У Путильський художній школі навчали писанкарству

IMG-d54485c4fd61b5bf8b90afae87e6aa38-VМинулого тижня у Путильській художній школі відбувся майстер-клас. Його провела відомий педагог, писанкарка, лауреат обласної мистецької премії ім. Г. Гараса Ганна Вережак. Життєва мета майстрині - показати красу Путильщини саме у писанці. На майстер-клас вона прибула з двома талановитими ученицями, які відвідують мистецьку творчу студію «Писанка» у с. Яблуниця, де майстриня вже протягом багатьох років навчає дітей мистецтву писанкарства.

Учні 1-2 класів художньої школи з цікавістю працювали над створенням маленького дива - писанки. Ганна Миколаївна свій майстер-клас супроводжувала цікавими розповідями про зародження писанки, легендами та віршами. Майстриня запропонувала учням написати писанку з символом великоднього хреста, це - символ Сина Божого, чотирьох сторін світу, чотирьох пір року. Цікаво було поглянути на дивовижно красиві зразки писанок – експонати домашнього музею Ганни Вережак та роботи її двох кращих учениць з Яблуниці.

Писанкарка продемонструвала учням різні види хрестів, а до роботи запропонувала найпростіший варіант. За ескізами діти писали різні писанки, вкладаючи у створення орнаменту частинку своєї душі.

Дочка гір

52733562 386291922162730 792565192897593344 oСаме у Міжнародний день рідної мови в літературно-мистецькій світлиці читального залу Путильської районної бібліотеки зібралися люди, небайдужі до чистоти духовних криниць, до розквіту гуцульського краю. 21 лютого відбулася приємна подія - день народження першої книги поетеси Валентини Буняк «Дочка гір». Сама поетеса так каже про рідний край:

Для мене гори – стародавній храм,

Перед яким я голову схиляю.

За нього я життя своє віддам,

Бо це усе найкраще, що я маю.

Шовкова косиця

DSC 1759Гуцули з усього світу прославляють свій рідний край, популяризують його культуру, як і Юрій Федькович у своїх творах, оспівував всю велич нашої карпатської землі та працьовитих людей, які працюють на ній. Віддаючи данину шани літературному таланту видатного письменника, просвітителя та захисника гуцульського народу Юрія Федьковича, напередодні відзначення 184-ї річниці від дня його народження, 5 серпня, на території родинної садиби Буковинського Соловія зібрались вдячні нащадки – поціновувачі його творчості, гості Путильщини.

Путильчани на ХХV-у Міжнародному гуцульському фестивалі

02Протягом двох днів, 28-29 липня, у туристичній Яремчі відбувався ХХV Міжнародний гуцульський фестиваль. Представляли на цих фестинах Путильщину 19 аматорських колективів та окремих виконавців, 8 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Аматори Путильщини разом з іншими представниками гуцульського регіону врочистою ходою пройшлися центральними вулицями Яремчі до головної сцени.

Путильщина на «Полонинському літі»

bukpolСамобутню гуцульську культуру аматори Путильщини представили на Верховинщині Івано-Франківської області.

На запрошення відділу культури Верховинської районної державної адміністрації аматори художньої самодіяльності Путильського району взяли участь в традиційному районному святі «Полонинське літо». Воно проходило в селі Ясенів, що на Івано-Франківщині. Делегацію аматорів народної творчості від району очолив завідувач сектору культури районної державної адміністрації Василь Нестор.