтерес усіх присутніх. Учасники, гості свята отримали чудову нагоду побачити виступ дорослого танцювального колективу «Мерцішор» (керівник А. Бордіан), який продемонстрував високий рівень виконавської майстерності. У виконані етнофольклорної групи «Церенкуца», Софії Рошки, Крістіни Чеуки, Олени Злей, Дани Чеуки, Чезаріни Штефанеси, Генадій Тудос пролунали чудові пісні. Вірші про Т. Г.Шевченка читали зі сцени місцева поетеса, вишивальниця Софія Рошка, а також Анжела Цірцой та Софія Стаднічук.

  На святі були присутні: заступник голови районної державної адміністрації Ю.В.Стаднічук, начальник відділу культури, національностей та релігій В.В.Скоробогач, представник районної ради О.Г. Лупу. На завершення свята виступив сільський голова Віталій Георгійович Кіріл.

  Звітний концерт під назвою «Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття» відбувся у клубі с. Слобода. Приємно відзначити, що на високому рівні були продекламовані вірші Т.Шевченка «Думи мої, думи мої!», «Розрита могила», «І досі сниться: під горою...». На святі прозвучали чарівні пісні у виконані Марії Святенко, Наталії Кожукар, Івана Вільхового. Танцювальний колектив на високому рівні виконав бальні танці.

  Організатори свята підготували літературну виставку та виставку виробів народних умільців. На завершення виступив сільський голова Віталій Михайлович Боднарюк.

  На високому художньому рівні відбувся концерт у будинку культури с.Магала під назвою «Тарас Григорович Шевченко». Високу виконавську майстерність показали учасники танцювальних колективів «Розмарін» і «Гарофіца». Чудово виступили учні сільської музичної школи Мар’ян Мартинюк, який зіграв соло на акордеоні та Анна Гостюк (скрипка).

  Виступ вокальних ансамблів «Армонія», «Мугурашій» викликав оплески глядачів. Данієла Якобєц, Маріна Гостюк, Крістіна Морарь, Діана Кобрак, Марішка Кудла виконали народні та сучасні пісні. Аматорами-читцями були продекламовані вірші Т.Г.Шевченка «Марія», «Лілея», «Сон».

  Усіх учасників та присутніх з святом привітала сільський голова Олена Троянівна Нандриш.

 • Вшанування Великого Кобзаря у Новодністровську

  ВШАНУВАННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ У НОВОДНІСТРОВСЬКУ 20 жовтня 2013 року у приміщенні будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний» м. Новодністровська відбулася культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. До проведення акції долучилися органи державної влади та місцевого самоврядування, установи культури та освіти міста, майстри народної творчості.

   

 • Обласна творча лабораторія для театралів-аматорів

  ОБЛАСНА ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ ДЛЯ ТЕАТРАЛІВ-АМАТОРІВ17 жовтня 2013 року було проведено обласну творчу лабораторію керівників аматорських театральних колективів клубних закладів культури області на тему: «Методика роботи режисера з аматорським театральним колективом», на якій були присутні 27 керівників з усіх районів області. Практичні заняття проводились на базі Чернівецького училища мистецтв іменіС.Воробкевича, зокрема на сцені театральної студії.

   

 • ІІ етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, стартував у Глибоцькому районі

  14 жовтня 2013 року у райцентрі відбулось відкриття ІІ етапу обласної мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Святкове дійство розпочалось на Центральній площі селища покладанням квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка.

  Відкрив обласну культурно-мистецьку акцію перший заступник Чернівецької обласної адміністрації Галиць Георгій Костянтинович. З вітальним словом до присутніх звернулись голова районної державної адміністрації Загарюк Микола Гергійович, голова районної ради Ротар Валерій Миколайович, селищний голова Горячко Костянтин Іванович та настоятель церкви Пресвятої Покрови Богородиці отець Дмитро Зав’ялець.

  На святковій площі була розгорнута виставка творів майстрів народного мистецтва району, на яку представили свої роботи Божеску Марія Іллівна, Репчук Ольга Василівна з сіл Йорданешти, Черепківка (вишивка), Ірмійчук Віоріка Іванівна, Балан Віра Василівна з сіл Черепківка, Кам’янка (килимарство), Унгурян Євгеній Гергійович, Кирилюк Марія Іванівна з селища Глибока, с. Кам’янка та інші. У фойє районного будинку творчості та дозвілля була представлена виставка робіт вихованців дитячої художньої школи.

  Родзинкою свята став виступ учасників козацького куреня з села Червона Діброва, які продемонстрували бойове мистецтво українського козацтва.

  Культурно-мистецьку акцію продовжив виступ аматорських колективів 13-ти закладів культури клубного типу району. Програма свята складалась з шести тематичних блоків: «Глибоччина-співоча земля», «Із глибини народних джерел»,   «Ой, заграйте, музиченьки», «Європа наш спільний дім», «Барви дитинства», «Пісня буде поміж нас».

  У концертній програмі взяли участь 27 аматорських колективів та окремих виконавців, які об’єднали 373 аматори. Серед них відомі народні аматорські ансамблі танцю «Ізвораш» Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник – Роман Нагірний), «Мерцішор» будинку творчості та дозвілля с. Волока (керівник – Іван Коган), народний аматорський фольклорний колектив «Датіна», народний аматорський оркестр народних інструментів «Мугурел» будинку творчості та дозвілля с. Опришени (керівники – Марія Романюк, Мафтей Німіжан). Високу виконавську майстерність продемонстрували народні аматорські хорові колективи Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник – заслужений вчитель України Андрій Плішка), с. Грушівки (керівник – Георгій Садовей). Професійним був виступ народних аматорських оркестрів народних інструментів Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник – Павло Овачук), будинку творчості та дозвілля с. Волоки (керівник – Іван Боднар).

  Приємне враження справив виступ зразкового хореографічного колективу «Джерельце» (керівник – Орестія Нагірна) та учасників студії спортивно-бального танцю «Гран-Прі» (керівник – Сергій Миронюк) Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля. Високі вокальні дані продемонстрували Георгій Шапка та Марія Сандуляк клубних структур с. Йорданешти, селища Глибока.

  Завершилась культурно-мистецька акція вокально-хореографічною композицією «Нехай квітує Україна» у виконанні Аліси Божеску, Марії Сандуляк та дитячих хореографічних колективів.

  Культурно-мистецьку акцію «Буковинський вінок Кобзареві» продовжать аматори м. Новодністровськ.

 • На Глибоччині вшановували Кобзаря

  ІІ етап культурно-мистецької акції  «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка,  стартував у Глибоцькому районі.

  14 жовтня 2013 року у райцентрі відбулось відкриття ІІ етапу обласної мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Святкове дійство розпочалось на Центральній площі селища покладанням квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка.

 • Потрійне свято у Старій Красношорі

        У селі Стара Красношора Сторожинецького району відзначили потрійне свято. Парафіяни костелу Матері Божої Скорботної святкували храм, а учасники та керівники польського дитячого фольклорного колективу «Долинянка» – 15 років від часу створення. Ці дати збіглися ще з однією визначною подією – 210 років тому в цю місцину прибули перші польські поселенці. На сцені, яку облаштували біля клубу, виступили теперішні та колишні учасники ансамблю «Долинянка» (керівник – Р. Калуські), польський колектив «Ехо Пруту» з м. Чернівців (керівник – Л. Пиндик), інші аматорські колективи.

 • На Сторожинеччині відкрито етнографічно-історичний музейний комплекс

  На теренах Підгір’я відбулося чимало заходів з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі. А у Зрубі Комарівському святкували ще й до всього 260-ту річницю села. Особливим подарунком до свята стало урочисте відкриття етнографічно-історичного музейного комплексу. Саме з його освячення почалися заходи з нагоди зазначених подій. А відтак почалася офіційно-урочиста частина свята, яку відкрив голова Сторожинецької РДА Франц Федорович. Апогеєм офіційної частини стало урочисте відкриття та освячення міні храму Володимира Великого.

 • І етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» відбувся на Сторожинеччині

  У клубних закладах Сторожинецького району відбувся І етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

  Цікаво і змістовно пройшли тематичні вечори «Славний син України – великий Кобзар» у Будинку культури села Нижні Петрівці, «Заповітна дума і безсмертна пісня Кобзаря» у Будинку культури села Комарівці, «Шляхами Тараса» у селі Тисовець, «Вінок Кобзареві» у клубі села Дібрівка.

  Під час урочистих заходів були представлені виставки декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Кращі майстри відзначені грамотами.

  У листопаді відбудеться ІІ етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» за участю кращих аматорських колективів та майстрів народного мистецтва.

 • Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві», присвячена 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка, мандрує Буковиною: Сокирянський район

  З серпня місяця проточного року з метою вшанування видатного українського поета і письменника Т.Г.Шевченка та з нагоди 200-річчя від Дня народження Кобзаря в закладах культури Сокирянського району відбулись різноманітні заходи в рамках культурно – мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві.

  У селах Білоусівка, Вітрянка, Кулішівка, Коболчин спільно з ЗНЗ та бібліотеками були проведені літературно-музичні композиції «Слово Тарасове струнами б’ється», «Життя і творчість Т.Г.Шевченка», «Тече вода з-під явора», «Невмируща сила слова Кобзаря», на яких було вшановано Великого Кобзаря композиціями з віршів та пісень на слова поета.

  Цікавими та пізнавальними стали літературні вечори «Великий син українського народу», «Жива душа поетова святая», «Пам’ятаємо тебе, Кобзарю», «Вінок Кобзареві», «Живе Шевченкове слово», «Земля, яку сходив Тарас малими босими ногами», проведені у с.Ломачинці, с.Грубна, с.Селище, с.Шишківці, с.Кормань. Метою таких вечорів було розкрити постать Шевченка як поета, який глибоко розумів роль художнього слова у формуванні людини.Під час заходів глядачі познайомилися з маловідомими фактами з життя українського поета Т.Шевченка та його творчістю.

  За участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів, працівників бібліотек, читців-декламаторів у клубних закладах районусіл Ломачинці, Кулішівка, Кормань, Гвіздівці, Коболчин відбулись вечори поезії: «У кожного своя доля і свій шлях широкий», «Сила і мудрість Шевченківського слова», «Дзвенять Кобзареві струни», «Твій образ вічно буде жити в серцях правнуків твоїх», «Шевченко – поет, художник, борець...». Глядачі отримали велике задоволення від поезії Шевченка. Учасники свята зуміли розкрити глибокий зміст його творів, пробудити інтерес глядача до творчої спадщини поета, почуття патріотизму та любові до рідного слова і мови.

  Для жителів сіл Кормань та Коболчин клубними та бібліотечними працівниками було оформлено книжкову виставку на тему «Шевченкове слово, немов колискова» та представлено виставку робіт учнів художньої школи «Ілюстрації творів Шевченка».

  Цікаві та масштабні заходи відбулися в БК с.Василівка та БК с.Михалкове, де в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» відбулись мистецькі свята «Пісня єднає нас» і «Горить в моєму серці – народна пісня повсякчас!». У мистецькому святі «Пісня єднає нас» взяли участь аматорські колективи сіл Ожеве, Волошкове, народний аматорський оркестр народних інструментів РБНТД та делегація з с.Козлів Вінницької області. На свято були запрошені почесні гості, яких радо зустрічали хлібом-сіллю. Сільський голова А.В. Зелений привітав жителів з святом Села та проведенням заходу в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» і наголосив:

  - Народна пісня змалку чарувала Т.Шевченка та давала йому натхнення. Тож нехай наша безцінна культурна спадщина не вмре, не загине!

  Мистецьке дійство завершилось святковим концертом для жителів села.

  Мистецьке свято «Горить в моєму серці – народна пісня повсякчас!» було організоване клубними та бібліотечними працівниками села Михалкове. У залі було оформлено чудову виставку народних умільців села. Під час свята ведучі запросили до слова сільського голову І.М.Бужака, який у своєму виступі зазначив, що пісні на слова Великого Кобзаря уже давно стали «народними» і передаватимуться з покоління в покоління. Свято було продовжено концертною програмою учасників художньої самодіяльності села.

  Заходи в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» тривають у закладах культури сіл:

  БНТД с.Ожеве:

  28.10 - мистецьке свято «Тарасовими шляхами»;

  БНТД с.Волошкове:

  13.10 – літературно – мистецький вечір «Хвилююче слово Пророка»;

  БНТД с.Шебутинці:

  1.10 – дитяче мистецьке свято «У Тарасовій світлиці»;

  Об’єкт дозвілля с.Н.Олексіївка:

  Жовтень – літературний вечір «Пам'ять Великого Кобзаря»;

  Клуб с.Братанівка:

  4.10 – літературно – музична композиція «Ми любимо тебе, Кобзарю»;

  Об’єкт дозвілля с.Н.Слобода:

  13.10 – літературний вечір «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає»;

  БК с.Вашківці:

  5.10 – літературний вечір «Шевченкове слово, немов колискова»;

  БНТД с.Сербичани:

  10.11 – літературно – мистецький вечір «Шевченкове слово Пророче»;

  24.11 – вечір – зустріч з шанувальницею поезії Шевченка Л.І.Любинецькою «Кобзареве слово не вмре, не загине»;

 • Заходи до 200-річчя від дня народження видатного українського письменника Т.Г.Шевченка в центральних клубних установах Заставнівського району

  Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» мандрує Буковиною. У вересні цього року святкові концерти художньої самодіяльності «Народився, щоб осіяти Україну» відбулись у клубних установах сіл Заставнівського району. Так, у с. Погорилівка у виконанні родинного тріо Руданів звучали пісні на слова Т.Шевченка, у с. Самушино, Шубранець, Юрківці на концерті були прочитані вірші, написані місцевими авторами про Т.Шевченка.

  БК с. Василів спільно з бібліотекою організував вечір-пам’ять «Ми завжди з голосом Тараса». Активними учасниками вечора стало родинне тріо Осадчуків (матиі та двоє доньок), у виконанні якого прозвучали твори Т.Шевченка.

  У ЦК с.Чуньків, БК с.М.Кучурів та БК смт.Кострижівка з допомогою викладачів української мови та літератури, бібліотечних працівників відбулось свято співаної поезії за творами Т.Шевченка «Тобі співаємо, Тарасе».

  БК с.Кадубівці спільно з філіалом музичної школи організував музично-тематичний вечір «Іду з дитинства до Тараса», під час якого звучали вірші великого Тараса. Кращі учні ЗОШ села вшанували пам’ять про поета урочистим покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

  Упродовж серпня-вересня працівники бібліотеки та РПК м.Заставна підготували цикл радіопередач на місцевій радіохвилі. Серед них: «Життя і творчий шлях Кобзаря», «Жінки в житті Т.Шевченка», «Вшанування першої книги - «Кобзар».

  27 вересня у м.Заставна відбулося свято «Моя Буковина» за участю керівників закладів освіти України, під час якого відбулось покладання квітів до підніжжя пам’ятника Т.Шевченку. Під час свято було проведено конкурс на кращий поетичний твір «Тарасовими шляхами».

  1 жовтня в РПК м.Заставна (у вітальні «Ліра») відбувся вечір-діалог з людьми поважного віку. на якому лунали твори як самого Тараса Шевченка, так і про нього у виконанні місцевих поетів – аматорів Заставни. Кращим з них визначили вірш про Т.Шевченка О. Дриги «Тобі, Кобзарю».

  В НД с.Дорошівці пройшов кіно-мистецький вечір «Кобзареве слово» за участю переможців районного огляду-конкурсу читців-декламаторів. Завершився вечір показом фільму «Шевченко».

  У клубних установах Заставнівського району триває підготовка до творчого звіту колективів художньої самодіяльності «Вінок Кобзареві сплітаєм».

 • І-го етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка на Путильщині

            Упродовж липня-вересня цього року у закладах культури Путильського району в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» відбулися літературно-мистецькі заходи, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

           Театралізованим святом «З Кобзарем у серці» відбулося відкриття акції 13 липня 2013 року у будинку культури с. Селятин. Працівники будинку культури підготували змістовний вечір, на якому прозвучалипісні про Україну, рідну мову, історичні пісні. Вокальний ансамбль (керівник Алла Олійник) виконав ліричні твори. Під час святкового дійства артисти драматичного колективу будинку культури (керівник Марія Павлюк) читали твори Кобзаря – вірші та уривки з поем. У фойє будинку культури була представлена виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

           У рамках культурно-мистецької акції 14 липня 2013 року у будинку культури с. Плоска клубні та бібліотечні працівники організували вечір поезії «І скапувало слово свічкою у душу». Вірші Тараса Шевченка читали вчителі місцевої школи та члени гуртка художнього читання. Завідувачка бібліотеки-філії К.Г.Ткачук підготувала змістовний огляд літератури «Письменники про Кобзаря».

           Словом і піснею було увінчано пам’ять про славного Кобзаря у будинку культури с. Яблуниця. 18 липня 2013 року в Яблуниці відбулося літературно-мистецьке свято «Між нас тобі, Тарасе, жить». Фойє будинку культури не могло вмістити всіх робіт народних умільців села - так тут шанують народне мистецтво. На виставці були представлені вишивки і не тільки. Жителі села славляться писанкарством, випалюванням, виготовленням іграшки, різьбою по дереву... Завідувачка бібліотеки-філії Параска Пилипко запросила гостей до музею історії села, де кожен експонат – частинка живої історії, подарунок від жителів села. Мистецьке дійство стало справжнім святом музики і пісні. На сцені виступили аматори художньої самодіяльності: хор вчителів місцевої школи, троїсті музики сільського будинку культури (керівник Роман Синиця), фольклорний ансамбль «Гуцулочка» (керівник Параска Пилипко), створений на базі бібліотеки-філії с. Яблуниця.

             У неділю 28 липня 2013 року в с. Довгопілля відбулося мистецьке свято «Моє село, моя колиска». У цей день перед жителями села та навколишніх хуторів звітував про роботу сільський голова Петро Лахман. Визначалися кращі господарські двори, були вшановані старожили села, матері-героїні, активісти. Працівники культури мали нагоду продемонструвати результати своєї праці на сцені будинку культури. Тут прозвучали пісні у виконанні вокального ансамблю будинку культури (керівник Параска Хрищук), троїстих музик (керівник Юрій Нагірняк). На сцені виступили читці художнього слова, які продекламували вірші не лише Т.Г. Шевченка, а й інших українських поетів, гуморески місцевих авторів. До творчого звіту села підключилися й аматори художньої самодіяльності місцевої школи, які представили на сцені і танці, і спів, і уривки з творів Тараса Шевченка. У сільському будинку культури с. Довгопілля працює краєзнавчий музей, яким опікується завідувачка бібліотекою-філією Марія Малиш.

           2 серпня 2013 року у с. Шепіт відбулося літературно-мистецьке свято «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі». На святі були присутні старожили з віддалених хуторів, почесні ґазди та ґаздині, матері-героїні, ветерани праці, адже цей день – День Св. Пророка Іллі – є храмовим Днем в селі. На відкритому майданчику біля будинку культури сільський хор виконав духовні пісні. У виконанні вокального жіночого ансамблю (керівник Микола Прилипчан) прозвучали історичні фольклорні пісні про Лук’яна Кобилицю та Олексу Довбуша, троїсті музики на пастуших інструментах (керівник Микола Дідушко) виконали гуцульські мелодії.

         Заходи культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка відбулися і в інших населених пункту району, зокрема:

  - 3 серпня – мистецький вечір «Де українці – там Шевченко», будинок культури с. Розтоки;

  - 10 серпня – музично-літературний вечір «На перехресті музи й долі», будинок культури с. Мариничі;

  - 11 серпня фольклорне свято «Любов і святині українського народу», будинок культури с. Дихтинець;

  - 22 серпня літературно-мистецьке свято «Несемо в серці Україну!», будинки культури сіл: Киселиці, Усть-Путила, Мариничі.

 • «МІСТО та ЛЮДИ» - фотомитці про Чернівці і не тільки

  ВыставкаМісто... В уяві одразу постають кам’яні будівлі, бруківка, море транспорту...

  Люди... І одразу виринають образи близьких та рідних, знайомих і незнайомих, тих, кого щодня бачиш і кого не бачив уже роками.

  Неможливо уявити собі місто без людей. Але не кожен може побачити місто і людей у ньому в абсолютній гармонії, красі. Це може зробити лише митець. Хтось – на полотні, хтось – в музиці, а хтось – на фотопапері.

 • Пленер для учнів художніх шкіл у селі Димка

  ПЛЕНЕР ДЛЯ УЧНІВ ХУДОЖНІХ ШКІЛ В С. ДИМКАУ художніх школах області триває активна підготовка до святкування 150 роковин від дня народження нашої славетної землячки О. Кобилянської.

   

 • Звітні концерти у закладах культури Новоселицького району

  Згідно розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації про проведення культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, у Новоселицькому районі стартували творчі звіти аматорських колективів клубних закладів району.

  Колективи клубних закладів Динівці, Малинівка, Довжок, Строїнці розпочали свої творчі звіти 27 вересня 2013 року. На них були присутні начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Валентин Васильович Скоробогач, директор районного будинку культури Семен Пилипович Вайнберг, методисти районного будинку культури та бібліотечної системи, сільські голови та інші.

  На всіх концертах учасники декламували вірші Т.Г. Шевченка та співали пісні на слова Великого Кобзаря.

  У Динівцях на високому рівні виступив танцювальний колектив «Букурія» ( керівник Віталій Рябко), який представив нові танці «Хора сатулуй», «Де ла мік ші пин ла маре». Приємно вразили виступи солістів Вікторії Безушки, Леоніда Грабаря, Марини Рингацької. Працівники клубного закладу підготували літературну виставку «Великий син України!». У клубі були також представлені виставка творів народних умільців села, на якій всі присуні побачили вишиті старовинні сорочки (вишивальниця Аурелія Істратій), та виставка малюнків учасників конкурсу учнівської творчості, присвячена Т.Г. Шевченку. На завершення сільський голова Володимир Істратій привітав всіх учасників і гостей свята, подякував працівникам будинку культури за гарний концерт.

     На сцені Малинівського клубу старовинні пісні села виконав новостворений фольклорний чоловічий квартет (керівник Георгіца Калін). Порадував своїм виступом й Порфір Сандуляк – відомий у районі фольклорист, автор книги «Се ве спуне мошул», що у перекладі означає «Дід вам розповість». Поет продекламував гарні вірші про своє рідне село. На книжковій виставці «Шануймо велич Кобзаря» усі бажаючі змогли познайомитися з літературою, присвяченою творчості Т.Г.Шевченка, пригадати поезії з рідного для всіх «Кобзаря», побачити нові видання творів великого поета.

  У клубі села Довжок концерт відбувся під назвою «Ми будем завжди пам’ятати величне слово Кобзаря». У концерті взяли участь вчителі сільського навчально-виховного комплексу. Високий рівень художньоїї майстерності показали учасники драматичного гуртка, які представили уривок з поеми « Петрусь».

  Запалили сцену танцями й аматори клубу села Строїнці, які вкотре довели, що молдавський танець - це насамперед почуття, емоції. Гарні пісні заспівали для своїх односельчан Дмитро Белоус, Олександра Кошман, Валерія Кочервей. Незабутнє враження справила виставка народних умільців села – Людмила Ротару представила багато вишитих подушок, рушників, костюмів, килимів а також старовинні побутові предмети.

  Хотілося б, щоб такі дійства відбулися по всіх клубних закладах району.

 • Музичний водограй - 2013

  Музичний водограйЧільне місце у розвитку аматорського мистецтва області займають колективи музичного жанру, а саме оркестри народних інструментів, ансамблі народної музики, троїсті музики. Різнобарвний репертуар колективів, цікаві інструментовки, яскраве, динамічне, гармонійне та ансамблеве звучання, колорит мелодій, солісти, обдаровані співаки та музиканти – ось ті складові, які упродовж багатьох років приваблюють усіх поціновувачів музичного мистецтва.

   

 • Свято добра та мудрості у Мигово

  СВЯТО ДОБРА ТА МУДРОСТІ У МИГОВО27 вересня 2013 року приміщення оновленого Будинку народної творчості та дозвілля с. Мигове Вижницького району виглядало особливо урочисто. Саме цього дня чимало мешканців села та багато гостей зійшлися тут, щоб долучитися до свята Добра та Мудрості, яке було приурочене Дню села.

   

 • На Келеменеччині відбувся І етап культурно-мистецької акції « Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка

   Відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 30.05.2013 року «Про проведення культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та з метою гідного вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка 6 вересня 2013 року в Будинку культури с. Бабин розпочато перший етап акції – проведено літературно-мистецьке свято «Між нас тобі, Тарасе, жить» .

  Свято чистого джерела «Хай іскриться чиста водиця», яке відбулося 20 вересня 2013 року у с. Мошанець, стало наступним заходом акції. У селі облаштовано каскад з 7 природних джерел, до яких прокладено декоративний місточок, на поручні якого наречені в день весілля вішатимуть замки, як символ непорушності шлюбу. Свято розпочалось біля криниць і продовжилось урочистостями з нагородження односельчан, які долучилися до облаштування криниць, та святковим концертом.

  21 вересня 2013 року естафету культурно-мистецької акції було передано с. Оселівка, яке відзначало 250-років від першої згадки про село. На святі «Село моє, для мене ти єдине…» були присутні почесні гості, вихідці із села – науковець, історик, професор Чернівецького національного університету В.М. Ботушанський та професор, викладач Чернівецької медичної академії В.І. Чебан

  22 вересня 2013 року у с. Нелипівці відбулось урочисте відкриття після капітального ремонту Будинку культури села та свято аматорської родини «Я живу і співаю, бо співає Україна».

  29 вересня 2013 року аматори Народного дому с. Дністрівка виступили перед жителями сусіднього села Іванівці з літературно-музичною композицією «Ти завжди в серцях людей, Тарасе», а аматори БНТД с. Іванівці 13 жовтня 2013 року представлять концертну програму «Світе тихий, краю милий, моя Україно» перед дністрівчанами.

  Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» у Кельменецькому районі продовжується. Заключне районне свято – мистецький вечір «Хай буде славен у віках його безсмертний геній» - відбудеться 22 листопада 2013 року.

 • ІНФОРМАЦІЯ про проведення культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» сільськими клубними закладами Хотинського району.

  6 липня 2013 року у Ворничанському клубі стартувала культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві». Театралізоване свято «Село на нашій Україні», приурочене відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, співпало з традиційним щорічним дійством «Ой на Івана та й на Купала». Своєрідною візитівкою свята стала виставка старовинних сорочок, горботок, рушників, предметів повсякденного вжитку, майстрів з різьби по дереву, гончарства, бісероплетіння, організована у приміщенні сільського клубу.

  Учасники аматорських колективів під керівництвом завідуючої клубом Людмили Калиняк відтворили старовинні обрядові дійства на березі Дністра у с. Рашків. Свято підготували гуртківці-фольклористи місцевого будинку культури. Дійство супроводжувалося піснями, хороводами. Колоритні мелодії у виконанні троїстих музик запрошували до запальних танців.

  Культурно-мистецьку акцію продовжила сільська громада с. Грозинців за ініціативи Людмили Степанівни Снігур. Під час театралізованого свята «Україна, мати, дитина» було вшановано дітей та матерів-інвалідів. Свято розпочалося освяченням дарів садівництва. Відомі фольклорні колективи «Берегиня» та «Калина» виконали українські пісні на слова Тараса Шевченка. Організатори святкового дійства приготували благодійний обід, а представники районного осередку Партії Регіонів вшанували дітей та матерів-інвалідів подарунковими наборами.

  28 серпня естафету культурно-мистецької акції прийняла територіальна громада с. Блищадь. Тут відбулося офіційне відкриття філії дитячої установи та святкова концертна програма «Не забуде Україна Кобзареві співи» за участю аматорів об’єкту дозвілля с. Блищадь.

  Голова районної державної адміністрації Юрій Юзва та начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Олександр Плаксивий подарували малечі багато іграшок та дитячі меблі.

  До культурно-мистецької акції долучилися освітяни Клішковецької гімназії. Спільно з працівниками клубного закладу, музичної школи та бібліотечної сфери Клішковецька гімназія відсвяткувала 90-літній ювілей.

  Словами «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття» розпочалися урочистості у Клішківцях. Розділити радість своєї альма-матері прибули випускники різних років та запрошені гості, які привітали трудовий та учнівський колективи зі знаменною подією. Аматори сільського будинку культури та музичної школи підготували велику концертну програму, основним акцентом якої стала найзаповітніша мрія Кобзаря – любити свій народ, плекати культуру рідного села.

  У рамках культурно-мистецької акції відбулися творчі звіти аматорських колективів Пригородоцького клубу «Хай славен буде у віках його безсмертний геній», Білівецького сільського будинку культури «Дружня сім’я – першоджерело людського буття», Санковецького сільського будинку культури «Щоб пісня крила розгортала», Недобоївського сільського будинку культури по дозвіллю та відродженню національних традицій – «Музика – це голос нашого серця».

  Літературно-музичною композицією «Між нас тобі, Тарасе жить» тисячолітній град над Дністром відсвяткував своє 1011-річчя. У святкуванні взяли участь заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю Чернівецької обласної філармонії та академічний камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії.

 • На Глибоччині відбулася культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві»

       Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» у Глибоцькому районі стартувала 18 серпня.

       Тематичний захід «На вічнім шляху до Шевченка» відбувся у селі Горбівці. У клубі села Слобідка було проведено тематичний вечір на тему «Сторінками життя великого Кобзаря». Працівники культури сіл Петричанка, Просіка та Сучевени підготували літературно-музичну композицію «Шевченкове слово в віках не старіє», а у селах Кам’янка, Стерча, Корчівці, Михайлівка, Карапчів та Молодія пройшли тематичні заходи «Величне слово Кобзаря», «Не забуде Україна Кобзареві співи», «Село на нашій Україні», «Пишаємося славою твоєю, Тарасе», «Шевченкове слово не старіє у віках».

       На високому рівні пройшли заходи в Старововчинецькому та Черепковецькому будинках народної творчості та дозвілля «Нам не жити, Тарасе, без тебе», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття».

 • Кельменеччина відзначила 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря на Кельменеччині проведено літературно-музичну композицію «Ти завжди в серцях людей, Тарасе», присвячену 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря

  29 вересня в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, аматори Народного Дому с.Дністрівка провели літературно-музичну композицію «Ти завжди в серцях людей, Тарасе» для жителів с.Іванівці.

  Свято розпочав виступ Народного аматорського хорового колективу (керівник Лариса Цекало), який виконав пісні на слова Т.Шевченка – «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», «Тече вода» та інші.

  У виконанні наступного колективу - жіночого вокального ансамблю «Наддністряночка» прозвучали українські народні пісні. Глядачі особливо тепло сприймали дует у складі Лідії Маріуци та Євгенії Телешман.

  Проявили себе і юні таланти, зокрема, Гордій Катя, яка виконала пісню «Доля України». Активну участь у концерті взяла родина Надольських з с.Дністрівка.

  Проведене святкове дійство в черговий раз засвідчило, що літературна спадщина Тараса Шевченка є невичерпним джерелом натхнення для усіх творчих людей.

 • День аматорського театру на Буковині

  День аматорського театру на Буковині

  16 жовтня цього року Буковина відзначила День аматорського театру. І хоча театральне мистецтво зародилося у сиву давнину і вже давно перетворилося на професію, серед нас є чимало любителів театру, для яких життя без нього – неповноцінне.

 • Північ Буковини очима румунських фотомитців

  Північ Буковини очима румунських фотомитцівУ 1822 році французом Жозефом Н.Ньєпсом була зроблена перша фотографія. З того часу вона перетворилась на  окремий вид мистецтва, яке розкриває перед глядачем дух тієї чи іншої епохи. Виставки сучасного фотомистецтва – це чудова нагода не тільки познайомитися з невідомим, але й побачити свій рідний край з невідомого ракурсу.

 • Обласна творча лабораторія

  Обласна творча лабораторіяНаше життя сьогодні неможливо уявити без звуків: дзвінок будильника, дитячий галас, спів пташок, шум автомобілів.... і, звичайно ж, музика. Музика, без якої немає життя, найяскравішим прикладом чого є мелодії, поставлені нами замість традиційного дзвінка на мобільному телефоні. 

 • Огляд-конкурс «Легенди, перекази рідного краю»

  Без історії немає майбутнього. Ці слова відомі всім, проте мало хто з замислюється над тим, що перше знайомство з історією відбувається через легенди. Любов до рідного краю, рідної землі оспівана в незабутніх легендах, переказах, казках, бувальщинах, збережена тисячолітньою народною мудрістю далеких пращурів.

 • Cемінар-практикум для викладачів художніх шкіл

  Cемінар-практикум для викладачів художніх шкіл«Мистецтво вимагає знань»

  Б.Брехт

  25 вересня 2012 року на базі Чернівецької художньої школи ім.М.Івасюка відбувся семінар-практикум для викладачів художніх шкіл на тему «Педагогічна творчість: проблеми розвитку і досвід», в якому взяли участь 40 викладачів з 12-ти художніх шкіл області та Берегометської школи мистецтв.

 • Музичний водограй

  Музичний водограй29 жовтня в приміщенні Центрального Палацу культури м. Чернівців відбувся обласний конкурс оркестрових колективів «Музичний водограй»,

   

   

 • Конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів Путильського району

  25 жовтня 2011 року в районному Будинку культури смт Путила відбувся районний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів.

 • День аматорського театру

  День аматорського театру на БуковиніВже третій рік поспіль в м. Чернівцях театрали-аматори святкують обласне свято – «День аматорського театру на Буковині».

 • "Буковинські зустрічі"

  "Буковинські зустрічі"8-9 жовтня у м. Чернівцях відбувся ХХІІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі», проведення якого співпало з святкуванням Дня міста. У фестивалі взяли участь 25 різножанрових аматорських колективів з Буковини, Румунії, Польщі, Словаччини, Угорщини.

   

 • Cемінар-практикум

  6 жовтня 2011 року в м. Заставні відбувся обласний семінар-практикум працівників клубних закладів, керівників любительських об’єднань та клубів за інтересами на тему: «Любительські об’єднання та клуби за інтересами як засіб задоволення соціокультурних потреб населення».

 • вшановували пам'ять сподвижника Авксентія Федоровича Яківчука

  вшановували пам'ять сподвижника Авксентія Федоровича ЯківчукаСила і краса людського духу, його наполеглива праця роблять людину безсмертною…

  5 жовтня 2011 року в залі Учбово-методичного центру культури Буковини вшановували пам'ять сподвижника, відомого фольклориста, народознавця, заслуженого працівника культури України, лауреата обласної літературно-мистецької премії імені С. Воробкевича Авксентія Федоровича Яківчука.

 • Творча лабораторія

  22 жовтня 2010 року в приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини відбулась творча лабораторія керівників аматорських кінофотостудій.
 • 20 років потому

  20 років потому26 жовтня 2010 року буковинська публіка мала можливість переглянути незвичайну виставку фотографічного мистецтва «20 років потому», автором якої є Корнел Хлупін з міста Жилава (повіт Ілфов, Румунія).

 • Обласний методичний семінар

  21 жовтня 2010 року в приміщенні Чернівецької музичної школи № 1 відбувся обласний методичний семінар викладачів теоретичних відділів музичних шкіл на тему: «Аспекти професійної діяльності викладачів – теоретиків з творчим обдаруваннями в системі початкової музичної освіти».

 • Червона рута

   

  Червона рутаІнформація

   

  про проведення обласного відбіркового конкурсу ХІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної піні та популярної музики «Червона рута»

   

 • Фрозина Гулей

  Фрозина Гулей

  Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат багатьох міжнародних,всеукраїнських виставок та ярмарок

 • Буковина фестивальна

  Буковина фестивальна8 жовтня 2010 року в залі учбово-методичного центру культури Буковини відбулось відкриття персональної виставки Ігоря Молоткіна «Буковина фестивальна», на якій було представлено понад 50 робіт.