Новини

«Музичний водограй» - 2019

vodohraj

АНОНС

25 жовтня 2019 року в Чернівцях відбудеться V обласний конкурс аматорських оркестрів, ансамблів народних інструментів, ансамблів народної музики та троїстих музик «Музичний водограй».

Головна мета конкурсу – збереження традицій народно-інструментального мистецтва на Буковині, популяризація кращих зразків оркестрової музики українських композиторів-класиків, сучасних авторів.

Основні завдання конкурсу – створення нових колективів, удосконалення виконавської майстерності, збагачення репертуару високохудожніми музичними творами.

Організатори конкурсу – управління культури Чернівецької ОДА, учбово-методичний центр культури Буковини.

Своє мистецтво народного музикування на конкурсі демонструватимуть понад 20 кращих аматорських колективів області та м. Чернівців.

Конкурс відбудеться у великій залі Центрального палацу культури міста Чернівці (Театральна площа, 5). Початок об 11.00

Щиро запрошуємо усіх шанувальників народно-інструментального мистецтва!

НОВИЙ ЕТАП ШКОЛИ БУКОВИНСЬКОЇ ТАЙСТРИ – майстер-класи для учнів загальноосвітніх шкіл області

я всі діти крачило чудовоУ Центральній міській дитячій бібліотеці м.Чернівців по вулиці Комарова, 28 облаштовано тематичну зону – верстат, чесалка, банери й афіші попередніх заходів школи, портрети учасників, виставка друкованої продукції проекту, зал для демонстрації відеороликів.

Цього дня майстрині Марія Ващук та Олена Ясінська – в ролі менторок-учительок. А п’ятикласники Чернівецької ЗОШ №27 – перші відвідувачі майстер-класів ШБТ. «Зараз другий місяць навчання дітей у старшій школі і перший рік, як їм почали викладати такий предмет, як трудове навчання і технології», - пояснила учителька Олена Іванівна Симак. – Це перший урок дітей за межами класу. До того ж такої оригінальної тематики. Я «поєднала» ці дві складові, аби викликати інтерес дітей до нинішнього майстер-класу, до ткацтва, до створення тайстри».

Українські ремесла: знайомство зблизька

71912197 689627454876824 6161109794175320064 nТкацтво і бондарство, вишивка і кушнірство, відмінність між буденною та обрядовою одяговою традицією Буковини і України загалом, а також що спільного між королевою Вікторією і нареченою з Хотинського району - саме про це говорили ми з нашими гостями, студентами другого курсу Чернівецького обласного коледжу мистецтв імені Сидора Воробкевича, котрі відвідали нас разом із викладачем методистом і шанувальницею української традиції Ніною Іванівною Байдюк.

Також наші гості з приємністю познайомилися з персональною виставкою знаного буковинського майстра, справжнього подвижника на ниві відродження та популяризації народної вишивки Михайла Покиданця "TERRA вишивана". Відтак мали унікальну нагоду поспостерігати за народженням справжнього буковинського рушника (процес продемонструвала ткаля та педагог з Глибоччини Євдокія Візнюк).

Етнологічна мандрівка крізь трипільський портал

IMG 20191010 134652Переміститися у "золотий вік цивілізації", описаний Гесіодом? Так, саме таку мандрівку здійснили учні ЗОШ 3 міста Чернівці на спеціальній етнологічній студії "Трипільський портал". Провела заняття у Музеї трипільської культури у КРВ "Буковинська Троя" завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидат філологічних наук Іванна Олещук. Учні виявили всебічну ерудованість як у історії стародавнього світу, так і в звичаях та традиціях Буковини. Проаналізували разом з лектором ті ментальні риси сучасного українця, які, ймовірно, походять з Трипілля.

Логічним змістовним завершенням стало знайомство з археологічними артефактами трипільської культури, а також практичне заняття з кераміки.

Terra вишивана

DSC 084410 жовтня в залі учбово-методичного центру культури Буковини відкрилася виставка знаного буковинського майстра, справжнього подвижника на ниві відродження та популяризації народної вишивки Михайла Покиданця.

Михайло Григорович, незважаючи на свій поважний вік, не звик сидіти, склавши руки. Отже і свій ювілей майстер вирішив відзначити черговою виставкою творчих робіт. Ця виставка – своєрідний звіт, що якнайкраще презентує творчий світ майстра. Відвідувачі мають змогу переглянути вишивані роботи, створені за традиційними орнаментами Поділля, Лемківщини, Бойківщини, Гуцульщини, Покуття та, звичайно, Буковини, обрядову рідзвяну та великодню вишивку. Окремачастина експозиції присвячена роботам, створеним за мотивами поезій Великого Кобзаря.