ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІДвадцяте століття залишило нам у спадок такі події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребують осмислення історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність й власну державність.

 До таких подій, безумовно, належить 22 січня 1919 року – день підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

На Кельменеччині День Соборності України відзначили урочистостями за участю голови районної державної адміністрації Сергія Буняка, заступника голови районної ради Анатолія Горобця, трудових колективів району, представників засобів масової інформації та громадськості.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ

З визначною подією в історії українського народу присутніх привітав керівник виконавчої влади району Сергій Буняк. У своєму зверненні він підкреслив, що сила нашої держави – в єдності українських земель. «Це свято нагадує нам, що Україна не розділена на Східну й Західну, а що у нас - єдина держава і ми - єдиний народ!» Голова райдержадміністрації висловив сподівання, що територіальна цілісність України, яка скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Сергій Буняк також нагадав, що саме у цей день 2014 року відбулися перші кроваві сутички на вулиці Грушевського у Києві. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ

 

Ведуча свята Наталія Білобрицька здійснила своєрідний екскурс в історію об’єднання українських земель. Щемлива музично-театральна композиція за участю школярів Кельменецького ліцею з інтерпретацією сучасних історичних подій викликала сльози на очах у всіх небайдужих. У цей день слова відомої пісні «Моя Україна» у виконанні Мар’яни Мельник звучали по-особливому гордо. На завершення урочистостей очільники району поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

 В бібліотечних установах району з нагоди Дня Соборності України відбулися інформаційно-просвітницькі та навчально-виховні заходи. Були оформлені тематичні експозиції та книжкові виставки, присвячені цій знаменній події.

 Особлива увага приділялася патріотичному вихованню наймолодшого покоління. У дошкільних закладах Кельменеччини проводилися тематичні ранки та виховні години на тему: «Єдина і неподільна Україна». У цей день в усіх храмах району прихожани щиро молилися за єдність України.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ