Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /hsphere/local/home/resident80/bukcentre.cv.ua/images/2015/november/18
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/november/18

Новини

Юні митці вшановують пам’ять видатного буковинського художника

Цього року Буковина вшановує пам’ять видатного художника Миколи Івасюка. Він – автор багатьох, вражаючих детально виписаними історичними реаліями, полотен: «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Богдан Хмельницький і кримський хан під Кам'янцем-Подільським», «Іван Богун у бою під Берестечком»…Роботи нашого земляка були на сторінках журналу “Кіно”, на плакатах до фільмів, на поштових марках УНР. Недарма Чернівецька художня школа носить його ім’я, адже саме Микола Івасюк започаткував мистецьку освіту на Буковині.

27 листопада 2015 року з нагоди 150-ти річчя від дня народження митця в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася виставка творчих робіт учнів художніх та мистецьких шкіл області. У цих роботах можна помітити безліч елементів та мотивів з творчості Івасюка, переосмислених юними сучасниками. Ця подія - результат ретельного та предметного дослідження творчості Миколи Івасюка як учнями, так і педагогами.

Методист кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ Василь Беженар розповів: «Це третя акція, яку проводимо, залучаючи учнів художніх та мистецьких шкіл. Спочатку був пленер з нагоди 180-ти річчя від дня народження Ольги Кобилянської, який також завершився виставкою; другою акцією стала виставка до іншої знаменної дати - 180-ти річчя від дня народження Юрія Федьковича. Організатори та учасники заходів і цього разу сподіваються, що така традиція продовжуватиметься й надалі, а ми будемо допомагати у цьому». Директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк нагадав, що за результатами оцінки журі, яке очолює відомий буковинський художник, член НСХУ Анатолій Житарюк, кращі роботи будуть передані до фондів Чернівецького обласного художнього музею. Так само, як і у серпні цього року, кращі роботи, присвячені Буковинському Соловію, були передані музею-садибі Юрія Федьковича в Путилі.

Тож запрошуємо усіх на виставку до художнього музею, де поряд і з розписом плафону, який зробив Микола Івасюк, виставлено 70 робіт юних буковинських художників.

 

{gallery}2015/november/18{/gallery}