Новини

«БУКОВИНСЬКЕ КОЛО»

 

24 травня 2015 року у Літньому театрі Центрального парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка м. Чернівців уперше відбувся обласний фестиваль-конкурс аматорських хореографічних колективів «Буковинське коло». У фестивалі-конкурсі взяли участь 37 аматорських хореографічних колективів клубних закладів культури області та м. Чернівців.

Учасники трьох вікових категорій від 7 до 10 років, від 11 до 15 років, від 16 років і старші презентували власні конкурсні програми у номінаціях: «Народний традиційний танець», «Народно-сценічний танець», «Сучасний танець».

Серед учасників фестивалю-конкурсу народні аматорські ансамблі танцю «Черемшина» будинку народної творчості та дозвілля м. Вашківців Вижницького району (керівник – заслужений працівник культури України Орест Сірецький), «Колос» будинку культури с. Мамаївців Кіцманського району (керівник – Оксана Миронюк), «Ізвораш» Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник – Роман Нагірний), «Букурія» КУ «Будинок культури с. Динівці Новоселицького району» (керівник – Сергій Рябко), ансамбль сучасного танцю «Алегро» Центрального палацу культури м. Чернівців (керівники – Світлана Марчак, Анна Марчак-Кіщенко), зразкові хореографічні колективи «Драчинецький сувенір» будинку культури с. Драчинців Кіцманського району (керівник – Ніна Верстюк), «Крок вперед» Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник – Віра Тамазликар) та ін.

            В урочистому відкритті фестивалю-конкурсу взяли участь гості з Галичини - народний аматорський хореографічний ансамбль «Прикарпаття» будинку культури села Велика Кам’янка Коломийського району Івано-Франківської області (керівник - заслужений працівник культури України Ганна Огородничук), театр народного танцю учбово-методичного центру культури Буковини (керівник – Іван Петрусяк) та хореографічний ансамбль Чернівецького обласного училища мистецтв ім. Сидора Воробкевича «Над Прутом» (керівник – Володимир Долгий).

Очолював журі обласного фестивалю-конкурсу головний балетмейстер Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю ім. Андрія Кушніренка, заслужений артист України Леонід Сидорчук,

заступник голови журі - заступник начальника, начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації - Тетяна Шарагова, серед членів журі:

- голова Чернівецького обласного осередку Національної хореографічної спілки України, художній керівник, балетмейстер народного художнього колективу народно-сценічного танцю «Україночка» Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» Тетяна Горошевська;

- викладач-методист хореографічних дисциплін Чернівецького обласного училища мистецтв імені Сидора Воробкевича, заслужений працівник культури України - Ніна Каменкова;

- голова циклової комісії хореографічних дисциплін Чернівецького обласного училища мистецтв імені Сидора Воробкевича, керівник народного художнього ансамблю сучасного танцю «ХХІ століття» Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» Тетяна Любко;

- викладач-методист Чернівецького обласного училища мистецтв імені Сидора Воробкевича, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича та обласної мистецької премії ім. Сіді Таль Лев Фельдман;

- директор учбово-методичного центру культури Буковини, дизайнер сценічних костюмів, етнограф, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк.

         Журі оцінювало виступи колективів за 10-ти бальною системою. Колективи, які набрали середню кількість балів за два конкурсні виступи від 8,5 до 9 балів, - вибороли ІІІ місце, від 9 до 9,5 балів – ІІ місце, від 9,5 до 10 балів – І місце.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

НОМІНАЦІЯ «НАРОДНИЙ ТРАДИЦІЙНИЙ ТАНЕЦЬ»

Середня вікова категорія від 11 до 15 років

І місце – не присуджено.

ІІ місце - середня група народного аматорського ансамблю танцю «Мугурєл» будинку культури села Нижні Петрівці Сторожинецького району (керівник-постановник Лариса Кедик).

ІІІ місце - аматорський хореографічний колектив «Гіочел» будинку народної творчості та дозвілля с. Горбова Герцаївського району (керівник-постановник - заслужений працівник культури України Марія Буздуга).

Старша вікова категорія від 16 і більше

І місце – не присуджено;

ІІ місце - народний аматорський ансамбль танцю «Зеленчани» будинку народної творчості та дозвілля села Зелена Кельменецького району (керівник – постановник Микола Чорноморець).

ІІІ місце – не присуджено.

НОМІНАЦІЯ «НАРОДНО-СЦЕНІЧНИЙ ТАНЕЦЬ»

Молодша вікова категорія від 7 до 10 років

І місце – не присуджено;

ІІ місце – не присуджено;

ІІІ місце - молодша група «Бусуйок» народного аматорського ансамблю танцю «Букурія» комунальної установи «Будинок культури села Динівці Новоселицького району» (керівник-постановник - Сергій Рябко).

Середня вікова категорія від 11 до 15 років

І місце - середня група народного аматорського ансамблю танцю «Букурія» комунальної установи «Будинок культури села Динівці Новоселицького району» (керівник - постановник - Сергій Рябко).

ІІ місце - студія народного танцю Буковинського центру мистецтв

(м. Вижниця), керівник-постановник - Володимир Кімарський.

ІІІ місце - аматорський ансамбль танцю народного дому села Банилів Вижницького району (керівник–постановник Марія Кусяк).

Старша вікова категорія від 16 і більше

І місце - аматорський ансамбль народного танцю «Колорит» комунальної бюджетної установи «Будинок культури мікрорайону «Роша» міста Чернівці» (керівник-постановник - Володимир Долгий).

ІІ місце - народний аматорський ансамбль танцю «Колос» будинку культури села Мамаївці Кіцманського району (постановка Руслани Угринчук-Трач, керівник - Оксана Миронюк).

ІІІ місце - народний аматорський ансамбль танцю «Ізвораш» Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (постановка заслуженого працівника культури України Григорія Нагірного,керівник - Роман Нагірний).

ІІІ місце – народний аматорський ансамбль танцю «Черемшина» будинку народної творчості та дозвілля міста Вашківці Вижницького району (керівник - заслужений працівник культури України Орест Сірецький).

НОМІНАЦІЯ «СУЧАСНА ХОРЕОГРАФІЯ ЗА РІЗНИМИ НАПРЯМАМИ ТА СТИЛЯМИ»

Молодша вікова категорія від 7 до 10 років

І місце - молодша група зразкового аматорського ансамблю сучасного танцю «Крок вперед» Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник-постановник Віра Тамазликар).

ІІ місце - молодша група народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Алегро» Центрального палацу культури міста Чернівці (керівники-постановники Світлана Марчак та Анна Марчак-Кіщенко).

ІІІ місце - молодша група зразкового аматорського ансамблю сучасного танцю «Топ- данс» будинку культури села Зарожани Хотинського району (керівник-постановник Галина Кушнір).

Середня вікова категорія від 11 до 15 років

І місце - середня група народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Алегро» Центрального палацу культури міста Чернівці (керівники-постановники - Світлана Марчак та Анна Марчак-Кіщенко).

ІІ місце – не присуджено;

ІІІ місце - зразковий аматорський ансамбль сучасного танцю «Крок вперед» Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник – постановник - Віра Тамзликар).

Старша вікова категорія від 16 і більше

І місце - народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Алегро» Центрального палацу культури м. Чернівців (керівники-постановники - Світлана Марчак та Анна Марчак-Кіщенко).

ІІ місце – не присуджено.

ІІІ місце - гурт сучасного танцю "Vormiks" Комунальної бюджетної установи «Будинок культури Ленківці міста Чернівці» (керівник-постановник - Юрій Гресько).

ГРАН-ПРІ першого обласного фестивалю-конкурсу аматорських хореографічних колективів «Буковинське коло» присуджено народному аматорському ансамблю танцю «Букурія» комунальної установи «Будинок культури села Динівці Новоселицького району» (керівник–постановник Сергій Рябко).

Усім учасникам фестивалю-конкурсу «Буковинське коло»

зичимо успіхів та подальших творчих перемог!