Новини

Лідії Іванівні Гайдей присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

 Режисеру, актору народного аматорського театру, члену Чернівецької обласної організації Національної спілки театральних діячів України, головному спеціалісту відділу культури Заставнівської райдержадміністрації Лідії Іванівні Гайдей Указом Президента України № 632/2015 від 09.11.2015р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Шановна Лідіє Іванівно! Прийміть найщиріші вітання з присвоєнням почесного звання від творчого колективу учбово-методичного центру культури Буковини. Добра і радості Вам, подальших успіхів у творчості, любові від людей і щастя в сімейному колі.

Сторінки біографії

Гайдей Лідія Іванівна народилася в селі Кострижівка Заставнівського району.

Керівник та головний режисер народного аматорського театру «Дивосвіт» Заставнівського районного Палацу культури.

Працює в галузі культури 28 років. Понад 25 років займала посаду головного спеціаліста відділу культури Заставнівської районної державної адміністрації. Здобула дві вищі освіти: закінчила Ровенський державний інститут культури за спеціальністю «режисер» (1988); та Академію керівних кадрів працівників культури і мистецтв у м. Києві (1999). Лідія Іванівна володіє глибокими знаннями організації культосвітньої роботи, широкою ерудицією, демократизмом у спілкуванні з працівниками культури. При виконанні своїх обов’язків проявляє компетентність, принциповість, послідовність у роботі.

Вона – сумлінний, ініціативний працівник, кваліфікований спеціаліст, бере активну участь у всіх масових заходах району. Відповідальна при вирішенні виробничих та творчих завдань.

Окрім мистецьких заходів, Лідія Гайдей організовує семінари, творчі лабораторії, районні конкурси керівників драматичних колективів, театрів малих форм та виконавців художнього слова. Нею розроблено три районних програми: «Створення театру юного глядача на 2004 рік», «Розвиток театрального мистецтва в Заставнівському районі на 2005-2010 рр.», «Створення дитячих драматичних колективів на 2011-2015 рр.», які успішно реалізуються.

Завдяки своїм організаторським та професійним здібностям Лідія Гайдей створила та керує трьома народними аматорськими колективами - дитячим театром юного глядача «Мандрівник», який у 2006 р. отримав звання «зразковий», народним аматорським театром «Дивосвіт» та народним аматорським театром фольклору й етнографії «Оберіг». Народні аматорські колективи, які очолює Лідія Гайдей, неодноразово були лауреатами та переможцями обласних, всеукраїнських, міжнародних оглядів, конкурсів, фестивалів.

Лідія Іванівна Гайдей – член Чернівецької обласної організації Національної спілки театральних діячів України, член Українського комітету Європейської організації народних культур «ЕФКО» (м. Стразбург).

Повага та шана Лідії Гайдей засвідчена сучасниками в книгах З. Гончарової «Хрещатик мій, свідок наш» (Чернівці, «Золоті литаври», 2002), І. Нагірняка «Окрилені долі» (Чернівці, «Букрек», 2008) і в книзі В.Михайловського «На зламі» (Чернівці, «Букрек», 2010) під назвою «Одержиме поле».

За успіхи у розвитку театрального мистецтва на Буковині у 2013 році Лідія Іванівна Гайдей стала лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені С.Воробкевича, у 2015 році удостоїлася щорічної обласної мистецької премії імені Сіді Таль.