Новини

Запрошуємо запалити з нами «Вогонь Трипілля»

16082019АНОНС

28 серпня в селі Реваківці Кіцманського району на території Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» відбудеться   науково-мистецький семінар «Вогонь Трипілля» за участі науковців та митців із Нью-Йорка, Києва, Житомира, Івано-Франківська, Чернівців та ін. Вивчаючи прадавню археологічну культуру буковинського села Шипинці і назвавши його «буковинською Троєю», Олег Ольжич відкрив світові унікальні глибинні корені рідної культури, тож саме в його честь започатковано  традиційний всеукраїнський науково-мистецький захід, котрий має на меті консолідувати фахівців і поціновувачів навколо трипільської культури, постаті Олега Ольжича тощо.

Етнографічні асоціації: гості з Бердянська вивчали буковинський колорит

67842139 2376844215738117 1616689564968026112 nГуцульщина і Покуття, Наддністрянщина і Бессарабія – такі різні етнографічні колорити увібрала у себе Чернівецька область, саме тому її по праву можна вважати Україною в мініатюрі. Спеціально для гостей із Бердянська Запорізької області завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури, кандидат філологічних наук Іванна Олещук провела заняття «Етнографічні асоціації», де висвітлила локальні особливості нашої області.

Промовисто про патріотизм: "Сьпіваник українських Січових Стрільців" (1918)

66036862 2380314395345699 3753936592209707008 n"Українські Сїчові Стрїльці зібралися в роцї 1914 і пішли в бурю світової війни, щоби дати доказ, що український нарід стремить до самостійного розвою і бажає рішати сам про свою долю" - саме такими словами звертається до читача упорядник "Сьпіваника українських Січових Стрільців" (Відень, 1918), оригінал котрої нещодавно поповнив нашу книгозбірню.

Книга потрапила до нас від унікальної родини - українського піаніста, композитора, педагога, Заслуженого діяча мистецтв України, володаря Золотої медалі ЮНЕСКО та звання «Золоте ім'я світової культури» Йосипа Ельгісера. "Сьпіваник" з колекції батька передала нам мистецтвознавиця, художниця, дизайнерка Вікторія Тучинська-Ельгісер, за що ми щиро вдячні.

Ювілейні «Буковинські зустрічі» в Румунії

cover-fb 190725 210005Художні аматорські колективи нашого краю вже вкотре побували в Румунії, цього разу на ювілейному ХХХ Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі» в місті Кимплунг-Молдовенеск.

Уже традиційно участь у цьому мистецькому заході беруть представники Чернівеччини, яких з румунськими колегами пов'язує не лише багаторічна співпраця на мистецькій ниві, а й спільні проекти та дружні стосунки.

Загалом фестиваль тривав декілька днів поспіль. Першого дня в рамках фестивалю відбулася святкова урочиста хода головною вулицею міста Кимпулунг-Молдовенеск, під час якої наші колективи захоплювали гостей та жителів міста неповторними мелодіями, піснями, хореографічним мистецтвом та яскравим розмаїттям буковинських строїв. А вже ввечері наші учасники представляли свої творчі візитівки на центральній площі міста.

Один день у Трипіллі: як це було

ANNA7299Як відомо, з минулого року на Буковині діє оновлений Музей трипільської культури (на базі Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя», директор – Володимир Воронюк), і його мета – популяризувати саме Шипинецьку археологічну спадщину та традиційну культуру трипільського періоду. 25 липня на базі музею для гостей з Вінничини проведено тематичний культурний захід «Один день у Трипіллі», який поєднував у собі етнографічну студію, перформанс та дегустацію.

«Ключі до економічного успіху: уроки трипільської цивілізації» - етнографічна студія під такою назвою мала на меті окреслити базові принципи організації трипільського суспільства (відомі на сьогодні), а також провести паралелі з іншими народами та культурами. Враховуючи спектр діяльності та зацікавлень гостей – економічна сфера – то гостям було цікаво почути і засади давнього хліборобства, а також дізнатися про археологічну неолітичну спадщину Буковини.