ЗВІТУЮТЬ КЕЛЬМЕНЧАНИ

 

ЗВІТУЮТЬ КЕЛЬМЕНЧАНИПрацівники культури Кельменецького району підвели підсумки фінансової і творчої діяльності у 2014 році.

 3 лютого 2015 року в залі засідань Кельменецької районної державної адміністрації відбулася нарада працівників культури за підсумками фінансової і творчої роботи відділу в 2014 році. У нараді взяли участь: голова районної державної адміністрації Сергій Буняк, заступник голови РДА Ігор Усатий, заступник начальника управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Тетяна Шарагова. На нараду були запрошені селищний та сільські голови Кельменеччини, представники місцевих засобів масової інформації.

 Нараду відкрила начальник відділу культури Кельменецької РДА Наталя Чепурняк, яка запросила присутніх вшанувати хвилиною мовчання. пам`ять загиблих в антитерористичній операції. У своїй доповіді Наталя Чепурняк зробила розгорнутий аналіз діяльності усіх структурних ланок відділу культури Кельменецької РДА, відзначила ентузіазм і творчий підхід культпрацівників до своєї справи. Наголосила, що основними напрямами діяльності відділу залишаються збереження в районі мережі закладів культури, їхнього творчого потенціалу, зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази, сприяння розвитку системи естетичного виховання. Вона також звернула увагу на певні проблеми у галузі. Насамперед - відсутність спеціалістів з фаховою освітою та слабка матеріально-технічна база. Прозвітувала керівник і про платні послуги, що були надані у 2014 році клубними закладами району. У своїй доповіді Наталя Чепурняк розповіла про діяльність бібліотечних закладів, музичної , художньої шкіл та про кінообслуговування населення. Начальник відділу культури не оминула у своїй доповіді й музейні заклади району, зауваживши, що усі музеї Кельменеччини працюють на громадських засадах.

 На нараді виступила директор будинку культури села Бабин Наталія Костенюк, яка ознайомила присутніх із роботою підпорядкованого їй закладу за минулий рік. Директор Кельменецької художньої школи Валентина Руда розповіла про участь учнів художньої школи у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах і виставках. Від імені колективу школи вона висловила вдячність відділу культури за матеріальну підтримку. Валентина Руда розповіла, що у наступному році школа планує провести фестиваль позитивної творчості, де діятиме виставка-продаж творів й проводитимуться майстер-класи.

 До слова запросили й директора Кельменецької музичної школи ім. Михайла Ткача Вікторію Раренко. Вона зазначила, що головним напрямом діяльності навчального закладу протягом минулого навчального року було закріплення та покращення досягнень у навчально-виховній роботі та музично-просвітницькій діяльності школи, дотримання і виконання програмних вимог навчання, впровадження сучасних методик викладання, підвищення результативності роботи відділів із вдосконалення професійної та виконавської майстерності учнів, а також їх підготовка до обласних конкурсів. Ще Вікторія Раренко прозвітувала про досягнення вихованців школи у різних конкурсах.

 Наступною слово взяла завідувач бібліотеки-філії села Новоселиця Ніна Олійник, яка повідомила, що завдяки перемозі у програмі «Бібліоміст» бібліотека покращила свою матеріально-технічну базу. Це дало змогу розширити коло бібліотечних послуг. Вона повідомила також про низку заходів, які провели бібліотечні працівники протягом 2014 року.

Сільський голова села Бурдюг Андрій Піхут розповів про роботу, яка проводиться працівниками Бурдюзького будинку культури серед жителів села.

 Голова районної державної адміністрації Сергій Буняк подякував працівникам культури за їхню сумлінну працю. У своєму виступі він зазначив, що, не зважаючи на фінансові труднощі, у районі вдалося зберегти всю мережу закладів культури.

 Голова РДА звернув увагу на те, що на Кельменеччині до культурно-просвітницької роботи залучається все більше молоді. Це дозволить реформувати галузь культури та закласти новий ідеологічний фундамент для розбудови нашого суспільства та відродження духовності. У своєму виступі він виділив особливе місце збереженню національних традицій, адже, на його думку, тільки поєднавши традиції із сучасністю, можна створити позитивний імідж нашої держави на європейському рівні.

ЗВІТУЮТЬ КЕЛЬМЕНЧАНИ

 

На завершення свого виступу голова РДА вручив почесні грамоти Кельменецької районної державної адміністрації та Кельменецької районної ради Мар’яні Дмитрівні Веренчанській, завідувачу бібліотекою-філією с. Бернове Кельменецької централізованої бібліотечної системи, Галині Дмитрівні Герцяк , старшому викладачу Кельменецької музичної школи ім. М.Ткача, Валентині Іванівні Мокрогуз, директору Народного дому с. Дністрівка, Валентину Арсеновичу Натрасенюку, керівнику народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Левенки» будинку народної творчості та дозвілля с. Лівинців та Валентині Василівні Рудій, директору Кельменецької художньої школи.

 Насамкінець слово взяла заступник начальника управління культури, начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно Чернівецької ОДА Тетяна Шарагова, яка відзначила багато позитивного у роботі відділу культури Кельменецької РДА. Тетяна Михайлівна згадала й про те, що питання оптимізації мережі закладів культури у Чернівецькій області є досі відкритим, то ж усім потрібно докласти якомога більше зусиль, аби жоден заклад на Кельменеччині не був зачинений. Тетяна Шарагова наголосила на необхідності зосередити роботу на патріотичному вихованню населення та відродженню традицій і звичаїв.

 За результатами роботи 2014 року та за вагомий особистий внесок у розвиток культури Буковини Тетяна Шарагова вручила грамоти управління культури Чернівецької ОДА кращим працівникам культури району.

          Рада відділу культури Кельменецької районної державної адміністрації та райком профспілки працівників культури району постановили інформацію начальника відділу культури районної державної адміністрації Наталії Чепурняк взяти до відома, рекомендували працівникам закладів культури району продовжити роботу щодо забезпечення виконання завдань, визначених указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями обласної та районної державних адміністрацій та обласної і районної рад з питань роботи закладів культури.

          Враховуючи високі досягнення у професійній діяльності, вагомий внесок у розвиток культури району та за підсумками роботи у 2014 році було прийнято рішення нагородити почесними грамотами відділу культури Кельменецької райдержадміністрації кращих працівників культурно-освітніх установ району: Діну Андрущак, викладача Кельменецької художної школи, Орисю Базилюк, викладача Кельменецької художньої школи, Тетяну Горобець, викладача Кельменецької музичної школи ім. М. Ткача, Тетяну Іванську, керівника зразкового дитячого драматичного колективу будинку народної творчості та дозвілля с. Лівинців, Аллу Ілаш, директора Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля, Марію Комерзан, директора Будинку культури с. Росошани, Наталію Костенюк, директора Будинку культури с. Бабин, Ольгу Мельник, художнього керівника Будинку культури с. Нелипівців, Ніну Олійник, завідуювача бібліотекою-філією с. Новоселиці, Михайла Олійника, старшого викладача Кельменецької музичної школи ім. М. Ткача, Наталію Продан, директора Будинку народної творчості с. Іванівців, Василя Сливку, художника комунального закладу «Кінотеатр Дон», Людмилу Статник, завідувача бібліотекою-філією с. Подвір’ївки.

За сприяння підвищенню іміджу клубного закладу культури на селі, створення сприятливих умов для ефективного спілкування сільських громадян відділ культури Кельменецької районної державної адміністрації вручив подяку Росошанівському сільському голові Світлані Кучейник та Бабинському сільському голові Віктору Григорошенку.

ЗВІТУЮТЬ КЕЛЬМЕНЧАНИ

 

         Після завершення наради присутніх потішили патріотичною літературно-музичною композицією «Україна – це ми» у виконанні Ірини Рябко, Наталі Білобрицької та Альони Лиходень.