Новини

ОБ’ЄДНАЛА ЛЮБОВ ДО ПІСНІ

 

У п’ятницю, 10 жовтня, у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося засідання клубу за інтересами «Кому за…». Лейтмотивом зустрічі стала любов до української пісні. На засідання були запрошені фольклорний колектив «Оберіг», а також кельменчани із обмеженими фізичними можливостями, яких об’єднала її величність - пісня.

Ці два колективи зустрілися в одному закладі завдяки начальнику відділу культури Кельменецької райдержадміністрації Наталії Чепурняк і начальнику управління праці та соціального захисту населення Ліні Руснак.

 Ведуча Людмила Мельник запрошувала до слова представників цих колективів.

У складний для України час, коли на Сході нашої держави й надалі триває неоголошена війна, присутні хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих. А колектив «Оберіг» в пам’ять про героїв Небесної сотні виконав пісню «Пташка прилетіла».

Про свою любов до пісні розповів на зустрічі композитор-аматор Володимир Крупка, який 46 років працював музичним керівником у дитячому садку. Він згадував свої дитячі роки, коли вечорами збиралися жінки та чоловіки, щоб із піснею спільно виконувати різну роботу. На останок Володимир Захарович прочитав біографічний вірш «Моє життя». А Раїса Присакар, яка є засновником та незмінним керівником колективу «Оберіг», наголосила, що пісня в її серці живе ще з дитинства. Молоду генерацію поціновувачів пісні представляла Наталія Білобрицька, яка продекламувала вірш Михайла Ткача «Благословенна будь, родино». Пісню «Ой, Іванку» заспівала Марія Ткач, уродженка Львівщини, яка вже стала кельменчанкою. Хоч й експромтом, але дуже вдалим був виступ Івана Бинди, адже «Пісню про рушник» Андрія Малишка підтримав увесь зал.

У той день на імпровізовану сцену виходили Ніна Моргуляк з піснею «При долині кущ калини» та Валентина Сенюк, які спільно виконали «Літа минають», «Многії літа», привітавши двох іменників. Не обійшлося без дуету у складі Миколи Ганіна та Володимира Паламарчука, які потішили публіку піснею «Моя рідня».

На завершення заходу Наталія Чепурняк та Ліна Руснак виконали почесну місію - стрічками символічно об’єднали дві родини, два колективи в одне творче коло.