Фільтр
 • «Буковинська театральна весна» на Вижниччині

  «Буковинська театральна весна» на Вижниччині 31 березня у Вижницькому районі відбувся районний етап обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» - 2017.

 • Тематичний захід з нагоди 100-річчя Української революції у Кельменцях

   

  Тематичний захід з нагоди 100-річчя Української революції у Кельменцях30 березня у Кельменецькому РБНТД відбувся тематичний захід «Українська революція 1917- 1921» з нагоди 100-річчя від початку цієї події, на яку запросили працівників клубних установ району.

 • Звітний концерт у будинку естетики та дозвілля м. Чернівців

  Звітний концерт у будинку естетики та дозвілля м. Чернівців29 березня у будинку естетики та дозвілля м. Чернівців відбувся творчий звіт аматорських колективів закладу. Темою цьогорічного заходу стало натхнення, що відображалося і у самій його назві - «Територія натхнення».

 • Звітувала «Альтернатива»

  Звітувала «Альтернатива»30 березня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася звітна програма народного аматорського вокально-інструментального гурту «Альтернатива».

 • «Свято вареника» у Сокирянській ЦРБ

  «Свято вареника» у Сокирянській ЦРБ 30 березня у Сокирянській центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему: «Сільські бібліотеки: реальний стан, проблеми і перспективи». Під час семінару учасники обговорили питання функціонування та діяльності бібліотек на сучасному етапі, статус бібліотечних установ як краєзнавчих інформаційних центрів.

 • «Книгоманія» - 2017 у Кельменцях

  «Книгоманія» - 2017 у Кельменцях 29 березня у Кельменецькій центральній районній бібліотеці відбувся районний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» - 2017». У конкурсі взяли участь 19 юних книголюбів - учнів 6-7 класів, активних користувачів сільських бібліотек Кельменецької централізованої бібліотечної системи. Вони продемонстрували свою обізнаність та любов до літератури. Дітей підтримували їхні наставники - сільські бібліотекарі та батьки, які й привили їм любов до читання.

 • Незабутня пісня Квітки Цісик

  Незабутня пісня Квітки Цісик29 березня у рамках Дня тематичної інформації відвідувачі Сокирянської центральної районної бібліотеки мали можливість познайомитися з творчістю американської співачки українського походження, виконавиці українських народних і популярних пісень Квітки Цісик.

 • У «Автографі» вручали ордени добровольцям

  У «Автографі» вручали ордени добровольцямНещодавно у будинку культури творчої молоді «Автограф» відбулося вручення орденів «Лицарський хрест добровольця» буковинцям - учасникам антитерористичної операції на Сході країни.

 • Виїзне засідання обласної ради директорів районних та міських клубних закладів

  Виїзне засідання обласної ради директорів районних та міських клубних закладів 29 березня на базі Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля і клубних закладів сіл Мигово, Чорногузи Вижницького району відбулося засідання обласної ради директорів районних та міських клубних закладів на тему: «Сучасний клубний заклад. Інноваційні методи роботи».

 • Колектив з Глибоччини взяв участь у Шевченківських днях в Румунії

  Колектив з Глибоччини взяв участь у Шевченківських днях в РумуніїНародний аматорський фольклорний колектив «Вишиванка» з села Старий Вовчинець на Глибоччині нещодавно побував на Шевченківських днях у Румунії.

 • Нагородили ветеранів

  Нагородили ветеранів28 березня у Кельменецькій РДА з нагоди 73-ї річниці визволення Кельменецького району від нацистських загарбників нагородили та присвоїли звання «Почесний ветеран України» ветерану Другої Світової війни Василю Кубляку, герою праці Леоніду Буняку, голові ветеранської організації Василю Флоряку та Марії Бордюжан.

 • «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…»

  «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…»У рамках Всеукраїнського тижня молодіжної книги «Читання – теж імідж», який проходив у Глибоцькій районній бібліотеці та до Всесвітнього дня поезії, 23 березня спільно із завідувачембібліотеки Глибоцького професійного ліцею для студентів провелизустріч з творчими людьми Глибоччини «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

 • Аматори з Чернівців здобули найвищі нагороди престижного фестивалю

  Аматори з Чернівців здобули найвищі нагороди престижного фестивалюНа Міжнародному конкурсі дитячого та юнацького мистецтва «Таланти весни» – 2017 у Києві вихованка вокального гуртка «Автограф» будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівців Ольга Яремчук (художній керівник – заслужена артистка України Марія Лобурак) завоювала Гран-прі у номінації «Естрадний вокал».

 • Інноваційні методи роботи бібліотек Сокирянщини: реалії сьогодення та плани на перспективу

  Інноваційні методи роботи бібліотек Сокирянщини: реалії сьогодення та плани на перспективу27 березня на базі Сокирянської центральної районної бібліотеки провели засідання круглого столу на тему: «Інноваційні методи роботи бібліотек Сокирянщини: реалії сьогодення та плани на перспективу».

 • Ігорю Буркуту - 70!

  Ігорю Буркуту – 70!

  У ці весняні дні своє славне 70-ти річчя святкує науковець, публіцист, педагог та громадський діяч Ігор Григорович Буркут.

  Відомий історик та політолог Ігор Буркут вже понад двадцять років викладає і для слухачів курсів підвищення кваліфікації працівників культури та мистецтва при учбово-методичному центрі культури Буковини. Завжди цікаві та змістовні лекції він проводить для клубних, бібліотечних та музейних працівників, а також викладачів музичних і художніх шкіл краю.

  Щиро вітаючи з ювілеєм, бажаємо Ігорю Григоровичу здоров’я і добра, творчої наснаги на багато літ щасливого життя!

 • Міжнародний день театру відзначили у Заставні

  Міжнародний день театру відзначили у Заставні25 березня у Заставнівському районному палаці культури відбулася прем’єра вистави Івана Нагірняка «Камінь на серці» народного аматорського театру «Дивосвіт». На прем’єру запросили родину Івана Нагірняка. Дружина автора щиро дякувала режисеру – заслуженому працівнику культури України Лідії Гайдей та акторам за гарну постановку. Квіти та грамоти вручили голова Заставнівської РДА Юрій Кітар, представник районної ради Олена Гольцова та начальник відділу культури Василь Барабащук.

 • Міжнародний день театру в Сокирянах

  Міжнародний день театру в Сокирянах24 березня у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся захід, присвячений Міжнародному дню театру. Театральне мистецтво - багатогранне і різноманітне, допомагає взаєморозумінню, збагачує внутрішній світ кожної людини. Театр – це завжди атмосфера свята, духовності та високої культури.

 • Обласний виконавський конкурс учнів народних відділів по класу бандури

  Обласний виконавський конкурс учнів народних відділів по класу бандури24 березня у Чернівецькій музичній школі №4 відбувся обласний виконавський конкурс учнів народних відділів музичних та мистецьких шкіл по класу бандури, який проводився з метою професійного розвитку учнів, підвищення рівня їхньої виконавської майстерності.

 • Обласний виконавський конкурс учнів струнно-смичкових відділів

  Обласний виконавський конкурс учнів струнно-смичкових відділів22-23 березня у Чернівецькій музичній школі №1 відбувся обласний виконавський конкурс учнів струнно-смичкових відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв, який проводився з метою формування творчо обдарованих особистостей, підвищення рівня їхньої виконавської майстерності.

 • "Музи кохання"

  "Музи кохання"

  23 березня у будинку культури мікрорайону "Роша" м.Чернівців відбувся звітний концерт колективів закладу «Музи кохання».

 • «Духовна квітка Буковини»

  «Духовна квітка Буковини»Працівники відділу культури і туризму Глибоцької РДА спільно з працівниками музею-садиби Ольги Кобилянської у селі Димка провели літературно-історичну годину пам`яті великої письменниці «Духовна квітка Буковини».

 • Душа поета – пісня Бога

  Душа поета – пісня БогаЗ нагоди Всесвітнього дня поезії у бібліотечних установах Сокирянського району провели низку заходів, під час яких читачів ознайомили з творчістю українських поетів-класиків, сучасних та місцевих авторів.

 • У Глибоці презентували збірку поезій Світлани Кирилюк

  У Глибоці презентували збірку поезій Світлани КирилюкВсесвітній день поезії Глибоччина відзначила презентацією поетичної збірки лауреата Міжнародної премії ім. О. Кобилянської Світлани Кирилюк.

  21 березня працівники відділу культури і туризму Глибоцької РДА провели презентацію збірки поезій уродженки смт. Глибока, кандидата філологічних наук, доцента кафедри сучасної української літератури ЧНУ ім. Ю. Федьковича Світлани Кирилюк.

 • Названо переможців обласного туру Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена - 2017»

  Названо переможців обласного туру Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена - 2017»У цьогорічному обласному турі Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» взяли участь 24 юні митці Буковинського краю. Їхні твори експонувалися у Чернівецькому обласному художньому музеї: 92 твори – у номінації «Образотворче мистецтво» і 50 – у номінації «Народне мистецтво». З 24 учасників 6 отримали найвищі бали і будуть презентувати власні твори у м. Києві під час заключного етапу конкурсу.

 • На Глибоччині згадували події Української революції

  На Глибоччині згадували події Української революції2017-й рік проголошено Роком Української революції 1917—1921 років. До цієї дати працівники культури Глибоцького району презентували розгорнутий історичний матеріал про здобутки тієї революції та провели історичні паралелі між подіями сторічної давнини і сучасною боротьбою українського народу за цілісність держави.

 • «Село моє, життя моє…»

  «Село моє, життя моє…»19 березня у Народному домі села Бузовиця Кельменецького району відбувся літературно-музичний захід «Село моє, життя моє…». Ведучими заходу були Інна Сташкевич та Ігор Довганчин. Односельчани та гості свята гучними оплесками підтримували виступ жіночого ансамблю «Горлиця», учасниці якого потішили піснями «Пахне рідне село», «Ой, вербиченько», «Чому бджоли не йдуть в поле». Вірші українських поетів читали Софійка Гарюк, Василь Геленюк та Інна Сташкевич.

 • «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!»

  «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!»Книга у житті маленького читача та у становленні його особистості має велике значення. Дитячі книжки – це цілий світ, усе найцікавіше і найзагадковіше у цьому світі – з книжок. З яскравих книжкових магазинів або бібліотек нам посміхаються казкові принцеси, грізно позирають велетні – динозаври і, навіть, прибульці-марсіани привітно махають руками. У наш час інтенсивного розвитку інформаційних технологій, тотальної комп’ютеризації та швидкого Інтернету надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання, адже нічого не може замінити спілкування дитини з книгою.

 • «Чарівне слово поезії»

  «Чарівне слово поезії»Всесвітній день поезії – свято, що відзначають щороку у день весняного рівнодення – 21 березня. З нагоди цього дня у Вижницькій районній бібліотеці відбулися поетичні читання «Чарівне слово поезії». Організатори запросили на захід своїх колег, активних читачів та друзів.

 • У Чернівцях відбулася методична конференція для викладачів художніх шкіл

  У Чернівцях відбулася методична конференція для викладачів художніх шкіл20 березня у художній школі ім. М.Івасюка м. Чернівців відбулася методична конференція для викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області на тему: «Формування світогляду учня, розвиток його творчої особистості під час навчального процесу». У її роботі взяли участь 37 викладачів.

 • У Чернівцях відбулося засідання Ради директорів художніх шкіл

  У Чернівцях відбулося засідання Ради директорів художніх шкіл20 березня у художній школі ім. М.Івасюка м. Чернівців відбулося засідання Ради директорів художніх шкіл. У засіданні взяв участь головний спеціаліст відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Ігор Сорокоумов, методист методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ Василь Беженар та 11 директорів художніх шкіл Чернівецької області.

 • Обласний виконавський конкурс учнів народних відділів

  Обласний виконавський конкурс учнів народних відділів16 березня у Чернівецькій музичній школі №2 відбувся обласний виконавський конкурс учнів народних відділів музичних та мистецьких шкіл по класу баяна, акордеона. Захід проводився з метою виявлення та подальшого професійного розвитку талановитих учнів, підвищення рівня їхньої виконавської майстерності. У конкурсі взяли участь 59 юних виконавців трьох вікових категорій з 29 музичних та мистецьких шкіл.

 • Урочистості з нагоди 100-річчя з дня утворення Української Центральної Ради

  Урочистості з нагоди 100-річчя з дня утворення Української Центральної Ради17 березня у Кіцмані відбувся урочистий захід з нагоди 100-річчя від дня Української Революції та утворення Української Центральної Ради. У заході взяли участь голова Кіцманської районної державної адміністрації Іван Друцул, заступник голови районної ради Іван Гулей, держслужбовці, представники органів місцевого самоврядування та широкі кола громадськості.

 • Обласний виконавський конкурс учнів народних відділів по класу цимбалів

  Обласний виконавський конкурс учнів народних відділів по класу цимбалів16 березня у Чернівецькій музичній школі №2 відбувся обласний виконавський конкурс учнів народних відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв по класу цимбалів.

 • “А ми тую славу повік не забудем”

  “А ми тую славу повік не забудем”Виповнилося 100 років від початку подій Української Революції 1917 – 1921 років – одного з найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу. 17 березня у селі Драчинці Кіцманського району відбувся урочистий масовий захід з нагоди цієї дати «А ми тую славу повік не забудем».

 • У Заставні відзначили 100-річчя подій Української Революції

  У Заставні відзначили 100-річчя подій Української Революції

  17 березня у Заставнівському районному будинку дитячо-юнацької творчості працівники культури провели державні урочистості з нагоди відзначення 100-річчя подій Української Революції, створення Центральної Ради та вшанування пам’яті її учасників. Присутні на заході поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т. Г. Шевченку та до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

 • Брати Капранови презентували свої твори на Сокирянщині

  Брати Капранови презентували свої твори на Сокирянщині17 березня у Сокирянській музичній школі відомі українські видавці та письменники брати Капранови провели зустріч з жителями району, під час якої презентували новий історичний роман «Забудь-річка». Назва роману походить від старого язичницького символу – «Забудь-річки», що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

 • «Тризуб – це Україна»

  «Тризуб – це Україна»Працівники культури Сокирянщини постійно проводять роботу по інформуванню громадян про національну символіку України. З цією метою проводиться роз’яснювальна робота щодо її використання, оформлюються стенди та книжкові виставки, організовуються різноманітні культурно-мистецькі заходи.

 • «Захисник за велінням серця»

  «Захисник за велінням серця»14 березня у нашій державі уперше відзначили День українського добровольця. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця стали на захист своєї Батьківщини.16 березня у Кельменецькій центральній районній бібліотеці провели урок мужності «Захисник за велінням серця». На захід запросили волонтерів, учасників антитерористичної операції, батьків учасника АТО та усіх небайдужих жителів райцентру.

 • Юні художники з Буковини – переможці Всеукраїнського конкурсу

  Юні художники з Буковини – переможці Всеукраїнського конкурсуСтали відомі результати ІV етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!». У січні-лютому 2017 року працівники методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ провели обласну виставку у рамках цього конкурсу та визначили 10 переможців у номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Народне мистецтво». Твори юних митців з Буковини експонувалися у столиці.

 • Обласний конкурс ансамблевої гри учнів–гітаристів музичних шкіл та шкіл мистецтв

           Обласний конкурс ансамблевої гри учнів–гітаристів музичних шкіл та шкіл мистецтв15 березня у Чернівецькій музичній школі №4 відбувся обласний конкурс ансамблевої гри учнів-гітаристів музичних шкіл та шкіл мистецтв. У конкурсі взяли участь 35 колективів, з них 26 дуетів, 6 тріо, 2 ансамблі великої форми та один квартет. Загальна кількість учасників - 98 учнів різних вікових категорій.

 • Не стало Михайла Станкевича

  Не стало Михайла Станкевича       Надійшла сумна звістка. Сьогодні, 16 березня, перестало битися серце відомого українського мистецтвознавця, педагога Михайла Євстахійовича Станкевича.

 • «Добро починається з тебе»

  «Добро починається з тебе»11 березня 2017 року у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся звітний концерт студії сучасного та народного танцю «INSIGHT Dance Studio».

 • «Рушники, рушники – то матусі моєї роки»

  «Рушники, рушники – то матусі моєї роки»Усім добре відоме прислів’я: «Без верби і калини нема України». Та нема України й без вишиванки. Наша країна здавна славиться на увесь світ вишитими рушниками , сорочками, серветками.

 • Презентація карти «Вишивана моя Україна» у Кельменцях

  Презентація карти «Вишивана моя Україна» у Кельменцях 13 березня у Кельменцях відбулася презентація карти «Вишивана моя Україна», що відбулася у рамках всеукраїнської акції Державної казначейської служби України та була приурочена 25-й річниці незалежності нашої держави. Участь у заході взяли голова Кельменецької районної державної адміністрації Віталій Швець та голова районної ради Віктор Ілаш, працівники районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, колектив управління Державної казначейської служби України в Кельменецькому районі, представники селищної ради та засобів масової інформації.

 • Карта "Вишивана моя Україна" на Хотинщині

  Карта "Вишивана моя Україна" на Хотинщині13 березня у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася презентація карти "Вишивана моя Україна" за участю голови Хотинської райдержадміністрації Петра Допіряка, заступника голови райдержадміністрації Тетяни Кравецької, начальника Управління Державної казначейської служби у Хотинському районі Олександра Романюка, працівників Управління Державної Казначейської служби України у Хотинському районі Чернівецької області та учнівської молоді.

 • «Подвигу українських добровольців - слава»

  «Подвигу українських добровольців слава»13 березня напередодні святкування Дня українського добровольця у Кіцманській дитячій районній бібліотеці провели патріотичну бесіду під назвою «Подвигу українських добровольців - слава» для учнів Кіцманської районної гімназії.

 • В УМЦКБ відкрили виставку робіт художників-аматорів Кіцманщини

   В УМЦКБ відкрили виставку робіт художників-аматорів Кіцманщини     Чернівчани та гості нашого міста мають унікальну можливість ближче познайомитися з творчістю художників-аматорів Кіцманщини. У більшості людей цей район асоціюється з іменами славетних музикантів та співаків, - Орестом і Денисом Руснаками, Володимиром Івасюком, Дмитром Гнатюком, Алеко Цурцуманом. Але не менш багата Кіцманщина й майстрами традиційного народного мистецтва та майстрами пензля. 

 • У БНТД села Зелена вітали жінок

  У БНТД села Зелена вітали жінок8 березня у будинку народної творчості та дозвілля села Зелена Кельменецького району відбулася святкова програма до Міжнародного жіночого дня.

 • «Струни Кобзаревого серця»

  «Струни Кобзаревого серця»10 березня учні та вчителі НВК села Бузовиця Кельменецького району спільно з працівниками місцевого Народного дому провели літературну годину «Струни Кобзаревого серця», присвячену пам’яті Т. Г. Шевченка. Директор Народного дому Інна Сташкевич та художній керівник Ігор Довганчин доносили Шевченкове слово, його велич і неперевершену силу духу разом з юними ведучими Олечкою Перчук та Владиком Дуплавом. Про значимість творчості геніального поета, художника, мислителя, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка розповіла Євгенія Яцишена, методист Кельменецького РБНТД.

 • «Тарасові шляхи»

  «Тарасові шляхи»12 березня у будинку культури села Шубранець Заставнівького району відбувся літературно-музичний вечір «Тарасові шляхи», присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г Шевченка. Присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Дитинство Тараса» та роботи майстрині–вишивальниці Марії Пентелюк.

 • «Я жінка, я Богом запалена свіча»

  «Я жінка, Я Богом запалена свіча»Жінка - весна… Вона сходить зелено-світлою, молодою, трав’яною красою та зігріває замерзлі душі й серця чоловіків. Вона світить сонцем знань та зорями мудрості. 8 березня у Народному домі села Бузовиця Кельменецького району відбувся святковий концерт «Я жінка, я Богом запалена свіча».

 • "Жінка як весна завжди прекрасна"

  "Жінка як весна завжди прекрасна"8 березня у будинку культури села Вовчинець Кельменецького району відбувся тематичний вечір "Жінка як весна завжди прекрасна", присвячений Міжнародному жіночому дню.

 • Великого Кобзаря вшановували у Сторожинці

   Великого Кобзаря вшановували у Сторожинці10 березня у Сторожинці відбулося урочисте зібрання з нагоди 203–ї річниці від дня народження генія українського слова, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

 • «Україна й жінка, як весна цвітом багата…»

   «Україна й жінка, як весна цвітом багата…»5 березня у будинку культури села Добринівці Заставнівського району відбувся творчий звіт «Україна й жінка, як весна цвітом багата…». У звітній програмі взяли участь всі аматорські колективи, які працюють при будинку культури.

 • Конкурс «Міні-міс Новодністровськ»-2017

  Конкурс «Міні-міс Новодністровськ»-2017Зала БНТД «Молодіжний» ледь умістила всіх охочих, хто прийшов уболівати за юними красунями, які таки наважилисья позмагатися у конкурсі «Міні-міс Новодністровськ»–2017.

 • «Ми Тебе не забули, Тарасе»

  «Ми Тебе не забули, Тарасе» 9 березня у бібліотеці Старововчинецького БНТД відбулася літературно-мистецька година з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Ми Тебе не забули, Тарасе». Захід підготували завідувач бібліотеки В. Кінащук та директор БНТД О. Балан.

 • “Буковинське намисто”

  “Буковинське намисто”У будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівців відбувся звітний концерт творчих колективів установи під назвою “Буковинське намисто”. Звіт був присвячений 68-й річниці від дня народження композитора, музиканта, Героя України Володимира Івасюка. До програми-імпрези увійшли інструментальні, вокальні, хореографічні та театральні композиції у виконанні учасників гуртків.

 • У Старому Вовчинці вітали поважних мешканок села

   У Старому Вовчинці вітали поважних мешканок села7 березня працівники Старововчинецького БНТД (директор – О.Балан, художній керівник – А. Балан) та завідувач місцевої бібліотеки В. Кінащук вітали зі святом 8 березня поважних жінок села.

 • «Кохання – вічне»

  «Кохання – вічне»Коли розкошує жіноча душа, тоді й сонце усміхається по-особливому привітно, і небо здається принадно-синьооким, і квіти випромінюють виняткові аромати свіжості й душевного злету! Саме ось таких барв і ноток додали чарівній статі учасники й організатори феєрично-святкової концертної програми «Кохання – вічне», яка так гармонійно і блискуче виплела березневу канву Міжнародного жіночого дня після яскравого спалаху дитячих талантів та краси юних новодністровських моделей.

 • «Весняні квіти – жінці»

  «Весняні квіти – жінці»З п’янкими пахощами весни воскресають Віра, Надія, Любов. З-під снігу пробиваються маленькі світлоголові підсніжники, купаються у сонячному промінні, ловлять ніжний подих весни, радіють вітерцю. У цю пору розквітає щастям жінка. За добу до найніжнішого свята 8 березня на сцені Глибоцького РБТД відбувся концерт «Весняні квіти-жінці».

 • Учасники гуртка народного танцю вітали найрідніших жінок

  Учасники гуртка народного танцю вітали найрідніших жінок9 березня учасники гуртка народного танцю «Барвінок» (керівник - Марина Аврам) підготували свято для своїх найрідніших жінок - мам та бабусь.

 • У Глибоці діти виготовляли листівки до 8 березня

  У Глибоці діти виготовляли листівки до 8 березня6 березня у Глибоцькому РБТД відбулося чергове засідання клубу за інтересами «HANDMADE». На захід запросили майстриню Інну Зозуляк, яка провела майстер-клас «Листівка до 8 березня» Найкращий подарунок – у це гарне весняне свято – подарунок, зроблений своїми руками, особливо коли мова йде про дитячі ручки.

 • У Драчинцях вшановували Великого Кобзаря

  У Драчинцях вшановували Великого Кобзаря 9 березня масовий захід, присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка урочисто провели у селі Драчинці Кіцманського району біля пам'ятника Великому Кобзареві . У центрі села зібралося чимало людей, серед яких були й сивочолі ветерани, й зовсім юні поціновувачі невмирущої творчості Шевченка.

 • Його душа, його пісня не вмре, не загине»

  «Його душа, його пісня не вмре, не загине»9 березня на центральному майдані у м. Заставна відбулося покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві. В урочистостях взяли участь керівники району, міста, представники установ і організацій. У Заставнівському РПК відбулося літературно-мистецьке свято «Його душа, його пісня не вмре, не загине», яке відкрили виконанням Державного Гімну України.

 • “Ім'я якій — жінка”

  “Ім'я якій — жінка” “Ім'я якій — жінка”, - так називався масовий захід, що відбувся 8 березня у будинку культури села Драчинці Кіцманського району з нагоди Міжнародного жіночого дня.

 • Свято для жінок у Нелипівцях

  Свято для жінок у Нелипівцях8 Березня - радісне, весняне свято, яке бажаним гостем входить у кожну домівку. У цей день ми вітаємо своїх мам, бабусь, сестер, дружин.

  У будинку культури села Нелипівці Кельменецького району це свято відбулося у напрочуд теплій і дружній атмосфері. Присутніх зачарували своїм співом солістки Анна Заїка, Катерина та Іванка Костіні.

 • "Іду з дитинства до Тараса"

  «Іду з дитинства до Тараса»У закладах культури Сокирянського району відбулася низка заходів, присвячених 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

 • У Вижниці відзначили чергову річницю від дня народження Великого Кобзаря

  У Вижниці відзначили чергову річницю від дня народження Великого Кобзаря9 березня з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Вижниці відбулася низка заходів. Представники районної влади, широкі кола громадськості зібралися на площі Героїв Майдану, щоб вшанувати Великого Кобзаря.

 • "Жінко, ти завжди велична"

  "Жінко, ти завжди велична"7 березня у будинку культури села Бабин Кельменецького району відбулася святкова концертна програма "Жінко, ти завжди велична". Захід проводився з метою вшанування матерів, сини яких служать у лавах Збройних Сил України, перебувають у зоні проведення АТО, багатодітних матерів, молодих мам, а також усіх жінок, дівчат та бабусь.

 • «О, жінко, ти - мрія, ти – весна!»

   «О, жінко, ти - мрія, ти – весна!»6 березня у Сокирянському РБНТД відбулися урочистості та святковий шоукейс «О, жінко, ти - мрія, ти – весна!» з нагоди Міжнародного жіночого дня. У святковій залі оформили виставку робіт учнів та директора Сокирянської художньої школи Тетяни Гладкої.

 • У Вижниці вшановували прекрасну половину людства

  У Вижниці вшановували прекрасну половину людстваПо-різному можна відноситися до державних свят, які ми отримали у спадок від радянських часів. У суспільстві великі суперечності викликає відзначення свята 8 березня. Як би не критикували його, але висловити шану і подяку за ту роботу, роль, які жінки виконують у сучасному суспільстві, а жінкам підвести підсумки своєї праці, своїх здобутків і намітити подальші плани у гарний весняний день - це не така вже й погана ідея. 7 березня у Вижницькому РБНТД відбулося святкове дійство до Міжнародного жіночого дня. Воно розпочалося вальсом у виконанні вихованців Буковинського центру мистецтв.

 • «Кобзар єднає Україну»

  «Кобзар єднає Україну»У рамках культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення 203-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка 6 березня у Сокирянській районній бібліотеці відбувся літературний вечір «Кобзар єднає Україну» за участю учнів 9-А класу загальноосвітньої школи №1 (класний керівник – Валентина Мельник). Мультимедійне оформлення заходу забезпечив бібліотекар Євген Гончар.

 • Жінко, ти завжди велична!

   Жінко, ти завжди велична!Водночас з першими квітами весна приносить одну з найяскравіших дат у календарі – свято жінки! Аби відзначити його і привітати усіх жінок-матерів, жінок-трудівниць, жінок-берегинь і дівчат Хотинщини, 7 березня у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля влаштували яскраве дійство.

 • Виставка творів художників-аматорів Кіцманщини

  Виставка творів художників-аматорів Кіцманщини

  АНОНС

  10 березня о 12.00 у залі учбово-методичного центру культури Буковини відбудеться відкриття виставки творів художників-аматорів Кіцманщини - Ярослава Горбашевського, Ярослава Баланецького, Галини Кудринської, Володимира Тащука, Олександра Козака, Івана Шарлая.

  Організатори заходу – управління культури Чернівецької облдержадміністрації та учбово-методичний центр культури Буковини.

  Кіцманщина… Дивовижний куточок Чернівецької області. У більшості людей він асоціюється з всесвітньовідомими співаками й музикантами: Орестом і Денисом Руснаками, Володимиром Івасюком, Дмитром Гнатюком, Алеко Цурцуманом. Та не менш багатий цей край майстрами традиційного народного мистецтва й майстрами пензля.

  В експозиції виставки 23 картини: пейзажі, натюрморти, відтворені на полотні події Революції Гідності, біблійні сюжети. Така виставка проводиться уперше і складається з робіт, що були написані художниками протягом останніх років.

  Щиро запрошуємо усіх поціновувачів

  образотворчого мистецтва!

 • На Кельменеччині вшановували пам'ять Великого Кобзаря

   На Кельменеччині вшановували пам'ять Великого КобзаряЗ нагоди 203–ї річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня у залі засідань Кельменецької райдержадміністрації та районної ради відбулися урочистості, в яких взяли участь голова районної державної адміністрації Віталій Швець, голова районної ради Віктор Ілаш, представники трудових колективів, засобів масової інформації та широких кіл громадськості Кельменеччини.

 • «Про жінку я пісню співаю»

  «Про жінку я пісню співаю»7 березня у Кельменецькому РБНТД з нагоди Міжнародного жіночого дня відбулися урочистості та святковий концерт «Про жінку я пісню співаю». Він розпочався композицією «Березень та Весна» у виконанні Максима Тютюнника і Крістіни Єрофєєвої-Бідюк.

 • Кіцманчанок вітали з жіночим святом

  Кіцманчанок вітали з жіночим святом7 березня чарівних, милих, прекрасних жінок Кіцманщини вітали з Міжнародним жіночим днем. З вітальними словами до присутніх звернулися голова Кіцманської районної державної адміністрації Іван Друцул, заступник голови Кіцманської районної ради Іван Гулей та голова міста Кіцмань Сергій Булега.

 • «Свято весни»

  «Свято весни»4 березня у БНТД села Комарів Кельменецького району в рамках культурно-мистецької акції «З криниці людської мудрості» відбувся концерт під назвою «Свято весни».

 • Вітаємо Діану Новак з почесним званням!

  Вітаємо Діану Новак з почесним званням!З нагоди Міжнародного жіночого дня Президент України Петро Порошенко підписав Указ №56/2017 «Про відзначення державними нагородами України жінок за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю». Серед нагороджених - відома майстриня народної вишивки та нанизування бісеру з Кіцманя Діана Новак. Згідно Указу Президента України їй присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України».

  Колектив учбово-методичного центру культури Буковини щиро вітає майстриню та бажає їй подальших творчих успіхів на ниві розвою традиційної народної культури.

 • Звітувала Кіцманська музична школа

  Звітувала Кіцманська музична школаНапередодні чергової річниці від дня народження легендарного композитора, музиканта, Героя України Володимира Івасюка у Кіцманській музичній школі, яка носить його ім’я, традиційно відбулася низка заходів.

 • У Глибоці юних митців знайомили з культурою Японії

  У Глибоці юних митців знайомили з культурою ЯпоніїЗа ініціативи Президента України та з народи 25–ти річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. Працівники Глибоцької центральної районної бібліотеки запланували низку заходів, що ознайомлять читачів з літературою, історією, культурою та звичаями цієї дивовижної країни.

 • «Хвилююче слово Пророка» - 2017

  ШевченкоПогожі березневі дні на Буковині всміхаються першими пролісками, напрочуд теплими сонячними промінцями, які так лагідно зігрівають після затяжної зими. Зазвичай початок української весни проходить під оберегом мудрого Шевченкового слова, яке так органічно вплелося в одвічний природній цикл.

 • «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»

  «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій нам душі окриля. Встає в новій красі, забувши лихоліття, твоя, Тарасе, звільнена земля!», - такими рядками 5 березня у будинку культури села Ошихліби Кіцманського району розпочався концерт, присвячений черговій річниці від дня народження генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій нам душі окриля. Встає в новій красі, забувши лихоліття, твоя, Тарасе, звільнена земля!», - такими рядками 5 березня у будинку культури села Ошихліби Кіцманського району розпочався концерт, присвячений черговій річниці від дня народження генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

 • Чергову річницю від дня народження Володимира Івасюка відзначили у Кіцмані

  11114 березня з нагоди 68-ї річниці від дня народження легендарного композитора, поета, Героя України Володимира Івасюка біля його пам’ятника у Кіцмані відбулись урочистості, покладання квітів та святковий концерт.

 • XXVІ обласний конкурс читців «Хвилююче слово Пророка»

  4 березня об 11.00 у залі Центрального палацу культури м. Чернівців відбудеться XXVІ обласний конкурс читців «Хвилююче слово Пророка», присвячений Т. Г. Шевченку.

  Організатори заходу – управління культури Чернівецької облдержадміністрації та учбово-методичний центр культури Буковини.

  За роки свого існування цей конкурс набув широкої популярності, оскільки у ньому беруть участь переможці районних турів. Серед учасників - учнівська, студентська молодь віком від 10 до 35 років з усіх районів області, а також міст Чернівці та Новодністровськ.

  Переможці обласного конкурсу неодноразово ставали учасниками Всеукраїнського конкурсу читців, де гідно представляли Буковинський край.

  Окрім поезій Великого Кобзаря, творів українських письменників-класиків читці виконують твори довільної тематики, співану поезію на слова Т. Г. Шевченка у супроводі бандури, фортепіано та а капелла.

  Щиро запрошуємо на справжнє свято мистецтва

  художнього слова!

 • «Свято зустрічі весни»

  Сокирянщина1 березня у Сокирянському районному центрі соціальної реабілітації дітей–інвалідів за участі працівників Сокирянського РБНТД відбулося «Свято зустрічі весни» для дітей  з обмеженими фізичними можливостями.

 • Юні митці презентують власні твори у рамках Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена»

  нові імена 2017Цього року в обласному турі Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» беруть участь 24 юні митці. Вони представили 142 роботи: 92 – у номінації «Образотворче мистецтво» і 50 – у номінації «Народне мистецтво».

 • Обласний відбірковий тур огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена»-2017

  нові імена1-2 березня відбувся обласний відбірковий тур огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» у номінації «Музичне мистецтво». У конкурсі взяли участь 42 виконавці. З них 32 учні музичних шкіл та шкіл мистецтв області, 10 студентів Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича.

 • Навчалися викладачі музичних та мистецьких шкіл області

  наша робготаЗ 20 лютого по 1 березня одночасно відбулися курси підвищення  кваліфікації двох груп слухачів наступних категорій: «Викладачі класу мідних духових інструментів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів» (тематика навчання: «Методика викладання та вдосконалення гри на мідних духових інструментах») та «Викладачі класу дерев’яних духових інструментів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів» (тематика навчання: «Вдосконалення методики викладання гри на дерев’яних духових інструментах»).

 • «Подорож у минуле»

  4444444444444Тематичний вечір-зустріч з поважними людьми села відбувся у будинку культури села Берегомет Кіцманського району. Запрошені згадали минулі роки зі свого життя: як жилося людям в ті часи, як ходили діти в школу, яка була одежа, їжа, на якій тканині вишивали, які пісні співали, коли пряли тощо.

 • «Нові імена» - 2017

  Виставка робіт учасників обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» - 2017

   

  1 березня 2017 року о 16.00 у приміщенні Чернівецького обласного художнього музею відбудеться відкриття виставки робіт учасників обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена». Організатори обласного відбіркового туру – управління культури Чернівецької облдержадміністрації та учбово-методичний центру культури Буковини.

  Конкурс спрямований на виявлення та підтримку юних мистецьких талантів у образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві. Учасники обласного туру - кращі учні художніх шкіл та шкіл мистецтв області, а також студій образотворчого мистецтва м. Чернівців. Вони продемонструють глядачеві свої кращі творчі напрацювання, які привертають увагу своєю унікальністю, фантазією та майстерністю.

  Щиро запрошуємо підтримати мистецьке майбутнє України!

   

  Виставка триватиме до 20 березня 2017 року.

 • Районний огляд-конкурс читців–декламаторів «Об’єднаймося ж, брати мої»

  КельменеччинаЗ метою виховання любові до рідної мови, підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва, підтримки талановитої молоді 28 лютого у Кельменецькому РБНТД відбувся районний огляд-конкурс читців–декламаторів, присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка «Об’єднаймося ж, брати мої».

 • "Кобзарем його ми звемо"

  хотинщина28 лютого у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний огляд-конкурс читців-декламаторів, присвячений пам'яті Т.Г. Шевченка "Кобзарем його ми звемо". Учасники виконували твори Великого Кобзаря,  українських письменників, присвячені Т. Г. Шевченку, композиції за сучасною поетичною шевченкіаною, співану поезію.

 • У Вижниці відбувся районний конкурс читців-декламаторів

  1111111111128 лютого у Вижницькому РБНТД відбувся районний етап обласного конкурсу читців-декламаторів «Хвилююче слово Пророка», присвячений 203-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

 • Гучна перемога учасників "Кроку вперед"

  хотинЗ 25 по 26 лютого зразковий аматорський хореографічний колектив сучасного танцю "Крок вперед" (керівник - Віра Тамазликар) брав участь у V ювілейному міжнародному фестивалі-конкурсі "Україна єднає світ", що проходив у м. Києві.

 • Славний «Алунелул» святкував 40-річчя

  Славний «Алунелул» святкував 40-річчя 26 лютого у будинку культури села Горбова Герцаївського району зібралися майже всі місцеві жителі та почесні гості, щоб відсвяткувати славний ювілей - 40-річчя від дня створення відомого народного аматорського  ансамблю танцю “Алунелул” (керівник – Юліан Буздуга).

 • Творчі успіхи вокально-інструментального гурту «Альтернатива»

  Кеьлменці30 березня відбувся перегляд атестаційної програми вокально-інструментальному гурту «Альтернатива» Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник - Євген Гаюра) на предмет присвоєння йому звання «Народний аматорський».

 • У Сторожинці відзначили 72-у річницю визволення міста від нацистських окупантів

      Сторожинець      29 березня у місті Сторожинець відзначили 72-у річницю визволення міста від нацистських окупантів. Пам’ять про загиблих вшанували покладанням квітів до Меморіалу воїнам-визволителям на Соборній площі райцентру та хвилиною мовчання.

 • “Легенди старого міста”

  Легенди старого міста29 березня у Будинку естетики та дозвілля м. Чернівців (директор – Ганна Якимець) відбувся звітний концерт “Легенди старого міста” за участю аматорських колективів закладу.

 • «Музичний ерудит» - 2016

        ерудит 28 березня у чернівецьких музичних школах № 1 та 2 була проведена обласна теоретична олімпіада «Музичний ерудит» серед учнів випускних класів.

 • На Вижниччині вшанували пам'ять Манолія Попадюка

  На Вижниччині вшанували пам'ять Манолія Попадюка22 лютого минуло 40 днів з дня смерті поета, публіциста та громадсько- культурного діяча Манолія Попадюка.

  За ініціативи директора Вижницької райкіновідеомережі В.Максимчука  та за підтримки директора Вижницької районної дитячої бібліотеки О. Ямбор члени творчого клубу «Німчич» зібралися у читальній залі Вижницької районної бібліотеки на вечір пам'яті поета «Обірвалась остання струна».

 • Чергова річниця визволення Сокирянщини

  Чергова річниця визволення Сокирянщини28 березня у місті Сокиряни відбувся мітинг з нагоди 72-ї річниці визволення Сокирянщини від фашистських загарбників. Захід відбувся за ініціативи представників Сокирянської райдержадміністрації та районної ради.

 • Народний аматорський чоловічий хор “Буковинці” на телепередачі «Фольк-мюзік»

  Буковинці23 березня народний аматорський чоловічий хор “Буковинці” будинку культури села Драчинці Кіцманського району (керівник – Ю.Чорней, акомпаніатори –  Г. Мельник та М. Вівчарюк) став учасником  телепередачі «Фольк-мюзік».

 • “Двері грюкають”

  Двері грюкають24 березня у Чернівецькому обласному ляльковому театрі відбулася вистава “Двері грюкають” за мотивами твору французького драматурга Мішеля Фармо, яку підготували студенти ІІІ курсу Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича (художній керівник – Костянтин Мадей).

 • Відкритий академічний концерт учнів струнно-смичкових інструментів

  Відкритий академічний концерт учнів струнно-смичкових інструментів 25 березня у Чернівецькій музичній школі № 1 в рамках роботи «Школи молодого викладача» було проведено відкритий академічний концерт учнів струнно-смичкових інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв. На відкритому академічному концерті було прослухано 14 учнів, які виконували 1-2 твори згідно програмних вимог свого класу. На концерті були присутні 9 молодих викладачів по класу скрипки та віолончелі.

 • Відкритий академічний концерт учнів відділів фортепіано

  Відкритий академічний концерт учнів відділів фортепіано 24 березня у Чернівецькій музичній школі № 1 в рамках обласного фестивалю фортепіанної музики та «Школи молодого викладача» було проведено відкритий академічний концерт учнів відділів фортепіано музичних шкіл та шкіл мистецтв області. Мета такого концерту - виявити рівень викладання фаху та професійний аналіз викладачами учнівських програм.

 • Обласний фестиваль фортепіанної музики

  Обласний, фестиваль, фортепіанної, музики23-24 березня у Чернівецькій музичній школі № 1 відбувся обласний фестиваль фортепіанної музики. Фестиваль проводився з метою сприяння розвитку зацікавленості викладачів у формуванні творчо обдарованих учнів, підвищення рівня їхньої виконавської майстерності та ознайомлення з творами українських композиторів.

 • Міжнародний день театру на Сокирянщині

  Міжнародний день театру на Сокирянщині 25 березня у приміщенні Сокирянського РБНТД відбулося свято з нагоди Міжнародного дня театру. Цей день є справжнім святом не тільки для акторів та режисерів, але й для мільйонів глядачів.

 • Яворівська іграшка-забавка для дітей та дорослих

  Яворівська іграшка25 березня в залі учбово-методичного центру культури Буковини  відкрилася виставка традиційної яворівської народної дерев’яної іграшки  відомих майстрів зі Львівщини Семена Тлустого та Галини Шумило. Після урочистого відкриття митці провели перший майстер-клас із розпису цієї дитячої забавки.

 • «Буковинська театральна весна» – 2016 розпочалася на Кельменеччині

   КельменціНа Кельменеччині розпочався районний огляд-конкурс аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» – 2016. 24 березня його відкрив театральний колектив «ТЕМП» будинку культури села Нелипівці, який презентував глядачам постановку за поемою Ганни Багряної «Над часом». Драматичну історію про кохання, що непідвладне плинності часу, відтворили семеро молодих акторів.

   

 • «Чисті роси» на Глибоччині

  чисті роси23 березня у Глибоцькому районному будинку культури відбувся виступ учасників районного етапу обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси».

 • Виставка художньої студї “Жива фарба”

   жива фарба23 березня у Чернівецькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки художньої студії “Жива фарба”.  

 • «Шевченківські думки в мистецьких узорах»

  «Шевченківські думки в мистецьких узорах»Працівники учбово-методичного центру культури Буковини постійно поглиблюють співпрацю зі своїми колегами у різних куточках нашої держави.

  У рамках обмінних виставок, започаткованих позаминулого року, 18 березня в світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилася виставка вишивки знаного чернівецького митця, заслуженого майстра народної творчості України Михайла Григоровича Покиданця під назвою «Шевченкові думи в мистецьких узорах».

 • Міська виставка науково-технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва

  Міська виставка науково-технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва22 березня у міському центрі науково-технічної творчості (МЦНТТ) відбулося відкриття міської виставки-конкурсу робіт учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів та вихованців гуртків МЦНТТ - гуртка “Радіотехнічне конструювання” (керівник – Борис Цибуляк), гуртка “Авіамоделювання” (керівник – Володимир Бабін), гуртка “Трасовий автомоделізм” (керівник – Володимир Циганчук), гуртка “Конструювання транспортної техніки” (керівник – Андрій Івасюк) та виставки декоративно-ужиткового мистецтва. Всього у конкурсі взяли участь представники 25-ти навчальних закладів міста Чернівці.

 • Рада директорів художніх шкіл та шкіл мистецтв області

  Рада директорів художніх шкіл та шкіл мистецтв області 22 березня у Чернівецькій художній школі ім. М. Івасюка відбулося засідання ради директорів художніх шкіл та шкіл мистецтв області.

 • Поетичні зустрічі на Вижниччині

  Поетичні зустрічі на ВижниччиніЗ нагоди Всесвітнього дня поезії у Вижницькій районній бібліотеці відбулася творча зустріч з молодими чернівецькими поетесами - Ольгою Калініченко, драматургом, артисткою, редактором та автором багатьох культурно–мистецьких і просвітницьких програм Чернівецької облдержтелерадіокомпанії та Оленою Логіновою, науковим співробітником меморіального музею Володимира Івасюка. Представниками молодої генерації поетів Вижниччини на зустрічі були Віталій Шпанюк та Наталія Негода.

 • Відкриті академічні концерти у рамках роботи «Школи молодого викладача»

  Відкриті академічні концерти у рамках роботи «Школи молодого викладача»18 березня у Чернівецькій музичній школі № 4 в рамках роботи «Школи молодого викладача» було проведено відкритий академічний концерт учнів відділів народних інструментів (гітара) та семінарське заняття на тему: «Оцінювання та аналіз виступів учнів на академічних концертах».

 • Обласний конкурс технічної майстерності по класу гітари

       Обласний конкурс технічної майстерності по класу гітари 18 березня у Чернівецькій музичній школі № 4 відбувся обласний конкурс технічної майстерності учнів відділів народних інструментів по класу гітари музичних шкіл та шкіл мистецтв. Конкурс проводився з метою удосконалення та розвитку технічної підготовки учнів. У ньому взяв участь 51 учень з 22 мистецьких шкіл області. Учні у двох вікових категоріях виконували по два етюди різними видами техніки.

 • Всеукраїнський тиждень дитячого читання на Сокирянщині

  Всеукраїнський тиждень дитячого читання на Сокирянщині Упродовж багатьох років березневими днями у Сокирянській дитячій районній бібліотеці проходитьВсеукраїнський тиждень дитячого читання.Це – свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, незважаючи на вік (адже всі дорослі колись були дітьми).

 • «Нові імена» - 2016

   "Нові імена" - 201616-17 березня відбувся обласний відбірковий тур Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» у номінації «Музичне мистецтво». Щорічний конкурс спрямований на виявлення та підтримку юних мистецьких талантів та вдосконалення професійної майстерності викладачів.

 • «Поет, художник, борець!»

           Глибока, Шевченко10 березня у ЗОШ І-ІІІ ст. села Стерче Глибоцького району відбувся захід під назвою «Поет, художник, борець!», присвячений 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. 

 • «Жінка – одвічна загадка природи»

   

  Глибока13 березня у клубі села Слобідка Глибоцького району працівники місцевої бібліотеки та клубу провели тематичний вечір «Жінка – одвічна загадка природи», на якому діти привітали своїх мам та бабусь з Міжнародним жіночим днем.

 • Творча лабораторія хореографів у Сторожинці

  Творча лабораторія хореографів у Сторожинці15 березня на базі Сторожинецького РБНК відбулася творча лабораторія для керівників хореографічних колективів сільських будинків культури на тему: «Специфічні особливості постановчої роботи у дитячому хореографічному колективі».

 • “Жіночий Всесвіт Буковини”

  “Жіночий Всесвіт Буковини”7 березня в “Університеті Штефана чел Маре” (м. Сучава, Румунія) відбулося колоритне свято традиційної народної культури “Жіночий Всесвіт Буковини”, яке зорганізували Центр збереження та популяризації традиційної культури в складі центру культури “Буковина” та громадська організація “Ватра Сатулуй” (керівник – Калін Братяну).

 • IX фестиваль культур міст-побратимів у Коніні

  IX фестиваль культур міст-побратимів у Коніні11-13 березня у місті Конін (Польща) відбувся IX фестиваль культур міст-побратимів, на якому побувала делегація Чернівців на чолі з міським головою Олексієм Каспруком.

 • «Місто Лева» – 2016

  11-13 березня у Львові відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Місто Лева» – 2016. Проект має на меті відродити, зберегти та розвивати національну культуру, ознайомити країну з її найкращими талантами, встановити творчі контакти між учасниками. У програмі заходу виступи конкурсантів у різноманітних номінаціях, серед яких переважали хореографічний та вокальний жанр.

 • Україна – благословенна Богом земля

  Україна – благословенна Богом земля Українців об’єднує воля, творчість, патріотизм та любов до прекрасного… Адже мистецтво не має кордонів і вікових меж. У цьому можна було переконатися під час творчих звітів клубних установ Сокирянського району, що проходять у рамках районного фестивалю народної творчості «Моя Україна – єдина родина», присвяченого 25-й річниці Незалежності України. У цих заходах беруть участь вихованці дошкільних дитячих установ, школярі, молодь та люди поважного віку. 5-6 березня фестивальні заходи відбулися у селах Василівка, Ожеве та Шишківці.

 • Виставки творчих робіт у Новоселиці

  Виставки творчих робіт у Новоселиці1 березня у місті Новоселиця відбувся XVII Міжнародний фестиваль молдавської культури «Мерцішор», який організовує Асоціація молдаван України. Мерцішор – традиційне свято зустрічі весни у Молдові та Румунії.

 • У Драчинцях вшанували пам'ять Великого Кобзаря

  9 березня у селі Драчинці Кіцманського району відбувся урочистий захід «Ти правди й вольності Пророк», присвячений 202-й річниці від дня народження письменника, художника там мислителя Тараса Шевченка, який  організували працівники культури села за участю творчого колективу Драчинецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів (директор - М. Незнайко), Драчинецького ДДНЗ"Теремок" (керівник - Г.Рєзнік),  ради ветеранів села (голова - Т. Кошурба) та сільського голови К. Прокопця.

   

 • “Жінка – найчарівніше творіння Землі!”

         “Жінка – найчарівніше творіння Землі!”Напередодні 8 березня у будинку культури села Драчинці Кіцманського району відбувся захід під назвою “Жінка – найчарівніше творіння Землі!”

 • “Родина скликає друзів”

   “Родина скликає друзів”“Родина скликає друзів”, - під такою назвою 11 березня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося свято з нагоди річниці від дня створення ансамблю народної пісні «Родина» (керівник - Дмитро Волошин). Захід зібрав чимало друзів, дорогих та почесних гостей, шанувальників творчості колективу та жителів райцентру.

   

 • У Сторожинці відбулося свято борщу

   

  У Сторожинці відбулося свято борщу8 березня у рамках святкового вогника до Міжнародного жіночого дня в кафе «Дзвони» відбувся захід «Уклін тобі, жінко» та конкурс «Український червоний борщ», який організувала Сторожинецька районна організація інвалідів СОІУ .

 • У Вижниці вшанували пам’ять Тараса Шевченка

  У Вижниці вшанували пам’ять Тараса ШевченкаУ Вижниці відбулася урочиста хода вулицями міста, присвячена 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.Квіти до пам’ятника Великому Кобзарю поклали заступник голови Вижницькоїрайдержадміністрації Клавдія Назаренко, заступник голови Вижницькоїрайонної ради Сергій Вірста та Вижницький міський голова Олексій Чепіль.

 • У Берегометі вшанували пам'ять Великого Кобзаря

  9 березня з нагоди 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в смт.Берегомет Вижницького району відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзарю.

 • Гості зі Сходу знайомляться з буковинським писанкарством

   Гості зі Сходу знайомляться з буковинським писанкарством10 березня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбувся майстер-клас з писанкарства. Автор ідеї - директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Захід організували для гостей – дітей з Луганщини

   

   

 • Пам'ять Великого Кобзаря вшанували у Сторожинці

   Пам'ять Великого Кобзаря вшанували у Сторожинці10 березня у Сторожинці відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті Великого Кобзаря під назвою «Не забудьте пам’янути». У виконанні квартету бандуристок місцевої музичної школи прозвучав музичний твір на слова Т.Г.Шевченка «По діброві вітер виє».

   

 • На Глибоччині вшанували пам'ять Великого Кобзаря

  На Глибоччині вшанували пам'ять Великого Кобзаря9 березня в смт Глибока біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулися урочистості, присвячені 202-й річниці з дня його народження . Віддати шану Великому Кобзарю прийшли представники районної ради та народний депутат України Григорій Тіміш.

 • Культурно-мистецький проект «Україно, ти моя молитва!» на Вижниччині

  Культурно-мистецький проект «Україно, ти моя молитва!» на ВижниччиніВідділ культури Вижницької райдержадміністрації започаткував культурно-мистецький проект «Україно, ти моя молитва!», присвячений 25-ти річчю Незалежності України, в рамках якого відбудуться творчі звіти виконавців закладів культури Вижниччини.

 • У Вижниці вітали жінок

  У Вижниці вітали жінок4 березня у Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося свята до Міжнародного жіночого дня.

 • «Світе тихий, краю милий, моя Україно»

   «Світе тихий, краю милий, моя Україно»У рамках відзначення 202–ї річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня у залі засідань Кельменецької райдержадміністрації та районної ради відбувся урок національної святині «Світе тихий, краю милий, моя Україно», в якому взяли участь...

 • Всесвітня велич Кобзаря

  Всесвітня велич Кобзаря9 березня з нагоди річниці від дня народження Т.Г.Шевченка у приміщенні Сокирянської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір «Послухайте голос безсмертний Тараса», який проводився у рамках загальносистемного місячника популяризації Шевченківської книги.

 • «Моя Україна – єдина родина»

   «Моя Україна – єдина родина»5-6 березня у селах Василівка, Шишківці та Ожеве на Сокирянщині урочисто стартував районний фестиваль народної творчості «Моя Україна – єдина родина», присвячений 25-й річниці Незалежності України.

 • «Шануймо жінку!»

   «Шануймо жінку!»6 березня у будинку культури села Бабин Кельменецького району відбулася святкова концертна програма, приурочена Міжнародному жіночому дню.

 • «Жінка – мати, королева, берегиня»

   «Жінка – мати, королева, берегин4 березня у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося свято «Жінка – мати, королева, берегиня» до Міжнародного жіночого дня.

 • «Хвилююче слово Пророка» - 2016

  хвилююче слово пророка5 березня у Центральному палаці культури міста Чернівці відбувся XXV обласний огляд-конкурс читців-декламаторів “Хвилююче слово Пророка”, присвячений 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

 • «Нові імена» - 2016

   

  З 2 по 18 березня у Чернівецькому обласному художньому музеї усі охочі мають змогу відвідати виставку робіт учнів художніх шкіл, шкіл мистецтв та студії образотворчого мистецтва «Akadem-ART» обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена».

 • «Наймиліші наші глибочанки»

  «Наймиліші наші глибочанки»4 березня у Глибоцькому районному будинку творчості та дозвілля відбувся концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню. Святкове дійство розпочалося з чудового вірша про Жінку та візуального ряду «Наймиліші наші глибочанки».

 • IV регіональний фольклорний фестиваль "Мерцишор"

  мерцішорЩороку у березні румуни та молдавани відзначають свято приходу весни- «Мерцишор». За традицією в цей час люди чіпляють на свій одяг червоно-білі кутики, які носять упродовж місяця.

 • «Жінка – берегиня роду людського»

  «Жінка – берегиня роду людського» «Жінка – берегиня роду людського», - під такою назвою у Старововчинецькому ліцеї відбувся захід, присвячений Міжнародному жіночому дню.

 • «Зі святом, дружина, кохана і мати»

  «Зі святом дружина, кохана і мати»4 березня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля з нагоди Міжнародного жіночого дня відбулися урочистості та святковий концерт «Зі святом, дружина, кохана і мати».

 • Відроджуємо буковинський сувенір

  Буковинський сувенір1 березня у Чернівецькій торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл на тему «Буковинському сувеніру – бути?», метою якого було відновлення виробництва буковинського сувеніру, виведення місцевих виробників на всеукраїнський рівень, забезпечення їх роботою.

 • Свято весни і жінки-матері

   

  Свято весни і жінки-матері4 березня у місті Сокиряни відбувся святковий концерт, якій підготували творчі працівники місцевого РБНТД. Присутніх привітали голова Сокирянської районної ради Василь Козак та т.в.о. голови районної державної адміністрації Петро Бескупський.

   

 • «Нові імена» – 2016

   

  «Нові імена» – 2016 2 березня у залі Чернівецького обласного художнього музею відкрилася виставка обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена», в якій взяли участь учні художніх шкіл, шкіл мистецтв міста та області.

 • Літературно-мистецькій вечір в учбово-методичному центрі культури Буковини

   Літературно-мистецькій вечір в учбово-методичному центрі культури Буковини 2 березня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбувся літературно-мистецькій вечір «У своїй хаті своя правда, і сила, і воля». Імпровізованою сценою для проведення цього заходу стала майстерня-світлиця народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ. Це свято зібрало чималу кількість шевченколюбів - студентів філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

   

 • «Пісня буде поміж нас»

  Ывасюк28 лютого  у Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний дитячий конкурс української естрадної пісні «Пісня буде поміж нас», присвячений 67-й річниці від дня народження Володимира Івасюка.

 • «Хвилююче слово Пророка» на Кіцманщині

  21 лютого  у Кіцманському  районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся  районний огляд-конкурс читців-декламаторів «Хвилююче слово Пророка», присвячений 202–й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

 • Районний огляд-конкурс читців-декламаторів на Герцаївщині

        Районний огляд-конкурс читців-декламаторів на Герцаївщині27 лютого у Герцаївському районному будинку дозвілля дітей та молоді відбувся районний конкурс читців-декламаторів, присвячений пам’яті Тараса Шевченка.

 • «Свята поезія і любов»

  «Свята поезія і любов»Працівники Сокирянського історичного музею розпочали проведення циклу заходів «Сокирянщина квітує талантами», присвяченого 25-ти річчю Незалежності України. 1 березня відбувся перший із запланованих заходів, - творчий вечір поетеси Інни Руснак під назвою «Свята поезія і любов». На захід завітали працівники культури, освіти, представники засобів масової інформації і творча молодь.

 • «Методика роботи диригента з колективом зведених духових оркестрів»

  «Методика роботи диригента з колективом зведених духових оркестрів»1 березня у приміщенні Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича відбулася обласна творча лабораторія керівників аматорських духових оркестрів клубних закладів області на тему: «Методика роботи диригента з колективом зведених духових оркестрів».

 • «Мерцішор» - 2016

  «Мерцішор» - 20161 березня у Новоселицькому районному будинку культури відбувся благодійний фестиваль народного аматорського мистецтва «Мерцішор» - 2016, в якому взяли участь аматорські колективи Новоселицького, Глибоцького, Герцаївського, Сторожинецького районів, а також колективи з сусідньої Молдови.

 • Районний огляд-конкурс читців-декламаторів у Новоселиці

  Районний огляд-конкурс читців-декламаторів у НовоселиціУ березні минає 202 роки від дня народження національного Пророка, невмирущого генія слова, воістину народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу, – Тараса Григоровича Шевченка.

 • І оживе добра слава, слава України…

  районний конкурс читців-декламаторівКожна людина повинна достойно прожити своє життя і зробити все можливе для кращої долі України та українців. Саме так прожив своє життя Тарас Григорович Шевченко, – великий поет та мислитель, геній українського народу, який вніс неоцінений вклад у духовну скарбницю людства. Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща.

 • «Хвилююче слово Пророка - 2016» на Сторожинеччині

  Хвилююче слово пророка27 лютого у Сторожинецькому РБНК відбувся районний огляд –конкурс читців – декламаторів «Хвилююче слово Пророка», присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка.

 • Творча лабораторія театралів-аматорів на Кельменеччині

  кельменціУ Міжнародний день театру, 27 березня, на базі зразкового 

  дитячого драматичного колективу БНТД с. Лівинців Кельменецького району відбулася творча лабораторія для керівників аматорських театральних колективів «Сучасна модель спілкування та розвиток творчих здібностей у драматичному колективі». Практичні та теоретичні заняття провела директор БНТД с. Лівинців, керівник зразкового аматорського театру юного глядача Тетяна Іванська. Під час творчої лабораторії керівники аматорських театральних колективів мали змогу ознайомитися з положенням районного огляду-конкурсу театральних колективів «Буковинська театральна весна – 2015» та графіком його проведення.

 • Буковинська театральна весна-2015 на Вижниччині

  theatrТеатральне мистецтво вже багато століть залишається для людства особливим, часом загадковим видом мистецтва, без якого важко уявити життя. 27 березня весь світ відзначав Міжнародний день театру. Цей день є справжнім святом не тільки для служителів Мельпомени, але й для мільйонів глядачів.

 • Районний семінар – практикум керівників аматорських хореографічних колективів Хотинського району

   

  22226 березня 2015 року на базі Хотинського РБНТД працівниками методичного кабінету був проведений районний семінар–практикум на тему: «Особливості роботи з аматорським хореографічним колективом».

 • Писанка об’єднує світ

  111У четвер, 26 березня, у виставковій залі учбово-методичного центру культури Буковини зібралися бажаючі написати писанку власноруч. Цього дня майстер-клас з писанкарства давали Василь та Альона Беженар, атестовані майстрами народного мистецтва України НСМНУ. Коли присутні побачили колекцію писанок майстрів, то у багатьох з’явилося відчуття, що таку красу неможливо відтворити. Але … очі бояться, а руки роблять. Завдяки непомітному і водночас професійному керівництву Василя та Альони, усі ті, хто був налаштований на роботу, зробили власні писанки. Дехто навіть дві.

 • Орнаменти народної душі

  777У середу, 25 березня, у виставковій залі учбово-методичного центру культури Буковини відбулося урочисте відкриття персональної виставки майстрів народного мистецтва України Галини Бенько (різьблення по дереву) та Ганни Ватаманюк (нанизування бісеру).

 • Обласний конкурс вокальної музики «Пісенний вернісаж»

  23 березня у приміщенні Чернівецької музичної школи № 4 відбувся обласний конкурс вокальної музики «Пісенний вернісаж». Він проводився з метою виявлення талановитих учнів, їхнього подальшого професійного розвитку, підвищення рівня виконавської майстерності та стимулювання зацікавленості викладачів у розвитку творчо обдарованих дітей.

 • «Ми долю вибрали собі самі»

  222Жінка – це турбота і ніжність, надія і любов, вірність і терпіння… Жінка – це мати, дружина, сестра, донька… Але найголовніше для жінки – бути берегинею роду, домашнього вогнища та затишку. Від народження й до смерті жінка несе відповідальність за тих, хто поруч, піклується, оберігає, переживає. Жіноча доля буває нелегка і така різна…

 • «Весняна сповідь творчої душі»

   

  111Весна додає нам сили, надії, дарує натхнення, надихає на творчість, тому саме напередодні Міжнародного дня поезії, 20 березня, у комунальній бюджетній установі "Будинок культури мікрорайону "Роша" м. Чернівців" відбувся творчий звіт «Весняна сповідь творчої душі».

 • Обласний конкурс ансамблів учнів відділів фортепіано

  18-19 березня у приміщенні Чернівецької музичної школи № 1 відбувся конкурс обласного фестивалю ансамблів учнів відділів фортепіано музичних шкіл та шкіл мистецтв. Конкурс проводився з метою виховання в учнів колективної творчої та виконавської дисципліни, розвитку почуття звукового колориту, як одного із засобів розвитку музичного смаку. У ньому взяли участь 111 ансамблів з 34 музичних шкіл та шкіл мистецтв у трьох вікових категоріях.

 • Обласний виконавський конкурс учнів відділів струнно-смичкових інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв

  17 березня у приміщенні Чернівецької музичної школи № 1 відбувся обласний виконавський конкурс учнів відділів народних інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв по класу гітари. Конкурс проводився з метою виявлення та подальшого професійного розвитку талановитих учнів, підвищення рівня їхньої виконавської майстерності та зацікавленості викладачів у формуванні творчо обдарованих дітей.

 • Розширена нарада працівників культури Кельменеччини

  12 березня у присутності заступника голови Кельменецької районної державної адміністрації Ігоря Усатоого відбулася розширена нарада працівників культури району. На нараді розглядалися питання підвищення художнього рівня зразкового та народних аматорських колективів Кельменеччини.

 • Обласний виконавський конкурс учнів відділів народних інструментів

  13 березня у приміщенні Чернівецької музичної школи №4 відбувся обласний виконавський конкурс учнів відділів народних інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв області по класу гітари.

 • Урочисте відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку у Сторожинці

   

  10 березня 2015 р. на Сторожинеччині відбулася історична подія, яка золотими літерами викарбується в літописі цього краю – урочисте відкриття та освячення пам’ятника Великому Кобзарю у районному центрі.

 • Визначили переможців робіт учнів художніх шкіл обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена»

  teere

   З 6 по 15 березня у виставковій залі Чернівецького обласного художнього музею проходить виставка робіт учнів художніх шкіл обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена». У виставці взяли участь 22 учні з 12 художніх шкіл області, кожен з учасників представив від 5 до 10 робіт. Загальна кількість складає 135 творчих учнівських робіт. У номінації «Образотворче мистецтво» 13 учасників представили 77 творів, в номінації «Декоративно-прикладне та народне мистецтво» 9 учасників виставили 58 творів. Учні Берегометської та Іспаської шкіл мистецтв участі не взяли.

 • Вечір пам'яті художника Едуарда Жуковського

  fsfdd12 березня 2015 року у Вижницькій районній бібліотеці відбувся вечір пам'яті заслуженого працівника культури України, члена Спілки художників України, колишнього директора Вижницького коледжу прикладного мистецтва, почесного громадянина м. Вижниці Едуарда Жуковського (1935 – 2000).  Захід відбувся з нагоди 80-ти річчя від дня народження митця. На вечорі були присутні викладачі та студенти ВКПМ, колишні учні, творча інтелігенція краю, поціновувачі його таланту та, звичайно, родина художника.

 • Обласний виконавський конкурс учнів відділів народних інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв по класу бандури

  12 березня у Чернівецькій музичній школі № 4 відбувся обласний виконавський конкурс учнів відділів народних інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв по класу бандури. Конкурс проводиться з метою виявлення та подальшого професійного розвитку талановитих учнів, підвищення рівня їхньої виконавської майстерності та зацікавленості викладачів у формуванні творчо обдарованих дітей.

 • ШЕВЧЕНКІВСЬКІ МОБІЛІЗАЦІЙНІ ЧИТАННЯ У ВИЖНИЦЬКОМУ РАЙОНІ

  З нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка керівники районної влади, органів місцевого самоврядування, громадські активісти, учасники АТО та вихованці шкіл Вижниччини долучилися до марафону «Мобілізаційні читання творів Шевченка», які відбулися біля пам’ятників Великому Кобзарю у Вижниці, Берегометі, Іспасі та Вашківцях. Учасники марафону, читаючи вірші з «Кобзаря», відзначали, що Шевченко писав наче про сучасну Україну. Заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятників Великому Кобзарю та хвилини мовчання за героями, які поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності України.

   

 • «ТИ ПРАВДИ Й ВОЛЬНОСТІ ПРОРОК»

  «ТИ ПРАВДИ Й ВОЛЬНОСТІ ПРОРОК»Урочисто відзначили у селі Драчинці Кіцманського району 201-річницю від дня народження Тараса Шевченка. З нагоди цієї дати у селі відбувся масовий захід «Ти правди й вольності Пророк» , який підготували та провели працівники Драчинецького будинку культури. У заході взяли участь колективи Драчинецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів (директор - М. Незнайко), Драчинецького ДДНЗ “Теремок” (директор - Г. Рєзнік), а також представники ради ветеранів села (голова ради – Т. Кошурба).

   

 • «ЖІНКА — НАЙЧАРІВНІШЕ ТВОРІННЯ ЗЕМЛІ»

  «ЖІНКА — НАЙЧАРІВНІШЕ ТВОРІННЯ ЗЕМЛІ»8 березня 2015 року у будинку культури села Драчинці Кіцманського району відбувся святковий масовий захід «Жінка—найчарівніше творіння Землі». Його підготували для своїх мам, бабусь, сестричок, вчительок учасники дитячих аматорських колективів, які діють при сільському будинку культури. Приступні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх тих, хто загинув за волю і незалежність нашої держави.

 • Учні художніх шкіл Буковини представили свої роботи на обласному відбірковому турі огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «НОВІ ІМЕНА»

  Учні художніх шкіл Буковини представили свої роботи на обласному відбірковому турі огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «НОВІ ІМЕНА»У залі Чернівецького обласного художнього музею відкрилась виставка робіт учнів художніх шкіл обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена». У виставці взяли участь 22 учні з 12 художніх шкіл області. Кожен з учасників представив від 5 до 10 робіт. Загальна кількість робіт – 135. У номінації «Образотворче мистецтво» 12 учасників представили 72 твори, у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» 10 учасників – 63 твори.

   

 • "Хвилююче слово Пророка - 2015"

   

  «ХВИЛЮЮЧЕ СЛОВО ПРОРОКА – 2015»Цьогорічний обласний конкурс читців-декламаторів «Хвилююче слово Пророка», присвячений пам’яті Тараса Шевченка, зібрав чимало поціновувачів мистецтва художнього слова.

 • Обласний відбірковий тур Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена – 2015»

  4-5 березня 2015 р. відбувся обласний відбірковий тур Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» у номінації «Музичне мистецтво». Щорічний конкурс спрямований на виявлення та підтримку юних і молодих мистецьких талантів, удосконалення професійної майстерності викладачів.

 • Витинанковий дивосвіт Дмитра Власійчука

  Витинанковий дивосвітУ четвер, 5 березня, у приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини відбулось урочисте відкриття виставки витинанок «Молитва за Україну» Дмитра Власійчука. Роботи, представлені у виставковій залі центру, викликають щире захоплення: складно собі навіть уявити, що таку красу можна створити з паперу за допомогою ножиць або канцелярського ножика! Кожна робота майстра – це унікальний твір, в якому відображена наша Україна – від Карпат і до Поділля. У кожній витинанці відчувається глибока любов автора до рідної землі.

   

 • Творча лабораторія керівників аматорських духових оркестрів області

  Творча лабораторія керівників аматорських духових оркестрів області3 березня 2015 року у приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини відбулася обласна творча лабораторія керівників аматорських духових оркестрів на тему: «Форми та методи роботи керівника з аматорським духовим оркестром та оркестровими групами». У роботі творчої лабораторії взяли участь керівники дорослих та дитячих аматорських духових оркестрів з м. Чернівців, Заставнівського, Кіцманського, Вижницького, Глибоцького, Герцаївського та інших районів області.

 • «Хвилююче слово Пророка» на Сторожинеччині

  28 лютого у приміщенні Сторожинецького РБНК відбувся традиційний щорічний районний огляд-конкурс, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка «Хвилююче слово Пророка». Представники майже усіх клубних закладів району взяли участь у цьогорічному конкурсі. Учасники декламували вірші Т.Г. Шевченка, сучасних поетів, авторські твори.

 • Районний огляд-конкурс читців-декламаторів на Сокирянцщині

  27 лютого 2015 року у приміщенні Сокирянського РБНТД відбувся районний огляд-конкурс читців-декламаторів, присвячений 201-й річниці від дня народження генія українського народу - Тараса Шевченка.

 • Пісня єднає нас

  21 лютого у приміщенні Сторожинецького РБНК відбувся районний огляд – конкурс патріотичної пісні, присвячений Героям Небесної Сотні. Конкурс проводився серед аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм.

   

 • «РОЗКВІТАЙ ЖЕ, РІДНА УКРАЇНСЬКА МОВО!»

  «РОЗКВІТАЙ ЖЕ, РІДНА УКРАЇНСЬКА МОВО!»27 лютого 2015 року у Вижницькій районній бібліотеці відбулося літературно-патріотичне свято «Розквітай же, рідна українська мово!» Його підготували завідувач відділу обслуговування читачів Зоя Андрюк та провідний бібліотекар Світлана Мензак.

 • «У ПАМ’ЯТІ, В ДУШІ, У СЛОВІ»

  «У ПАМ’ЯТІ, В ДУШІ, У СЛОВІ»25 лютого у бібліотеці села Лукавці відбувся літературний калейдоскоп, присвячений 70-ти річчю газети «Вижницькі обрії» під красномовною назвою «У пам’яті, в душі, у слові».

 • «НЕБЕСНА СОТНЯ - ГЕРОЇ НОВОГО ЧАСУ»

  «НЕБЕСНА СОТНЯ - ГЕРОЇ НОВОГО ЧАСУ»22 лютого у Лопушнянському будинку культури спільно з бібліотечними працівниками села було проведено вечір–спомин «Небесна Сотня – герої нового часу». Участь у заході взяли учні Лопушнянської ЗОШ І –ІІІ ступенів та дитячий хор «Варварині діти», який діє при будинку культури (художній керівник – В. Косован).

   

 • Об’єднуємося за покликом душі

  Об’єднуємося за покликом душіУ середу, 26 березня, відбулося чергове засідання клубу за інтересами Вижницької районної бібліотеки «Животворне джерело» на тему «Весна. Жінка. Поезія». Засідання почалося з хвилини пам’яті за «Небесною сотнею», після чого був прочитаний вірш Степана Кириляка «Героям «Небесної сотні».

   

   

   

 • Юна вижниччанка перемогла на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2014»

  Юна вижниччанка перемогла на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2014» Ще зовсім недавно складно було уявити собі дитину, яка б не любила читати. Нині чимало батьків скаржаться, що діти не хочуть читати книжки, віддаючи перевагу комп’ютерним розвагам та телебаченню.

   

 • Обласний конкурс виконавської майстерності серед учнів музичних шкіл та шкіл мистецтв краю: визначаємо переможців

  Обласний конкурс виконавської майстерності серед учнів музичних шкіл та шкіл мистецтв краю: визначаємо переможців19-20 березня у приміщенні Чернівецької МШ № 1 відбувся обласний виконавський конкурс учнів фортепіанних відділів музичних шкіл, у якому взяли участь 144 учні з 34 шкіл.

 • Мешканці Драчинців вшановують Великого Кобзаря

  МЕШКАНЦІ ДРАЧИНЦІВ ВШАНОВУВУЮТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯУрочисто відзначили у селі Драчинці Кіцманського району 200-ту річницю від дня народження письменника, художника, гуманіста Т. Г. Шевченка.

   

 • Тривають конкурси ансамблевої гри учнів музичних шкіл та шкіл мистецтв краю

  Тривають конкурси ансамблевої гри учнів музичних шкіл та шкіл мистецтв краюОбласні конкурси ансамблевої гри учнів музичних шкіл краю тривають у Чернівцях. 12 березня в приміщенні Чернівецької МШ № 4 відбувся обласний конкурс ансамблевої гри учнів народних відділів (бандура, гітара).

   

 • Названо переможців заключного туру обласного конкурсу хорових колективів

  НАЗВАНО ПЕРЕМОЖЦІВ ЗАКЛЮЧНОГО ТУРУ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ХОРОВИХ КОЛЕКТИВІВУ четвер, 13 березня, у Палаці «Академічний» у м.Чернівцях відбувся ІІІ туробласного конкурсу хорових колективів музичних шкіл та шкіл мистецтв, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. За результатами попереднього – ІІ туру – до участі у заключному етапі конкурсу були запрошені кращі дитячі хорові колективи з районів області, міст Новодністровська та Чернівців.

   

 • Звучать Шевченкові пісні

  ЗВУЧАТЬ ШЕВЧЕНКОВІ ПІСНІ     12 березня 2014 року відбувся звітний концерт народної аматорської оперної студії Центрального палацу культури м. Чернівців.

   

 • «Найкращий читач - 2014»

  «НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ - 2014»Залучення дітей до книги – це глобальна проблема сьогодення. Адже бурхливий розвиток цифрових технологій призвів до зниження інтересу у підростаючого покоління до читання. 

 • Театрали-аматори читають Кобзаря

  ТЕАТРАЛИ-АМАТОРИ ЧИТАЮТЬ КОБЗАРЯ 12 березня у Комунальній бюджетній установі «Будинок культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців» відбувся літературно-мистецький вечір «Великий син великого народу», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. 

 • Змагаються юні виконавці

  ЗМАГАЮТЬСЯ ЮНІ ВИКОНАЦІСтартували обласні конкурси виконавської майстерності учнів музичних шкіл, які проводить методичний кабінет навчальних закладів учбово-методичного центру культури Буковини

 • «Нові імена - 2014»

  Нові імена4 березня 2014 р. у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася виставка-конкурс юних художників - учасників ХХІ обласної мистецької програми «Нові імена».

 • І знов прийшла Шевченкова весна…

  Напередодні 200-річчя від дня народження Т.Г. ШевченкаНапередодні 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, вшановуючи славний ювілей Пророка, у Вижницькій районній бібліотеці відбувся літературний вечір під назвою «Палахкотять, як свічка пророчі слова Кобзаря».

 • Конкурс читців-декламаторів

  КОНКУРС ЧИТЦІВ-ДЕКЛАМАТОРІВУ літературі кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою славою і любов’ю. Для українців таким поетом є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

   

 • Наша дума, наша пісня...

  завершився ІІ тур обласного конкурсу

  хорових колективів музичних шкіл та шкіл мистецтв,

  присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

 • Засідання обласної Ради директорів районних та міських клубних структур

     центр28 березня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбулося засідання обласної Ради директорів районних та міських клубних структур. Основним під час обговорення назрілих проблем стало визначення завдань районних клубних структур в організації та проведенні обласної культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-літньому ювілею Тараса Григоровича Шевченка.       

 • «Нові імена» - 2013: відзначено переможців

  Нові імена27 березня 2013 року в залі обласної філармонії відбувся заключний концерт переможців обласного туру Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена», заснованої з ініціативи управління культури обласної державної адміністрації і проводиться методичним кабінетом мистецьких навчальних закладів учбово-методичного центру культури Буковини спільно з Чернівецькою міською радою, обласними відділеннями Українського фонду культури та Всеукраїнської національної музичної спілки, обласним мистецьким фондом ім. Н. Яремчука та обласною філармонією.

 • Методична співпраця з клубними працівниками Глибоччини

  20 березня цього року працівники кабінету методики удосконалення клубної діяльності учбово-методичного центру культури Буковини Нелла Труфін, Ніна Василашко та Тетяна Іванюк виїхали у клубні заклади культури Глибоцького району. Основна мета поїздки – надання методичної та практичної допомоги Глибоцькому районному будинку творчості та дозвілля з питань організаційно-масової роботи, ведення відповідної документації закладу та його методичного кабінету. Проведено консультації щодо правильного оформлення документації згідно «Переліку типових документів», затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12.04.2012 №578/5.20 березня цього року працівники кабінету методики удосконалення клубної діяльності учбово-методичного центру культури Буковини Нелла Труфін, Ніна Василашко та Тетяна Іванюк виїхали у клубні заклади культури Глибоцького району. Основна мета поїздки – надання методичної та практичної допомоги Глибоцькому районному будинку творчості та дозвілля з питань організаційно-масової роботи, ведення відповідної документації закладу та його методичного кабінету. 

 • Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках

  Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках9 березня цього року у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка, що у м. Києві, відбулось урочисте відкриття виставки «Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата обласної премії ім. Г.Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини, майстра

   

 • Polojennya

                                                                            ПОЛОЖЕННЯ
                                              про Всеукраїнський фестиваль мистецтв
                                                             «ПОДІЛЬСЬКИЙ ПІСНЕЦВІТ»

  Всеукраїнський фестиваль мистецтв «ПОДІЛЬСЬКИЙ ПІСНЕЦВІТ» є мистецько-громадським заходом, покликаним сприяти піднесенню рівня пропаганди кращих зразків сучасного мистецтва серед населення України, виявленню нових талановитих виконавців і авторів.
  Фестиваль проводиться щороку, протягом першої декади травня у м.Хмельницькому і широко висвітлюється засобами масової інформації, зокрема, Українським телебаченням і радіо.
  До участі у Фестивалі запрошуються провідні художні колективи і солісти, митці і аматори у вокальному, хореографічному, інструментальному, розмовному, цирковому жанрах.
  Вік учасників не обмежується.
  Метою проведення Фестивалю є сприяння популяризації сучасного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу професійного українського мистецтва у естетичному вихованні населення. Для здійснення організаційної роботи, пов'язаної з організацією та проведенням заходу, створюється Організаційний комітет.
  Для оцінки виступів конкурсантів створюється Журі, до складу якого входять професійні фахівці мистецтва, продюсери, представники державних і громадських організацій.
  Фінансування Фестивалю здійснюється за рахунок співзасновників, творчих спілок, спонсорів, благодійних внесків учасників.
  Переможці Фестивалю відзначаються спеціальними дипломами, призами співзасновників, державних та громадських організацій, спонсорів.
  Заявки на участь у Фестивалі необхідно надсилати до творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 22 а/с В-393.
  Концертні теле- та радіопрограми Фестивалю допоможуть широкій громадськості детально ознайомитись з наслідками свята мистецтв в Україні і за кордоном.

 • Семінар-практикум у Новоселиці

  Семінар-практикум у Новоселиці13 березня 2013 року у м. Новоселиці відбувся районний семінар-практикум працівників клубних закладів культури району на тему: «Зміст і форми організаційно-масової та культурно-масової роботи клубних закладів культури району та методи поліпшення їхньої діяльності».

 • Звітний концерт у Веренчанці

  ВеренчанкаУ неділю, 10 березня, у Центрі дозвілля села Веренчанка відбувся звітний концерт колективів художньої самодіяльності закладу «Родина – основа держави». Учасників і гостей свята привітали голова Заставнівської районної ради Марина Леваніна, заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Леонід Гольцов та сільський голова Веренчанки Володимир Бойчук.

 • «ЧЕРЕМОШУ» - 45!

  «ЧЕРЕМОШУ» - 45! 10 березня 2013 року народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Черемош» клубу села Підзахаричі Путильського району відсвяткував 45- річчя від дня свого заснування. Розпочався творчий вечір знаним на увесь світ «Гуцульським весіллям», відтвореним ювілярами. Цьому барвистому народному дійству аплодували у Москві, Києві, Чернівцях, ним милувалися у Польщі, Румунії. українських селах та містах.

 • Свято хорової пісні у Новоселиці

  Новоселиця13 березня 2013 року у великому залі Районного будинку культури         м. Новоселиці відбувся творчий вечір народного аматорського хору вчителів БК с. Котелеве Новоселицького району, яким керує безмежно закохана у пісню, досвідчений хормейстер Алла Постолатій.

   

   

 • «Музичний ерудит» на Буковині

  «Музичний ерудит» на Буковині 27 лютого 2013 року методичним кабінетом мистецьких навчальних закладів учбово-методичного центру культури Буковини проведено обласну теоретичну олімпіаду «Музичний ерудит» в якій взяли участь 93 учні з 32 мистецьких шкіл.

   

   

 • «Нові імена» у музичному мистецтві Буковини

  нові імена6-7 березня в приміщенні Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича відбувся обласний відбірковий тур Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» 2013 року.

 • Пісенний краю – Сокирянщина моя

  Пісенний краю – Сокирянщина моя10 березня 2013 року у м. Сокирянах відбулось урочисте відкриття районного фестивалю народної творчості «Пісенний краю – Сокирянщина моя». Мистецький захід уже третій рік поспіль присвячений Дню незалежності нашої держави, тому триватиме до серпня у кожному населеному пункті району Мета фестивалю – відродження й популяризація кращих зразків пісенної та фольклорної спадщини Буковини.

   

 • Вітаємо переможців обласної мистецької програми «НОВІ ІМЕНА»!

  НОВІ ІМЕНАВітаємо переможців обласної мистецької програми «НОВІ ІМЕНА»!

   

   

   

   

   

 • Нові імена

  У Чернівцях триває обласний відбірковий тур

  Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена»

  6-7 березня у Чернівцях триває обласний відбірковий тур Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена».

 • Буковина вітає весну!

  Буковина вітає весну!1 березня цього року в Новоселицькому районному будинку культури відбувся щорічний Міжнародний аматорський фестиваль молдавської культури «Мерцішор». У фойє Будинку культури гості та учасники фестивалю отримали чудову нагоду побачити виставку композицій

 • Виставка-конкурс юних художників Буковини XXІ обласної мистецької програми «Нові імена»

  Виставка-конкурс юних художників Буковини XXІ обласної мистецької програми «Нові імена»

  5 березня 2013 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася виставка-конкурс юних художників–учасників XXІ обласної мистецької програми «Нові імена». У виставці взяли участь 37 учнів з 12 художніх шкіл, а також вихованці гуртка «Юний дизайнер» Центру естетичного виховання дітей та юнацтва «Юність Буковини». Вони представили 231 твір живопису, графіки, декоративно-прикладного та народного мистецтва. У номінації «Образотворче мистецтво» будуть змагатися 24 учасники, а в номінації «Декоративно-прикладне та народне мистецтво» - 13 учасників.

 • "Мерцішор" на Буковині

  МерцішорНа календарі — нарешті весна та віра у те, що все буде добре, що вона подарує солодкі ранки, коли прокидатимешся від радісного пустотливого сонячного проміння. А йдучи, помічатимеш, як щодня все рясніше дерева потопають у білопінному цвітінні й пташки стрічають піснею. Жартівниця-весна, коли, як мову іноземну вивчаєш погляд дорогої людини й раптом помічаєш — природа, ніби розуміючи, піднімає келихи тюльпанів за гармонію та порозуміння.

 • ХХІІ обласний конкурс читців "ХВИЛЮЮЧЕ СЛОВО ПРОРОКА"

  шевченкоХВИЛЮЮЧЕ СЛОВО ПРОРОКА

   

   

   

 • Творча лабораторія керівників аматорських духових оркестрів клубних закладів області

  Творча лабораторія керівників аматорських духових оркестрів клубних закладів областіТворча лабораторія

  керівників аматорських духових оркестрів

  клубних закладів області

   

   

   

 • «Мальовнича Буковина»

  «Мальовнича Буковина»27 березня 2012 року в залі Учбово-методичного центру культури Буковини відкрилась чергова персональна виставка відомого чернівецького фотохудожника Ігоря Молоткіна «Мальовнича Буковина».

 • Фотовиставка «На 5 з плюсом»

  Фотовиставка «На 5 з плюсом»20 березня 2012 року в приміщенні Чернівецького обласного художнього музею відкрилась чергова виставка робіт членів народного аматорського фотоклубу «Позитив», що діє при Учбово-методичному центру культури Буковини.

 • Хвилююче слово пророка

  Хвилююче слово пророка

  «Якби ти знав, як много важить слово,

  Одно сердечне теплеє слівце!

  Глибокі рани серця, як чудово

  Вигонює – якби ти знав оце!»

  Іван Франко

  Вагомим стимулом практичного піднесення мовного жанру, творчого зростання його представників є проведення обласного конкурсу читців-декламаторів з метою виявлення справді обдарованих виконавців.

 • XX Обласна мистецька програма «Нові імена»

  XX Обласна мистецька програма «Нові імена»2 березня 2012 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася виставка - конкурс творів юних художників Буковини - учасників XX ювілейної мистецької програми «Нові імена».

 • Виставка робіт членів Буковинського осередку

  Виставка робіт членів Буковинського осередку2 березня 2012 року в приміщенні Чернівецького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка робіт членів Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

   

 • Міжнародний День театру

  27 березня театрали-аматори Заставнівщини святкували Міжнародний День театру. Справжнє театралізоване дійство розгорнулось на сцені районного Палацу культури м. Заставни, на якому кращі актори, театральні колективи району демонстрували своє мистецтво перевтілення.

 • Хотин

  Напередодні атестації народних аматорських колективів області 26 березня в м. Хотині відбувся творчий звіт народного аматорськогоансамблю танцю «Дністер» районного Будинку народної

 • Виставка фотографічного мистецтва з лаконічною назвою «Без слів…»

  17 березня 2011 року о 15.00 в Чернівецькому обласному художньому музеї відбулось урочисте відкриття надзвичайно цікавої за змістом та різноманітної за формою виставки фотографічного мистецтва з лаконічною назвою «Без слів…».

 • Виставка юних художників

  Виставка

   

  юних художників-учасників щорічного обласного відбіркового туру огляду-конкурсу
  Всеукраїнської мистецької програми „Нові імена"