Новини

Майстер-клас для підопічних центру «Турбота»

IMG 20190411 10575011 квітня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї художник, майстер народного мистецтва України, методист УМЦКБ Василь Беженар провів майстер-клас з писанкарства для підопічних Чернівецького комунального територіального центру соціального обслуговування «Турбота».

У майстер-класі взяли участь 10 осіб, які з цікавістю слухали розповідь майстра про історію, символіку, стилістику буковинської писанки і технологію її написання. Присутні охоче приєдналися до таїнства створення писанки. Під час роботи над писанками у залі панувала творча атмосфера.

Формування і творчий розвиток учнів на уроках з предмета «Скульптура»

DSC 0313На базі художньої школи ім. М. Івасюка м. Чернівців під час проведення фахового конкурсу серед учнів 3-х класів художніх шкіл та образотворчих відділів шкіл мистецтв паралельно відбувся семінар для викладачів.

Семінар – це важлива складова у підготовці та проведенні обласного фахового конкурсу з предмета «Скульптура».

«Роль ідеї в скульптурному творі», – з такою темою виступила старший викладач Кіцманської художньої школи Наталія Савчук. Про «Використання сучасних матеріалів на уроках скульптури» говорила викладач Сторожинецької художньої школи Ірина Кольберт. «Основа скульптури. Каркас», - такою була доповідь викладача художньої школи ім. М. Івасюка м. Чернівців Анни Піонтковської. Усі теми були прочитані на основі власних напрацювань викладачів упродовж багатьох років викладання предмету.

«Христос Воскрес! Воскресне Україна!» - 2019

afishaXrystosАНОНС

У Великодній вівторок, 30 квітня, на території Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту традиційно відбудеться обласне мистецьке свято «Христос Воскрес! Воскресне Україна!» Початок о 13.00.

Це яскраве дійство щороку збирає на обійстях музею тисячі поціновувачів прадавніх народних традицій та звичаїв. У заході візьмуть участь кращі аматорські колективи з різних куточків Чернівецької області, які презентуватимуть великодні дійства, що притаманні певному етнографічному регіону Буковини. З кожним роком мистецький захід удосконалюється та набуває нових цікавих форм. Це є найкращим підтвердження того, що народні традиції продовжують жити, знаходячи відгук у серцях українців та згуртовуючи їх у «єдиний нарід», який нікому і ніколи не вдасться роз’єднати.

Обласний конкурс з предмету «Скульптура»

DSC 030316 квітня у класах-майстернях базової художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців відбувся обласний конкурс серед учнів 3-х класів мистецьких шкіл Чернівеччини з предмету «Скульптура».

Основна мета конкурсу – проаналізувати уміння та навички учнів у володінні основами художньої грамоти, реалістично відтворювати завдання в об’ємі, здатність відтворювати заданий об’єкт засобами скульптури. Серед основних методичних завдань - визначити та підвищити рівень засвоєння учнями програмного матеріалу, вивчити та вдосконалити рівень викладання предмета.

Семантика одягових елементів у традиційному костюмі буковинців

56177058 2211440492227575 7644705671329349632 nУ майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва учбово-методичного центру культури Буковини відбулася етнографічна студія "Семантика одягових елементів у традиційному костюмі буковинців". Заняття для делегації учасників Всеукраїнського семінару "Соціальне партнерство закладів позашкільної освіти" провела завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури, кандидат філологічних наук, етнограф Іванна Олещук (Стеф`юк). Друга частина зустрічі стала практичним продовженням першої, теоретичної частини і стосувалася різних способів носіння хустки (модерних та автентичних).