Новини

Учні художніх шкіл Буковини представили свої роботи на обласному відбірковому турі огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «НОВІ ІМЕНА»

У залі Чернівецького обласного художнього музею відкрилась виставка робіт учнів художніх шкіл обласного відбіркового туру огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена». У виставці взяли участь 22 учні з 12 художніх шкіл області. Кожен з учасників представив від 5 до 10 робіт. Загальна кількість робіт – 135. У номінації «Образотворче мистецтво» 12 учасників представили 72 твори, у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» 10 учасників – 63 твори.

Більшу частину експозиції займають живописні роботи в історичних, сюжетно-тематичних, побутових жанрах та натюрморти. Вони написані гуашевими та акриловими фарбами, пастеллю. Такі творчі напрацювання представили учні Чернівецької, Герцаївської, Глибоцької, Кельменецької, Сторожинецької ХШ. Із графічних робіт подано роботи у техніці лінорит, гіпсографії Кіцманською ХШ та комбінованої техніки Чернівецькою, Вижницькою ХШ. Чільне місце займає вітраж Кіцманської ХШ та розпис на склі Путильської ХШ. Вражають роботи з паперової пластики Сокирянської ХШ, виконані в ріст людини, аплікації Новоселицької ХШ та пап’є-маше Путильської ХШ. Не залишають байдужими роботи художньої кераміки Хотинської ХШ, батику Заставнівської ХШ та текстильної іграшки Кельменецької ХШ.

На відкритті виставки з вітальним словом виступила начальник управління культури обласної державної адміністрації Віра Микитівна Китайгородська, яка наголосила, що юні таланти роблять вагомий внесок у розвиток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нашого краю. Однак, великою проблемою залишається відсутність у місті дитячої картинної галереї, в якій можна було б виставляти учнівські роботи.

Головний спеціаліст управління культури обласної державної адміністрації Ігор Анатолійович Сорокоумов привітав учасників з відкриттям виставки, наголосивши, що наступного тижня члени журі відберуть кращі з представлених робіт, які будуть відправлені для участі у Всеукраїнській мистецькій програмі «Нові імена» до міста Києва. Учасникам виставки було приємно почути слова директора Чернівецького обласного училища мистецтв імені С. Воробкевича, заслуженого артиста України, голови журі Василя Васильовича Бобика, який ствердив, що порівняно з минулими роками помітно зріс рівень творчих напрацювань учнів.

Привітала учасників виставки директор Чернівецького обласного художнього музею Інна Федорівна Кіцул, яка побажала викладачам художніх шкіл продовжувати підготовку учнів до цього конкурсу, оскільки у нас багато талановитих дітей, серед яких потрібно виявляти нові імена.

Голова правління Чернівецького відділення українського фонду культури, заслужений працівник культури України Валентина Костянтинівна Діаковська побажала учасникам виставки творчих злетів та творчої наснаги.

Директор Чернівецької художньої школи імені М. Івасюка, заслужений працівник культури України Віктор Васильович Макогон привітав усіх присутніх з відкриттям виставки і розповів про досягнення буковинських школярів у конкурсі «Нові імена» за минулі роки.

Учасниця виставки Дар’я Червоняк, учениця 4 класу Сторожинецької художньої школи, прочитала вірш «Мистецтво – дзеркало»,Куба (переклад з німецької на російську Л. Гінзбурга).

Програма «Нові імена» спрямована на виявлення і підтримку юних і молодих мистецьких талантів в усіх видах і жанрах творчої і виконавської діяльності, в галузі музики, образотворчого мистецтва, народної творчості, літератури та художнього читання. Кожна дитяча робота, представлена на нинішній виставці, унікальна. Юні митці доклали чимало зусиль, фантазії і майстерності, щоб втілити свої задуми. Компетентним журі відзначено високий рівень виконання представлених робіт та творчий підхід до оформлення експозиції.

До складу висококваліфікованого журі входять: голова журі   Василь Васильович Бобик, директор Чернівецького училища мистецтв ім. С.Воробкевича, заслужений артист України, заступник голови Іван Дмитрович Балан, графік, заслужений художник України, член Національної спілки художників України,       секретар журі Василь Ілліч Беженар, методист методичного кабінету мистецьких навчальних закладів учбово-методичного центру культури Буковини, Юрій Петрович Гушкевич, живописець, член Національної спілки художників України, Лариса Миколаївна Курущак, завідуюча науковим відділом Чернівецького обласного художнього музею (за згодою), Тамара Володимирівна Покотило, художник декоративно-прикладного мистецтва, член Національної спілки художників України, Ігор Федорович Талалай, живописець, член Національної спілки художників України, Микола Миколайович Шкрібляк, директор учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України.

Виставка підготовлена методистом методичного кабінету учбово-методичного центру культури Буковини Василем Беженарем.