РАЙОННИЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ» КРОКУЄ СОКИРЯНЩИНОЮ

РАЙОННИЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ» КРОКУЄ СОКИРЯНЩИНОЮ  У Сокирянському районі впевнено крокує етнофестиваль «Джерела наших оберегів». Заходи, які проводяться у клубних закладах культури мають на меті відродити та зберегти народні традиції, звичаї та обряди, якими так багата Сокирянщина.

Фойє будинку культури села Вітрянка у цей святковий день було прикрашено роботами народних умільців, а на сцені було встановлено декорацію давньої сільської хати, яку батьки збудували для своїх дітей. «Входини», - так називалося театралізоване дійство, організоване аматорами села. Свято розпочала ведуча Анастасія Воронюк. Молоді господарі, ролі яких виконали Владислав Куляк та Мальвіна Воронюк, добре вжилися у свої образи. Ролі батьків молодого господаря та господині виконали Олександр Гринько та Мар`яна Герасимчук. Сватами були Ілля Горюк та Діана Герасимчук. Взагалі усе дійство органічно поєднувалося з цікавими привітаннями, театралізованими сценками та неповторним сільським гумором. Ролі гостей виконували вчителі та молодь села. Дружніми оплесками глядачі зустріли виконавців ролей сусідок - Ганну Дем`янчук та Марію Гринько. Учасники дійства намагалися скрупульозно підійти до відображення усіх деталей народного костюму та внутрішнього убранства давньої сільської хати.

РАЙОННИЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ» КРОКУЄ СОКИРЯНЩИНОЮ

13 липня 2014 року в селі Білоусівка відбувся театралізований «Обряд весілля». З вітальним словом до учасників та гостей свята звернувся директор Сокирянського РБНТД Василь Воронюк, який побажав їм успіхів у роботі та подальших творчих злетів. Сільській голова В. Цуркан у своїй промові наголосив, що Білоусівка здавна славиться своїми багатими звичаями і традиціями.

«На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, красна як калина.

І живуть тут люди – добрі, працьовиті

І скажу до речі, ще й талановиті», - такими віршованими рядками розпочала ведуча Аліна Охрименко показ Білоусівського весілля. Учасники свята відтворили старовинний обряд весілля: шиття вінка та квітки молодим, обряди благословінь, хід весілля, зустрічі вінчальних нанашків, обряд покривань нареченої, обряд хлібин для батьків «по-білоусівськи». Сцена була прикрашена вишивками та килимами. Не забули організатори й про столи з лавами для гостей, а також про традиційну скриню для молодої.

РАЙОННИЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ» КРОКУЄ СОКИРЯНЩИНОЮ

За допомогою працівників культури району молодь села яскраво відтворила свято на сцені. Господарями весілля було подружжя Надії та Василя Маленьких, які на відмінно впоралися зі своїми ролями. Вдало доповнювали дійство й виступи фольклорного, танцювального колективів, а також солістів сільського будинку культури.

РАЙОННИЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ» КРОКУЄ СОКИРЯНЩИНОЮ