Новини

Названо номінантів на звання лауреатів V обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани» за підсумками роботи у 2018 році

logonewЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ

З метою визначення лауреатів та занесення їх на Галерею пошани УМЦКБ протягом січня 2019 року художньо-методична рада Центру одержала подання від структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій та місцевих рад у сфері культури, громадських і творчих організацій області про висунення претендентів у наступних 17 номінаціях: 

«Кращий районний клубний заклад»

- Вижницький районний будинок народної творчості та дозвілля, директор - заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк;

- Кіцманський районний будинок народної творчості та дозвілля, в. о. директора - Оксана Дмитрюк - Ласкович. 

Ази автентики за три дні: пропонуємо унікальну нагоду спробувати

АНОНС

афіша тайстраЗ 22 по 24 лютого у майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва учбово-методичного центру культури Буковини відбуватиметься Школа буковинської тайстри, яка є логічним продовженням авторського проекту УМЦКБ за підтримки Українського культурного фонду «Відродження буковинського ліжникарства».

Організатори Школи буковинської тайстри – ГО «Вишиваний дивотвір»,учбово-методичний центр культури Буковини та рукодільна мережа «Санта».

Майстром-ментором проекту є знана майстриня народного ткацтва Олена Прокоп’юк-Шкрібляк.

За умовами проекту, всі охочі заявили про свою участь і таким чином забронювали своє місце в команді проекту і упродовж трьох днів вони матимуть нагоду навчитися ткати автентичну буковинську тайстру (за заданими зразками). Проект приурочений спеціально до іншого мистецького проекту – «Вишиваний дивотвір», котрий цього року присвячений саме буковинській тайстрі.

Старт Школи буковинської тайстри – 22 лютого о 10.00 за адресою: м.Чернівці, вул. Й. Главки, 1-а.

«Музичний ерудит»-2019

DSC 000720 лютого у музичних школах №1 та №2 м. Чернівців відбулася обласна теоретична олімпіада «Музичний ерудит». Мета олімпіади - підвищення рівня знань учнів з теоретичних дисциплін, вивчення української словесно-музичної творчості. Олімпіада проводилася з двох предметів - «Сольфеджіо» та «Музична література».

В олімпіаді взяли участь учні випускних класів з предмету «Сольфеджіо» та учні ІІ та IV класів з «Музичної літератури» по програмі другий й рік навчання. З предмету «Сольфеджіо» конкурсні завдання виконували 53 учні з 27 музичних шкіл, з предмету «Музична література» —108 учнів з 30 музичних шкіл. Не взяли участі в олімпіаді учні Турятської та Горбівської музичних шкіл.

«Божий світ»: запрошуємо на зустріч із мистецтвом сакральності

51378961 2070489619706913 5470991038850007040 nАНОНС

Сакральна тема у друкованому слові та живописі – саме цьому буде присвячено літературно-мистецький захід «Божий світ», який відбудеться у одній з виставкових зал Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя».

Так, 21 лютого усі поціновувачі української культури матимуть нагоду познайомитися із книгою «Звичайні незвичайні священики» (видавництво Discursus ), презентація якої відбудеться за участі письменника, видавця Василя Карп’юка та авторів нарисів із згаданої книги.

В УМЦКБ відбулася підсумкова нарада

DSC 021119 лютого в учбово-методичному центрі культури Буковини відбулася нарада за підсумками роботи установи у 2018 році. Директор УМЦКБ Микола Шкрібляк розповів про основні здобутки та проблеми у роботі колективу. Під час свого виступу він детально зупинився на питаннях роботи по збереженню традиційної народної культури, зокрема елементів нематеріальної культурної спадщини, грантовій роботі, проведення основних культурно-мистецьких заходів, а також питаннях всебічного моніторингу роботи клубних закладів області. Його доповідь була виразно проілюстрована інтерактивною презентацією діяльності Центру за 2018 рік.