Новини

«МУЗИЧНИЙ ВОДОГРАЙ» – 2015

               Нещодавно у столиці Буковини вже втретє відбувся обласний конкурс оркестрів народних інструментів, ансамблів народних інструментів, ансамблів народної музики та троїстих музик «Музичний водограй». Різнобарвний репертуар колективів, цікаві інструментовки, яскраве, динамічне, гармонійне та ансамблеве звучання, колорит мелодій, солісти, обдаровані співаки та музиканти – ось ті складові, які упродовж багатьох років приваблюють усіх поціновувачів музичного мистецтва.

 У цьогорічному конкурсі взяли участь 26 колективів, серед них 15 оркестрів, 4 ансамблі троїстих музик, 2 ансамблі народних інструментів та 4 ансамблі народної музики. Привітала учасників та гостей конкурсу начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська.

 Оцінювали конкурсантів відомі на Буковині музиканти та педагоги - Микола Гакман, керівник оркестру народних інструментів «Плай» Чернівецької обласної філармонії, заслужений артист України, Лев Фельдман, викладач-методист Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича, керівник народного аматорського оркестру єврейської музики будинку культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців, Іван Бурик, голова циклової комісії народно-інструментального мистецтва Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича, Георгій Максимюк, голова циклової комісії народних інструментів Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича, Валерія Пер’ян, викладач Чернівецької музичної школи №4, артистка академічного камерного хору «Чернівці» обласної філармонії, Ігор Сорокоумов, головний спеціаліст управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації.

          Високу виконавську майстерність на конкурсі продемонстрували народні аматорські оркестри «Буковина» Центрального палацу культури м.Чернівців (керівник – Євген Тарнавський), Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник – Валентин Опаєць), «Валя Прутулуй» будинку народної творчості та дозвілля села Горбова Герцаївського району (керівник - Дмитро Скалко), «Трандафір» будинку творчості та дозвілля села Волока Глибоцького району (керівник – Іван Боднар), «Плаюл Херцей» Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді (керівник - заслужений працівник культури України Ілля Кришмару), «Гроно калинове» Сторожинецького районного будинку національних культур (керівник - Володимир Верстюк).

 Серед троїстих музик кращим був колектив будинку культури села Берегомет Вижницького району (керівник – Петро Садовий), серед ансамблів народної музики – колектив будинку культури села Кам’янка Глибоцького району (керівник – Іван Пукай).

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

 Серед народних аматорських оркестрів народних інструментів

 І місце - народний аматорський оркестр народних інструментів «Буковина» Центрального палацу культури м. Чернівців(керівник – Євген Тарнавський);

 ІІ місце - народний аматорський оркестр народних інструментів Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник – Валентин Опаєць);

 ІІІ місце - народний аматорський оркестр народних інструментів «Трандафір» будинку народної творчості та дозвілля села Волока Глибоцького району (керівник - Іван Боднар);

 

Серед аматорських оркестрів народних інструментів

 І місце –немає;

 ІІ місце –немає;

 ІІІ місце – немає.

 Серед народних та аматорських ансамблів народних інструментів

 І місце – немає;

 ІІ місце – немає;

 ІІІ місце –народний аматорський ансамбль гармошкарів будинку культури дозвілля та відродження національних традицій села Недобоївці Хотинського району (керівник – Григорій Гайдеєк).

 Серед аматорських ансамблів народної музики

 І місце –ансамбль народної музики будинку культури села Кам’янка Глибоцького району (керівник – Іван Пукай);

 ІІ місце – ансамбль народної музики будинку культури села Клішківці Хотинського району (керівник – Віктор Томов);

 ІІІ місце – ансамбль народної музики Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник – Михайло Олійник).

 Серед аматорських ансамблів троїстих музик

 І місце – немає;

 ІІ місце –ансамбль троїстих музик будинку культури села Берегомет Вижницького району (Керівник - Петро Садовий); 

 ІІІ місце – немає.

 Кращі солісти-інструменталісти

 Дмитро Русу – наймолодший соліст, учасник народного аматорського оркестру народних інструментів «Мугурєл» будинку творчості та дозвілля села Опришени Глибоцького району;

 Сергій Чорний – соліст ансамблю троїстих музик будинку культури села Берегомет Вижницького району;

 Богдан Василович – соліст народного аматорського оркестру народної музики «Мерцишор» будинку фольклору мікрорайону «Роша-Стинка»

 м. Чернівців;

 Дмитро Шкварун – соліст народного аматорського оркестру народних інструментів Сокирянського районного будинку народноїтворчості та дозвілля;

 Іван Федорчук – соліст народного аматорського оркестру народних інструментів Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля;

 Костянтин Кутій - соліст народного аматорського оркестру народних інструментів Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля.

 Кращі солісти-вокалісти

 Деніс Топор – наймолодший соліст, учасник народного аматорського оркестру народних інструментів «Трандафір» будинку народної творчості та дозвілля села Волока Глибоцького району;

 Ірина Стець – солістка народного аматорського оркестру народної музики

 «Буковина» Центрального палацу культури м.Чернівців;

 Аліса Божескул – солістка народного аматорського оркестру народних інструментів Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля;

 Анна Апетракіое – солістка аматорського народного оркестру народних інструментів «Плаюл Херцей» Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді;

 Тетяна Кондряк – солістка народного аматорського оркестру народної музики «Полонина» Путильськогорайонногобудинку культури;

 Ангеліна Бледа – солістка народного аматорського оркестру народних інструментів «Гроно калинове» Сторожинецького районного будинку національних культур;

 Денис Рудяк – соліст народного аматорського оркестру народних інструментів Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля.

 Журі відзначило колективи – учасники конкурсу в окремих номінаціях:

 У номінації «За виразне втілення національних музичних мотивів» - народний аматорський оркестр народних інструментів «Валя Прутулуй» будинку народної творчості та дозвілля села Горбова Герцаївського району (керівник – Дмитро Скалко);

 У номінації «За самобутнє виконання народних мелодій»–народний аматорський оркестр народних інструментів «Плаюл Херцей» Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді (керівник - заслужений працівник культури України Ілля Кришмару);

 У номінації «За майстерність виконання різнохарактерних творів»–народний аматорський оркестр народних інструментів «Гроно калинове» Сторожинецького районного будинку національних культур (керівник - Володимир Верстюк);

 У номінації «За відтворення колориту буковинського музикування»– народний аматорський оркестр народних інструментів Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник – Петро Садовий);

 У номінації «За майстерне відтворення автентичного музичного матеріалу»– народний аматорський оркестр народних інструментів клубу села Глиниця Кіцманського району (керівник – Василь Антоняк);

 У номінації «За оригінальність виконання музичних творів»– народний аматорський оркестр народних інструментів Заставнівського районного палацу культури (керівник – Василь Гаврилецький).