Новини

«На крилах надій» – 2015

Вітаємо цьогорічних переможців та учасників VІІІ обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичними можливостями.

У неділю, 5 липня, в Центральному парку культури і відпочинку            ім. Т.Г.Шевченка у Чернівцях гостинно приймав учасників VІІІ обласний благодійний фестиваль народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями. Таланти поетичного слова, пісні, музики, танцю, образотворчого та декоративно–ужиткового мистецтва цього року презентували 60 учасників фестивалю – переможців І відбіркового туру, який відбувся у всіх районах області.

Як і попередній, цьогорічний фестиваль проводився, на жаль, у складний для України час, коли на теренах нашої Батьківщини продовжуються бойові дії.

Перш ніж розпочати фестиваль, учасники та гості свята хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто увійшов у безсмертя. Вокальний ансамбль «Черемшина» клубу Чернівецького учбово-виробничого об’єднання УТОС виконав пісню Христини Загаріної «Молитва за Україну».

З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернувся народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради Украіни з питань ветеранів, інвалідів та учасників АТО Максим Юрійович Бурбак, заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації, керівник апарату Руслан Іванович Сенчук, начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Віра Микитівна Китайгородська, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Марія Дмитрівна Порчук,   голова обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Микола Васильович Рошко.

Від імені учасників фестивалю «На крилах надій» виступила Орися Дмитрівна Курчак – дипломант попередніх І, ІІ та ІІІ фестивалів. З рук трьох учасниць свята народної творчості «На крилах надій» у небо злетіли голуби – символи миру й добра, за ними - жовто-блакитні кульки, як знаки незнищеності українського духу.

Постійна ведуча всіх восьми фестивалів – Світлана Шалаєва з міста Хотина - запросила членів журі до перегляду авторських робіт, які представили на огляд - конкурс фестивалю 14 кращих майстрів народної творчості Чернівецької області та міста Чернівці - переможці І туру в районах краю. Серед витворів їхніх рук і фантазії: художнє різьблення по дереву, вишивка, бісерні композиції, вироби з пластику, наївне малярство та живописні полотна. Всі ці роботи викликають почуття поваги до майстрів, які створили роботи так, як відчуває їхнє серце. Бо саме власною творчою працею вони стверджують себе у мистецтві.

Паралельно з виставкою майстрів народної творчості за доброю традицією, яка триває з 2007-го року, у рамках фестивалю в приміщенні ресторану «Паркова вежа» відбулося засідання у літературно-мистецькій вітальні побратимів по перу «У родинному колі» під спільною філософською думкою, висловленою Ліною Костенко: «Життя - така велика ковзаниця. Кому вдалось, не падавши, пройти?».

           І саме Ліні Костенко було присвячене цьогорічне засідання вітальні, коли ми відзначаємо її славне 85-ліття від дня народження. Тому й орієнтиром для всіх присутніх був високий лет музи видатної поетеси сучасності. Через рядки поезій Ліни Костенко учасники фестивалю пізнавали шкалу духовних цінностей, історичний світ, громадянську позицію, поринали у глибини слова.

Конкурсанти читали власні твори, а на пошану творчості земляків   - Анни Дущак, Петра Палія та Михайла Ткача - декламували їхні поезії. Творча уява майстрів слова часто апелювала до подій і фактів на сході України.

Переможницею у номінації «Літературна творчість» стала Наталія Лопуляк із смт Глибока, яка присвятила свої твори воїнам АТО.

         Завершилося літературне свято флешмобом «Україна – це ми», в якому взяли участь всі присутні.

        Гала-концерт VIII обласного фестивалю народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями тривав майже три години. Всі конкурсанти демонструвати свої вокальні та хореографічні таланти, віртуозну гру на народних музичних інструментах, декламували поетичні твори, пісні у жестовому виконанні та несли присутнім надзвичайно потужний заряд позитиву.

Учасники VIІI обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичним можливостями були відзначені грамотами управління культури Чернівецької облдержадміністрації та отримали подарунки, а переможці – дипломи, яких щиро вітаємо:

        1. Пісенний жанр

Мішаний вокальний ансамбль Путильського районного будинку культури(керівник – Світлана Бабій)

        

2. Пісенний жанр (жестове виконання)

         Жан Тарнавський - ТОВ УТОГ м.Чернівців

        

3. Театрально-розмовний жанр

         Зінаїда Боштега, Павло Калинюк - місто Сторожинець

         4. Музичний жанр

         Віктор Савчук - с. Мамаївці Кіцманського району

         5. Декоративно-прикладне і образотворче мистецтво

         Марія Гебрін - с.Іванівці Кельменецького району

         6. Літературна творчість

         Лопуляк Наталія - смт Глибока

         7. Хореографічний жанр

Хореографічний колектив ТОВ УТОС м.Чернівців

(керівник - Надія Клим)

         8. Глядацькі симпатії

         Юрій Паучек - с.Самаково Путильського району

Здоров’я і добра Вам на крилах надій!