Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /hsphere/local/home/resident80/bukcentre.cv.ua/images/2015/december/6
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/december/6

Новини

Виставка творчих робіт родини Теуту

    11 грудня у приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини відбулося відкриття виставки творчої родини Теуту з міста Новоселиця. Знані на Буковині та за її межами митці Леся Теуту, Володимир Теуту та їхня донька Ольга Дамянова - постійні учасники багатьох районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходів.

   ЛЕСЯ БОРИСІВНА ТЕУТУ – майстриня гобеленового ткацтва, художник, педагог, директор Новоселицької художньої школи, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. О.Кобилянської у номінації «Кращий твір живопису», лауреат районної літературно-мистецької премії ім. С.Сабадаша.

   Леся Борисівна на добровільних засадах проводить майстер-класи з гобеленового ткацтва у майстерні-світлиці народних ремесл та декоративного мистецтва УМЦКБ.

    Свою любов, вміння і талант вона передає дітям, навчаючи їх малювати та опановувати непросте ремесло створення гобеленів. Кожен її виріб вражає веселковим різнобарв'ям кольорової гами, зачаровує та сприймається, наче довершена, самодостатня мізансцена з власним сюжетом, композицією та оригінальністю малюнка.

   ВОЛОДИМИР АРКАДІЙОВИЧ ТЕУТУ - художник-живописець, старший викладач Новоселицької художньої школи. Він навчає дітей не тільки малювати, але й відчувати прекрасне в оточуючому світі. Сам художник відтворює на полотнах мальовничі краєвиди буковинського краю та одне з найпрекрасніших творінь природи – квіти.

   ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА ДАМЯНОВА викладає історію мистецтва, «Предмет за вибором», «Композицію», «Живопис» та «Рисунок» у Новоселицькій художній школі. Молода і перспективна художниця працює у галузі декоративного живопису. Її приваблюють мотиви традиційної народної культури з елементами писанок, рушників, які лягають на полотно гармонійним орнаментом та сміливим колористичним рішенням.

  Перед початком заходу гості знайомилися з експозицією під супровід бандури у виконанні Вікторії Зузяк, викладача Новоселицької музичної школи ім. М. Мозгового.

   Відкрив виставку Микола Шкрібляк, директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України. Він зауважив:

- Щойно ми мали змогу відчути, що звуки бандури перегукуються з мотивами творів, які прикрашають сьогодні нашу залу. Особливістю цієї виставки є те, що вона родинна, а це нечасто буває у світі мистецтва. Родина Теуту сумлінно передає свої знання новому поколінню, а результатом цього є те, що учні Новоселицької художньої школи щорічно беруть участь в обласних та всеукраїнських мистецьких акціях та нерідко здобувають перші місця, прославляючи наш край.

   Привітала родину з черговою творчою сходинкою начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська:

- Ці неповторні митці віддають серце і душу за те, щоб розквітало наше суспільство. Нехай їхнє мистецтво житиме віки. Це – самобутня династія, яка започаткувала свій неповторний стиль у мистецтві. Здоров'я їм і творчої наснаги!

   Валентин Скоробагач, начальник відділу культури, національностей та релігій Новоселицької райдержадміністрації, лауреат літературно-мистецької премії ім. О.Кобилянської підкреслив, що всі митці родини закінчили Вижницький коледж прикладного мистецтва, присвятили роки копіткої праці мистецтву та учням – саме такими діячами пишається наша земля.

   Валентина Діаковська, голова правління Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури, заслужений працівник культури України нагадала про те, що Володимир Теуту відомий і за межами України - його роботи бачив парламентський зал Бухаресту, а сам художник тричі був нагороджений грамотами всеукраїнського фонду культури за професійну роботу з юними талантами.

   Гість свята й друг родини Теуту Василь Васкан – поет, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С.Воробкевича презентував митцям безцінний подарунок – вірш, який присвятив цій творчій родині.

   В експозиції виставки українські мотиви поєднані з елементами народної культури румунів. Юрій Левчик, директор центру сприяння розвитку традиційної румунської культури, також привітав родину Теуту, побажавши їм натхнення і творчих здобутків. Організатори заходу вручили митцям подяки та подарунки. Це перша спільна родинна виставка Теутів, яка розкрила індивідуальне й неповторне бачення світу кожного з цих творчих особистостей.

{gallery}2015/december/6{/gallery}