Драчинцям - 555 років

ДРАЧИНЦЯМ - 555 РОКІВЗ нагоди 555-річниці з дня першої письмової згадки про село Драчинці та Дня Матері у місцевому будинку культури відбувся святковий концерт аматорських колективів, гуртків та окремих виконавців села.

    Після літературно-хореографічної композиції «Моє рідне село найкраще в світі», яку презентували читці-декламатори та учасники хореографічних колективів, ведуча концерту Тетяна Рошко запросила до слова сільського голову Корнелія Прокопця. Він привітав усіх жінок зі святом Матері, а потім говорив про славетну історію Драчинців, його мешканців. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять героїв – односельчан, які загинули за волю і незалежність України.

   Про назву, історію та легенди Драчинців розповідали дослідники історії села М.А.Кричун та М.І.Угренчук. Їхні виступи органічно доповнювали яскраві концертні номери. У цей святковий день публіку потішили своїми виступами народний аматорський чоловічий хор «Буковинці» (керівник – Юрій Чорней), жіночий фольклорний гурт «Берегиня»(керівник – Марія Угренчук), дівочий вокальний ансамбль (керівник - М. Кошурба). У виконанні вокального тріо у складі М. Угренчук, М. Лунгул та М. Кошурби прозвучала українська народна пісня «Сонечко низенько». Вокальний дует С. Казимір та О. Піц (керівник - В.Каверін) виконав пісню «Ти цвіти, цвіти, калино» місцевих авторів - Н. Жарої та В. Каверіна, а солісти – вокалісти В. Піц, С. Попович, О. Кирик, М. Савчук, Х.Ткачук дарували пісні про рідний край. Для всіх матерів Юрій Чорней проникливо заспівав «Чорнобривці», чим розчулив жінок до сліз.

ДРАЧИНЦЯМ - 555 РОКІВ

   Калейдоскоп народних українських та буковинських танців «Український святковий», «Стрибунці», «Турпан», «Буковинський розмай», «Молодильні вареники», «Буковинські візерунки», «Буковинський святковий» та хореографічних композицій «Віночок», «Веселі краплинки», «Дівочі витребеньки», «У сучасних ритмах» презентували глядачам зразковий танцювальний колектив «Драчинецький сувенір» (керівник - Н. Верстюк), студія народного та сучасного танцю «Сонечко»(старша і молодша групик, керівники - Л. Верстюк та О. Верстюк ), дівочий танцювальний колектив «Пролісок» та колектив естрадного танцю «Екстрім» (керівник - О.Верстюк). Сольні танці виконували М. Маєвська й Р.Аврам.

    Веселили публіку театралізованими гумористичними номерами з сільського життя команди КВК «НОУ –ХАУ» та «ПОЛОНИНА style» (керівник - О. Верстюк). На закінчення святкового концерту, який тривав майже три години, чоловічий хор та всі учасники дійства виконали величальну пісню місцевих авторів - О. Лунгул та Ю.Чорнея «Гімн селу», яку глядачі співали разом з усіма учасниками стоячи.

  У цей день в будинку культури були організовані й дві виставки - книжкова та декоративно-прикладного мистецтва - на тему: «Моє село найкраще в світі».

ДРАЧИНЦЯМ - 555 РОКІВ