Виїзний семінар директорів музичних шкіл та шкіл мистецтв області

22 травня у Кіцманському районі згідно плану роботи кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ відбувся виїзний семінар директорів музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Сучасний урок та шляхи його організації».

 У роботі семінару взяла участь заступник начальника управління культури – начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Тетяна Шарагова та всі 34 директори музичних шкіл і шкіл мистецтв області.

 У чотирьох музичних школах Кіцманського району були проведені відкриті уроки та показові виступи колективів і солістів шкіл. Їхня тематика відповідала основній методичній проблемі року - «Сучасний урок як умова формування та розвитку пізнавальних процесів в учнів. Діяльність викладача на уроці». Відкриті заняття були проведені з таких тем:

 - «Активізація музичного мислення та збагачення дитячої уяви через вивчення творів композиторів XVII – XVIIIст. у класі фортепіано», урок підготувала старший викладач Мамаївської музичної школи ім. Д. Гнатюка Світлана Серна;

 - «Формування творчо-пізнавальних процесів учнів-гітаристів засобами музичної виразності», урок провела викладач Зеленівської музичної школи Тетяна Калинчук;

 - «Процес пізнання та активізація мислення через гру в ансамблі учнів-піаністів молодших класів», урок підготувала викладач Кіцманської музичної школи ім. В. Івасюка Надія Колчанова;

 - «Розвиток музичної пам’яті, мислення, слухових навичок з початківцями в класі бандури», урок провела старший викладач Киселівської музичної школи Тетяна Островська.

 Крім відкритих уроків, у кожній школі були організовані концерти, де свою виконавську майстерність продемонстрували учні-переможці обласних конкурсів, учнівські та викладацькі творчі колективи. Учасники семінару також мали змогу побувати у музеї-садибі Івана Миколайчука, кімнатах-музеях Дмитра Гнатюка та Володимира Івасюка.

 Варто зазначити, що велика робота по підготовці до семінару проведена начальником відділу культури Кіцманської райдержадміністрації Оксаною Тощук, а також директорами мистецьких шкіл району.