Новини

Виїзні курси для клубних та бібліотечних працівників у Кіцманському та Сторожинецькому районах

 

 

Кабінет навчання та підвищення кваліфікації КУМЦКБ щорічно проводить виїзні курси з підвищення фахового рівня працівників культури області. Курси розкривають широкі можливості для проведення з працівниками усіх сільських закладів культури того чи іншого району змістовних теоретичних й практичних занять.

Нещодавно таке виїзне навчання відбулося для клубних та бібліотечних працівників Кіцманського та Сторожинецького районів. Для слухачів даних категорій був організований та проведений круглий стіл на тему «Клубні та бібліотечні заклади – центри культури, освіти та дозвілля». У ньому взяли участь: політолог, кандидат історичних наук Ігор Буркут, юрисконсульт Чернівецького обкому профспілок освіти та науки Володимир Безручак, заслужений діяч мистецтв України, директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк, директор обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка Антоніна Іваницька, завідувач науково-методичного відділу Чернівецького обласного краєзнавчого музею Євдокія Гаврищук. Під час роботи круглого столу були обговорені питання нормативно-правового забезпечення закладів культури, спільної краєзнавчої діяльності клубного закладу з музеєм, бібліотекою та іншими громадськими організаціями, проблеми у роботі клубних і бібліотечних установ та шляхи їх вирішення.

Програма курсів передбачала теоретичні та практичні заняття. Слухачі мали змогу підвищити свій фаховий рівень у питаннях планування роботи клубних та бібліотечних закладів, культурно-дозвіллєвої діяльності, підготовки та проведення масових заходів, методики роботи аматорських колективів області.

Окрім лекційного матеріалу з фахових питань, для слухачів бібліотечної категорії на базі бібліотеки с. Малятинців Кіцманського району був проведений показовий масовий захід на екологічну тему під назвою «Земля, на якій я живу».

Змістовною та цікавою була рольова гра «Як зробити роботу бібліотеки успішною».Під час навчання було організовано практикуміз створення міні-реклами бібліотеки та бібліотечних послуг.

Клубні працівники ознайомилися з досвідом роботи будинку культури с. Шипинців, взяли участь у розширеному засіданні любительського об’єднання «Надвечір’я» та у перегляді масового заходу «Золотої нитки не згубіть». Для керівників аматорських хореографічних колективів викладачем-методистом відділу хореографічних дисциплін, заслуженим працівником культури України Ніною Каменковою були проведені практичні заняття з навчально-тренувальної та творчо-постановчої роботи. Курсанти побували на репетиційних заняттях студентів хореографічного відділу Чернівецького училища мистецтв ім. С.Воробкевича.

Керівники аматорських колективів вокально-хорового жанру розглянули наступні теми: «Народна пісня в житті й творчості Т. Г. Шевченка», «Джерела формування репертуару вокально-хорових колективів». Під час вивчення тем керівники аматорських колективів отримали роздатковий матеріал – ноти українських народних пісень на слова Т. Г. Шевченка. Слухачі цієї категорії переглянули та обговорили відеоматеріали виступів переможців обласного конкурсу аматорських вокально-хорових колективів ім. С. Воробкевича та конкурсу аматорських оркестрів народних інструментів «Музичний водограй».