Новини

Рік творчих здобутків

 

Відбувся заключний етап обласної культурно-мистецької акції

 

«Буковинський вінок Кобзареві»,

 

присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

 

        2014 рік увійшов в історію України багатьма подіями. У культурному житті нашої країни цей рік – рік Великого Кобзаря, який своїми творами дав відповіді на актуальні питання сьогодення. Нині ми, як ніколи, переконалися, що творчість Тараса Шевченка є живою, потрібною усім нам, як повітря. Глибокою шаною і вдячністю до Поета завершуємо ми цей рік. 

25 грудня, у середу, працівники культури області зібралися у залі Чернівецької обласної філармонії для підведення підсумків року, який став роком творчих здобутків працівників культури та митців краю, роком високих державних нагород.

Усіх присутніх привітали заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Миколайович Шкурідін, начальник управління культури облдержадміністрації Віра Микитівна Китайгородська, яка вручила нагороди учасникам обласної культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві». Подяки управління культури обласної державної адміністрації та цінні подарунки отримали:

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Вижницького району:

-                     начальник відділу культури Вижницької районної державної адміністрації Додяк Наталія Михайлівна;

-                     директор Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля, заслужений працівник культури України Ковалюк Михайло Корнилович.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Герцаївського району:

-                     начальник відділу культури, національностей та релігій Герцаївської районної державної адміністрації Медвідь Адріан Васильвич;

-                     директор Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді Потитня Олександр Васильович

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Глибоцького району:

-                     начальник відділу культури і туризму Глибоцької районної державної  адміністрації Крючко Ольга Миронівна;

-                     директор Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля Нагірний Роман Григорович.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Заставнівського району:

-                     начальник відділу культури Заставнівської районної державної адміністрації Барабащук Василь Васильович;

-                     директор Заставнівського районного палацу культури Цимбалюк Ольга Василівна

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Кельменецького району:

-                     начальник відділу культури Кельменецької районної державної адміністрації Чепурняк Наталія Миколаївна;

-                     директор Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля Ілаш Алла Петрівна.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Кіцманського району:

-                     начальник відділу культури, національностей та релігій Кіцманської районної державної адміністрації Тощук Оксана Дмитрівна;

-                     директор Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля Білокрила Валентина Василівна.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Новоселицького району:

-                     начальник відділу культури, національностей та релігій Новоселицької районної державної адміністрації Скоробогач Валентин Васильович;

-                     директор Новоселицького районного будинку культури Вайнберг Семен Пилипович.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Сокирянського району:

-                     начальник відділу культури і туризму Сокирянської районної державної адміністрації Горн Раїса Антонівна;

-                     директор Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля Воронюк Василь Васильович

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Сторожинецького району:

-                     начальник відділу культури, національностей та релігій  Сторожинецької районної державної адміністрації Давидчук Ірина Володимирівна;

-                     директор Сторожинецького районного будинку національних культур Гаврилюк Андрій Олексійович.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Хотинського району:

-                     виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму Хотинської районної державної адміністрації Рокочук Ганна Олександрівна;

-                     виконуюча обов’язки директора Хотинського районного будинку культури народної творчості та дозвілля Швець Ольга Василівна.

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва Путильського району:

-                     начальник відділу культури та туризму Путильської районної державної адміністрації Нестор Василь Юрійович;

-                     директор Путильського районного будинку культури  Матіос Василь Миколайович

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва міста Новодністровськ:

-                     виконуюча обов’язки начальника відділу гуманітарної політики Новодністровської міської ради Хміль Мар’яна Сергіївна;

-                     директор будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний» міста Новодністровськ Паламарчук Віктор Семенович

аматорські художні колективи та майстри народного мистецтва міста Чернівці:

-                     начальник управління культури Чернівецької міської ради Волинець Григорій Іванович;

-                     директор Центрального Палацу культури міста Чернівці Муха Петро Якимович.

У ювілейний рік Тараса Шевченка Україна пережила чимало потрясінь. Тож працівники культури роблять усе можливе для того, щоб наша держава вистояла у нелегкій боротьбі за незалежність та суверенітет.

З серпня цього року в області відбувається благодійний мистецький марафон «За Україну, за її волю» та збір коштів для воїнів АТО. Подяку управління культури обласної державної адміністрації за участь у марафоні оголошено:

-                     Колянківському Олегу Володимировичу, актору театру «Учні» міста Чернівці;

-                     Молоткіну Ігорю Германовичу, провідному інженеру по обслуговуванню устаткування та обладнання кабінету розвитку кіно-фото-відеомистецтва учбово-методичного центру культури Буковини;

-                     Олексюку Сергію Артуровичу, техніку сцени Чернівецької обласної філармонії.

Почесною грамотою Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток української культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджується:

- Пілат Іван Васильович, заступник директора Учбово-методичного центру культури Буковини;

- Цісельска Людмила Іванівна, художній керівник Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської, заслужена артистка України;

- Довгань Марія Михайлівна, виконуюча обов’язки директора Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, заслужений працівник культури України;

- Гайдей Лідія Іванівна, керівник народного аматорського театру «Дивосвіт» Заставнівського районного палацу культури.

Заступник керівника апарату облдержадміністрації О.М.Шкурідін привітав з отриманням почесного звання та вручив нагрудний знак «Заслужений працівник культури України» Ковалюку Михайлу Корниловичу, директору Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля, якого нещодавно Указом Президента України відзначено за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічній, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю.

Цього року, третій раз поспіль, проведено обласний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів. «Твоя діяльність визначає твою цінність» - саме під таким гаслом відбувся цьогорічний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів, у якому взяли участь 10 переможців районних турів. За результатами конкурсу нагороджені:

подякою управління культури обласної державної адміністрації  та цінним подарунком:

-                     Іван Рошка, художній керівник будинку культури села Котелеве Новоселицького району;

-                     Гарафина Гажук, завідувачка клубом села Маморниця Герцаївського району;

-                     Мирослава Головата, директор будинку культури села Данківці Хотинського району.

грамотою управління культури обласної державної адміністрації та цінним подарунком:

-                     Марія Ісопчук, директор будинку народної творчості та дозвілля села Чорногузи Вижницького району  у номінації «Творча винахідливість»;

-                     Інна Присяжнюк, директор будинку культури села Бурдюг Кельменецького району  у номінації «Глядацькі симпатії»;

-                     Аліна Охріменко, художній керівник будинку культури с.Білоусівка Сокирянського району у номінації «Творча майстерність»;

-                     Наталія Балан – художній керівник будинку культури с.Нижні Петрівці Сторожинецького району у номінації «Професійні знання».

дипломом ІІІ ступеня та грошовою премією:

-                     Оліяна Балан, директор будинку народної творчості та дозвілля Старий Вовчинець Глибоцького району.

дипломом ІІ ступеня та грошовою премією:

-                     Наталія Величко, директор будинку культури села Шубранець Заставніського району.

дипломом І ступеня та грошовою премією:

-                     Октавіан Верстюк, художній керівник будинку культури села Драчинці Кіцманського району.

Упродовж року у Чернівецькій області проводився І-й регіональний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості, в якому взяли участь 304 клубних заклади всіх районів області.

За підсумками І-го регіонального етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості грамотою управління культури обласної державної адміністрації та цінними подарунками нагороджені:

-         будинок культури с.Годинівка Герцаївського району (директор Ольга Дякону)  за співпрацю з громадськими організаціями, національно-культурними товариствами;

-         будинок культури с.Кадубівці Заставнівського району (директор Валерій Палійчук) за творчі здобутки й удосконалення культурного обслуговування сільського населення;

-         будинок культури с. Селище Сокирянського району (директор Світлана Боднар)  за активну участь у культурно-мистецьких проектах, спрямованих на духовне відродження села;

-         будинок культури, дозвілля та відродження національних традицій села Недобоївці Хотинського району (директор Альона Щербата) за розвиток традиційної народної культури, збереження народних ремесел.

Дипломом ІІІ ступеня та цінним подарунком:

-         будинок народної творчості та дозвілля села Мигове Вижницького району (директор - Галина Москалюк);

-         будинок культури села  Южинець Кіцманського району (директор Зоя Нідзельська).

-         будинок культури села Котелеве Новоселицького району (директор Леонтій Трипадуш.

Дипломом ІІ ступеня та цінним подарунком:

-         будинок культури села Нижні Петрівці Сторожинецького району (директор Лариса Кедик);

-         будинок культури села Нелипівці Кельменецького району (директор Валентина Андрущак)

Дипломом І ступеня та цінним подарунком:

-         будинок культури села Старий Вовчинець Глибоцького району директор Оліяна Балан).

З метою збереження традицій хорового співу, подальшого розвитку аматорського хорового мистецтва Буковини, популяризації творчості композитора, письменника, педагога Сидора Воробкевича в області проводиться конкурс аматорських хорових колективів. Цього року 22 кращі хорові колективи з усіх районів області, міст Новодністровськ та Чернівці продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, збагативши  репертуар новими  високохудожніми творами, зокрема патріотичного звучання.

За результатами конкурсу грамотами управління культури обласної державної адміністрації нагороджено:

- народний аматорський хор Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля  (керівник  Денис Рудяк) у номінації «За збереження традицій хорового співу на Буковині та популяризацію творів хорової спадщини»;

- народний аматорський камерний хор «Гроно» Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник  Майя Александрова) у номінації «За збереження традицій хорового співу на Буковині та популяризацію творів хорової спадщини»;

- народний аматорський хор будинку культури села Котелеве Новоселицького району (керівник  Алла Постолатій) у номінації «За збереження традицій хорового співу та популяризацію творів буковинських композиторів»;

- народний аматорський чоловічий хор будинку народної творчості та дозвілля села Іспас Вижницького району (керівник  Сергій Глушківський)  у номінації «За збереження традицій чоловічого гуртового співу на Буковині»;

- аматорський хор працівників культури Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник Дмитро Волошин) у номінації «За популяризацію творів патріотичного характеру».

У номінації «Народний спів» нагороджені:

Дипломом ІІІ ступеню та цінним подарунком:

- народний аматорський хор «Калина» будинку народної творчості та до «Молодіжний» міста Новодністровськ (керівник Антоніна Камбур);

- народний аматорський хор будинку культури села Шубранець Заставнівського району (керівник Петро Мудрий);

- аматорський хор Путильского районного будинку культури (керівник Світлана Бабій).

Дипломом ІІ ступеню та цінним подарунком:

- народний аматорський хор «Горицвіт» Сторожинецького районного будинку національних культур (керівник заслужений працівник культури Богдан Катамай);

- хорова група народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Веселка» Заставнівського районного палацу культури (керівник  Юрій Марусяк).

Дипломом І ступеню та цінним подарунком:

- народний аматорський хор «Любисток» будинку народної творчості та дозвілля села Коболчин Сокирянського району (керівник заслужений працівник культури України Іван Гончар).

У номінації «Академічний спів» нагороджено:

Дипломом ІІІ ступеню та цінним подарунком:

- народний аматорський хор «Садгоряни» культурно-мистецького центру Садгора міста Чернівці (керівник  Валентин Рибак);

- народний аматорський чоловічий хор «Кодрій козмінулуй» клубу села Грушівка Глибоцького району (керівник  Георгій Садовей);

- аматорський хор працівників культури Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді (керівник   Іван Якобуца).

Дипломом ІІ ступеню та цінним подарунком:

- народний аматорський хор працівників культури Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля (керівник заслужений вчитель України, світлої пам’яті  Андрій Плішка);

- народний аматорський хор будинку культури села Клішківці Хотинського району (керівник   Олександр Параскевін).

Дипломом І ступеню та цінним подарунком:

- народний аматорський чоловічий хор центру дозвілля села Товтри Заставнівського району (керівник  Ілля Гайдей).

З метою підтримки творчих працівників та митців краю обласною державною адміністрацією щорічно присуджуються мистецькі премії, які урочисто вручив заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Миколайович Шкурідін.

За вагомий внесок у розвиток та популяризацію кращих традицій театрального та музичного мистецтва, за створення творчих авторських робіт, концертних програм, спрямованих на утвердження ідей добра, злагоди та взаєморозуміння

обласну премію імені Сіді Таль присуджено:

- Затуловському Леоніду Борисовичу - композитору, члену правління обласного об’єднання композиторів Буковини, асоціації діячів естрадного мистецтва Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки;

- Фельдману Леву Борисовичу - керівнику, диригенту народного аматорського оркестру єврейської музики будинку культури «Роша» міста Чернівці ;

- Цісельській Людмилі Іванівні - художньому керівнику Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської, заслуженій артистці України.

За особистий внесок у створення високохудожніх творів у галузі образотворчого мистецтва,

обласну премію імені Одарки Киселиці присуджено:

- Воронюку Володимиру Анатолійовичу - живописцю, члену Національної спілки художників України;

- Запорожцю Володимиру Петровичу - художнику декоративно-прикладного мистецтва (різьблення по дереву), члену Національної спілки художників України;

- Салевичу Івану Миколайовичу - скульптору, члену Національної спілки художників України.

За вагомий внесок у розвиток та популяризацію української естрадної пісні,  за творчі досягнення молодих естрадних виконавців,

обласну премію імені Назарія Яремчука присуджено:

- Курилюк (Димушко) Марині Василівні - солістці Чернівецької обласної філармонії;

- Гарас Олесі Віталіївні - випускниці вокального ансамблю «Барви» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва;

- Порушник Лілії Віталіївні - учасниці вокального гуртка «Мрія» Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини».

За особистий внесок у розвиток і популяризацію національної культури краю, створення високохудожніх творів літератури, музичного та театрального мистецтва,

обласну літературно-мистецьку премію імені Сидора Воробкевича присуджено:

у номінації «Література та мистецтво»

-                     - Гончару Івану Івановичу - керівнику народного аматорського хорового колективу «Любисток» села Коболчин Сокирянського району.

у номінації «Педагогічна діяльність у навчальних мистецьких закладах»

-                     Каптар Людмилі Георгіївні  - викладачу музично-теоретичних дисциплін Чернівецького обласного училища мистецтв імені Сидора Воробкевича.

у номінації «Науково-дослідницька діяльність з вивчення та пропаганди творчості Сидора Воробкевича та інших видатних митців Буковини»

-                     Селезньовій Надії Олександрівні – художньому керівнику, диригенту академічного камерного хору «Чернівці» Чернівецької обласної філармонії.

Вітаємо лауреатів обласних мистецьких премій та усіх нагороджених!